اطلاعیه روابط عمومی حزب اراده ملت ایران به مناسبت پیروزی فهرست امید در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا
نسخه چاپی

با اقدام و عمل خود از این سرمایه اجتماعی پاسداری کنیم

بنام آنکه جان را فکرت آموخت

اطلاعیه روابط عمومی حزب اراده ملت ایران به مناسبت پیروزی فهرست امید در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا


حزب اراده ملت ایران ضمن تبریک دوباره به مناسبت حماسه آفرینی ملت ایران در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پیروزی چشم گیر جناب آقای حجت الاسلام و المسلین دکتر حسن روحانی، از حضور پر شور و معنادار شهروندان ایرانی در این عرصه، صمیمانه قدردانی می کند.
   موفقیت خیره کننده فهرست امید در فتح کرسی های شوراهای اسلامی شهر و روستا، در نقاط مختلف کشور را ابتدا به تمامی کنشگران جبهه اصلاحات و سپس به تک تک منتخبین این فهرست تبریک می گوییم و خود را در شادی آنها سهیم می دانیم.
   مشکلات کنونی شهرها و روستاهای کشور بر همه کنشگران سیاسی، فعالان اجتماعی و نیز شهروندان عیان است. اکنون با توجه پیروزی جریان اصلاحات و اعتدال به خصوص پیروزی قاطع لیست امید در کلان شهر ها و تهران فرصت بزرگ و مغتنمی نسیب جریان اصلاحات گردیده تا به اهداف خود در مبارزه با فساد رانت و انحصارطلبی و امر توسعه مدیریت شهری برسد.بدون شک پیروزی این جریان نتیجه اعتماد احاد مردمانی است که با حضور خود نه به فساد و مدیریت کلیشه ای گفته اند.این امر ضمن اینکه بسیار باعث خشنودی است اما از سویی آزمونی بزرگ برای جریانی اصلاحی است که از پشتوانه مردمی برخوردار است که با حضور خود خواهان بهتر شدن امور و اصلاح وضع موجود هستند.
   با عطف توجه به سرمایه اجتماعی عظیم جریان اصلاحات که نتیجه انباشت اعتماد تک تک شهروندان ایرانی به این گفتمان در مسیر پر پیچ و خمی است که در طول سال ها سپری شده است، بر این باوریم که حفظ این سرمایه بر سایر موضوعات و حتی اهداف پیش رو اولی است. اعتماد اجتماعی به جریان اصلاحات نمی تواند و نباید دستخوش اختلافات درون¬جریانی قرار بگیرد. از همین رو، حزب اراده ملت ایران، به عنوان حزبی که ساختار از پایین به بالا دارد، بر این باور است که شفاف سازی روند طی شده در گزینش چهره های منتخب جهت حضور در فهرست امید، به عنوان مطالبه ای عمومی، می تواند سلامت مسیر در پیش گرفته شده توسط جریان اصلاحات را ضمان بخشد.
   جریان اصلاحات به عنوان منادی تفکر دموکراتیک و شفاف در اداره کشور، خود می باید پیش از سایرین به اصول، ساختارها، روندها و فرآیندهای دموکراتیک متعهد باشد و آنها را تبلیغ کند. حزب اراده ملت ایران به عنوان عضوی از خانواده بزرگ اصلاحات، اصرار و ابرام دارد همزمان با اوج گیری حضور اصلاح طلبان در ساختار قدرت در کشور، این جریان به آسیب شناسی و نقد درونی نیز اهتمام بورزد  چرا که برای اصلاح امور و رسیدن به توسعه نیازمند پذیرش فرهنگ دموکراتیک و انسان های دموکراتی هستیم که به قواعد واصول اخلاقی درون گفتمانی پایبند باشند.
امید است که همه ما در جریان گفتمان اصلاحات و تمام منتخبین مردم این اعتماد مردمی را ارج نهیم و با اقدام و عمل خود از این سرمایه اجتماعی پاسداری و قدر دانی کرده  راه را برای آینده ای پر امید هموار سازیم.

این شرح بی نهایت کز زلف یار گفتیم، حرفیست از هزاران کاندر عبارت آمد


 


نظرات بازدیدکنندگان محترم
هیچ نظری یافت نشد
 
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:    
آدرس ایمیل:    
متن نظر:    
   

 

کد امنیتی:  

 

 
 
جدیدترین عناوین خبری