در بیانیه ای خطاب به آیت الله آملی لاریجانی;دامن مراجع مستقل را با دعاوی سیاسی آلوده نکنید
نسخه چاپی

جمعی از مقلدین آیت الله شبیری در بیانیه ای به سخنان آیت الله لاریجانی واکنش نشان دادند.

به گزارش حامانیوز جمعی از طرفداران و مقلدین آیت الله العظمی شبیری زنجانی با صدور بیانیه ای به آیت الله آملی لاریجانی تذکر دادند که در مباحثات فی ما بین خود و برخی عناصر قدرت در نظام و حوزه از نام مراجع بهره برداری نکنند که این امر، عملی ناپسند و مذموم قلمداد می‌شود.

در بخشی دیگر از بیانیه با نقد از دفاع هدف‌دار آقای لاریجانی از آقای شبیری زنجانی عنوان شده است که "چرا جنابعالی در زمان تکیه بر مسند قاضی القضاتی نسبت به جسارت آقای یزدی در خصوص آیت الله شبیری زنجانی عکس‌العمل نشان ندادید؟! "

متن کامل بیانیه به این شرح می باشد:


بسم الله الرحمن الرحیم 

در ایام اخیر شاهد اظهارات و مکاتباتی هستیم که از سوی برخی افراد تراز اول نظام و حوزه نسبت به یکدیگر صورت می گیرد که در فضای رسانه ای پیچیده است.

اظهارات منتسب به آیت الله شیخ محمد یزدی نسبت به آیت الله آملی لاریجانی و به تبع آن پاسخ آقای لاریجانی به ایشان.

فارغ از نوع و کیفیت سخنان و نیز فارغ از تایید یا رد بیانات هر کدام از طرفین اظهارات مطروحه (که بررسی آن خارج از صلاحیت مرقومه جاری میباشد) اعلام می دارد بهره برداری و هزینه کردن از مراجع امری ناپسند و مذموم قلمداد می شود.
 پایگاه و منزلت فقی، دینی،علمی، اجتماعی و... آیت الله العظمی شبیری زنجانی بر هیچ احدی پوشیده نیست و در تایید این امر علما و فضلای کثیری سخنانی بسیار بیان داشته اند.
 در گذشته آقای یزدی با نامه تحکم آمیز و امروزه آقای آملی لاریجانی با دفاع هدفدار از معظم له می‌خواهند خود را مشروع جلوه داده و برای خود کسب وجاهت کنند، حال سوالی که ایجاد می‌شود چرا ایشان در زمان تکیه بر مسند قاضی القضاتی نسبت به جسارت آقای یزدی واکنش نشان نداده اند؟

از شیخین بزرگوار انتظار می‌رود در دعاوی و مباحثات دو سویه از بکار بردن نام مراجعی چون آیت الله العظمی شبیری زنجانی به هر میزان و کیفیت خودداری نموده و دامان مرجعیت مستقل را با دعاوی سیاسی آلوده نسازند.
 چرا که درصورت هرگونه نیاز به موضع گیری بیت، دفتر، طلاب و شاگردان و مقلدین معظم‌له توانایی اعلام موضع و پاسخگویی را دارند.

والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته


 


نظرات بازدیدکنندگان محترم
هیچ نظری یافت نشد
 
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:    
آدرس ایمیل:    
متن نظر:    
   

 

کد امنیتی:  

 

 
 
جدیدترین عناوین خبری