فضای مجازی اختلاف شهر و روستا را در آرا از بین برد
نسخه چاپی

حاما نیوز- حق شناس : گسترش روابط با اتحادیه اروپا بعد از برجام، موقعیت ما را محکم ترمی کند

.

محمد جواد حق شناس روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا ' ادامه روند برنامه های چهارسال گذشته، تقویت روابط خارجی و گسترش این روابط به خصوص با اتحادیه اروپا بعد از نهایی شدن برجام و برداشته شدن تحریم ها' را چالش های پیش روی دولت روحانی در دور دوم عنوان کرد.
وی گفت یکی از چالش های مهم دولت ، انتخاب کابینه و ترمیم آن است. برای پاسخ به انتظاراتی که در رای مردم نهفته بود و متناسب با مطالب، محورها و شعارها، ترمیم کابینه ضروری است. 
حق شناس گفت: علیرغم مقابله سختی که در انتخابات با آقای روحانی شد ولی مردم پایمردی کردند و در شرایط بشدت دشوار تخریب ها، تهاجم ها و جنگ روانی آغاز شده، مردم گیج نشدند.
این فعال سیاسی اصلاح طلب افزود: مردم نشان دادند که خوب تحلیل می کنند ، خبرها را دنبال می کنند ، خوب تصمیم می گیرند و خوب پشت تصمیم شان می مانند.
این منتخب شورای شهر تهران یادآور شد: شوخی نیست که در تهران 5 ساعت در صف رای دادن بایستید. یکی از اتفاقات بزرگ ما در 29 اردیبهشت شکل گرفت ؛ بنابراین رییس جمهور باید به این آرا توجه داشته باشد و دقت لازم را برای انتخاب همراهان خود که برنامه ها را باور دارند و به رای مردم اعتقاد دارند به خرج دهند.
وی اضافه کرد: شاید در دوره قبل مجلس مانعی بود برای وی و یا رای شکننده ای داشت اما اکنون شاهد یک مجلس همراه و رای قاطع مردمی هستیم که اعلام حضور کردند ؛ بنابراین رییس جمهور گام اول را بسیار محکم و شفاف بردارد. 
حق شناس یکی دیگر از چالش های پیش روی دولت را تیم رسانه ای ضعیف آن خواند و گفت: یکی از معضلات مهم دولت روحانی تیم رسانه ای اش است. در این سالها متاسفانه نتوانستند خوب هماهنگ شوند، چرا که موفقیت های روحانی و دولتش بیش از آن چیزی بود که مطرح شد.
این فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: امیدوارم دولت بتواند ضعف ساختاری که در تیم رسانه ای وجود دارد را با انتخاب یک سخنگوی مستقل برطرف کند. 
وی افزود: به طور قطع سخنگویی که در دولت می آید نباید گرفتاری و کار دیگری داشته باشد. سخنگو یک شان مستقل می خواهد، اگر روحانی به این مسایل توجه کند می تواند کمک به تسهیل روندی که دولت در پیش گرفته است، کند.
حق شناس درباره دوران پساانتخابات هم گفت: در تمام دنیا روال این است که رقابت ها در انتخابات به اوج می رسد اما بعد از پایان رقابت های انتخاباتی همه براساس منافع ملی گردهم می آیند. 
این منتخب شورای شهر تهران ادامه داد: آقای میرسلیم اولین نفری بود که قبل از اعلام رای به آقای روحانی تبریک گفت. وی نشان داد در مقایسه با دیگر رقبای اصولگرا به اخلاق متعهدتر است و پایبندی بیشتری به منافع ملی دارد، امیدوارم دیگر رقبای انتخاباتی هم به ایشان تاسی کنند. 
عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی گفت: به هر صورت همه با هم وارد فرایند بعد از انتخابات شویم و بهتر است زخم هایی که بر پیکر فضای سیاسی کشور در مناظره ها و در تبلیغات و رقابت ها نشسته هرچه زودتر ترمیم شود.
وی درباره تاثیر فضای مجازی و شبکه های اجتماعی در انتخابات هم گفت: دوران، دوران رسانه های مجازی است که می بینیم چقدر اثر گذار است. 
حق شناس افزود: در دوره های گذشته انتخابات، تحلیل این بود که جامعه را به شهرهای بزرگ، کوچک و روستا تقسیم می کرد و تفاوت معناداری بین آرا بود. 
این فعال سیاسی اصلاح طلب ادامه داد: اما امروز نگاهی به آمار ریاست جمهوری کنید متوجه می شوید که دیگر ما با دوره دهه های 40 و 50 روبرو نیستیم و بین شهر و روستا و کلانشهر تفاوت جدی به آن معنا وجود ندارد.
وی اضافه کرد: این شبکه های پیام رسان و مجازی کاملا آحاد مردم را به هم نزدیک کرد و حتی در روستاها و شهرهای کوچک می بینیم که آخرین خبرها و تحلیل ها و اطلاعات در آنجاها هم دست به دست می شود و سطح آگاهی ها به یک همسانی رسیده است . جایگاه فضای رسانه ای و مجازی امروز به شدت دچار تغییرات و تحولات جدی شده است.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی با کسب 23 میلیون و 549 هزار و 616 رای اکثریت (57 درصد) آرا در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به پیروزی رسید.


 


نظرات بازدیدکنندگان محترم
هیچ نظری یافت نشد
 
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:    
آدرس ایمیل:    
متن نظر:    
   

 

کد امنیتی:  

 

 
 
جدیدترین عناوین خبری