چمران:شورا از حضور ما اشباع شده است
نسخه چاپی

حاما نیوز- چمران از روند برگزاری انتخابات شورای شهر تهران گلایه کرد.

 

به گزارش  حاما نیوز مهدی چمران صبح امروز در سیصد و چهل و هفتمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به حواشی مطرح شده پیرامون برگزاری و شمارش آراء انتخابات شورای شهر تهران و دیدار اخیر جمعی از اعضا با دکتر لاریجانی رییس مجلس با بیان اینکه اصلا بحث گلایه و پیگیری ما درخصوص بودن یا نبودنمان در شورا نیست چراکه شورا از حضور ما اشباع شده و حتی در و دیوار شورا نیز ما را زیاد دیده‌اند، گفت: آنچه که مورد تاکید ما است رعایت مر قانون است.

وی با بیان اینکه ممکن است در پی اعتراضات ما و شمارش مجدد آرا حتی آرای ما نیز پایین‌تر بیاید اما باید مر قانون اجرا شود، گفت: نباید اعتماد مردم به انتخابات سلب شود و نباید کاری کنیم که باور مردم آسیب ببیند. حتی ما نمی‌خواهیم به شورا بیاییم و از ما در این خصوص امضاء بگیرید. اما جای سوال است که چرا به جای آنکه در فرمانداری صندوق‌ها باز شود، صندوق‌ها مستقیما به وزارت کشور برده شده است و از یک سیستم ناشناخته که برای اولین بار اجرا می‌شود آراء تجمیع شود و نه مجلس و نه فرمانداری در این زمینه دخیل نبودند و فقط با یک مانیتور که جلوی رویشان بود این نظارت را انجام می‌دادند.

رییس شورای شهر تهران با بیان اینکه در دوره قبل مجلس وظیفه نظارت و تطبیق آرا را که از فرمانداری دریافت می‌کرد، انجام می‌داد اما حالا این عمل در وزارت کشور انجام شده و تنها لیست‌شان را به فرمانداری دادند، اظهار کرد: این مساله خلاف ماده 65 تا 69 قانون انتخابات شوراهاست، چراکه در انتخابات شوراها فرمانداری نقش دارند و نه وزارت کشور .

چمران با بیان اینکه حالا سرصندوق‌ها که شده، ما به آن مسائل زیاد وارد نمی‌شویم، بلکه معتقدیم نظارت باید از طریق فرمانداری انجام می‌شد و قانون اجرا می‌شد و درخواست بازنگری آراء را داده ایم و امیدواریم این شائبات رفع شود تا به اعتماد عمومی مردم خدشه‌ای وارد نشود.


 


نظرات بازدیدکنندگان محترم
هیچ نظری یافت نشد
 
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:    
آدرس ایمیل:    
متن نظر:    
   

 

کد امنیتی:  

 

 
 
جدیدترین عناوین خبری