آماده تعامل با اعضای شورای پنجم هستیم
نسخه چاپی

همه با هم برای تهران

آماده تعامل با اعضای شورای پنجم هستیم

آرمان- احسان اسقایی: 

سال 92 که به همت مردم و اطلاح‌طلبان، حسن روحانی به‌عنوان رئیس‌جمهور انتخاب شد و دولت یازدهم را تشکیل داد، بعد از 100 روز گزارشی از وضعیت کشور را به مردم ارائه داد. در آن زمان بسیاری از کارشناسان اعتقاد داشتند که رئیس‌جمهور همه‌چیز را با مردم در میان نگذاشته است، زیرا اگر تورم در معنی واقعی کلمه به 44‌درصد و رشد اقتصادی به منفی 8/6 رسیده بود، باید مهر ورشکستگی بر اقتصادی ایران زده می‌شد. در سال94 مجلس به اجماع اعتدالیون و اصلاح‌طلبان تغییر کرد و در سال96 نیز مردم روحانی را انتخاب کردند تا کار دولت اعتدال را ادامه دهد. در نهایت اصلاح‌طلبان و اعتدالیون در انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در تهران و اغلب شهرهای بزرگ پیروز شدند. از این‌رو به نظر می‌رسد اکنون آغاز راه برای اصلاح‌طلبان است، زیرا آنها بعد از پیروزی‌های ممتد، اینک مدیریت‌ شهرهای کوچک و بزرگ را به دست خواهند گرفت تا عملا و بدون واسطه با مردم در ارتباط باشند و نوع مدیریت خود را به نمایش بگذارند.

فرصت خدمت

واقعیت این است که در کشورهای توسعه‌یافته، احزاب و تشکل‌های مردمی، وظیفه‌ شناسایی مشکلات شهری و ارائه طرح و برنامه‌ به مردم به منظور حل این مشکلات براساس نظریات کاملا علمی، مهندسی و تایید شده را برعهده دارند. مردم نیز با توجه به آن برنامه‌ها بر تعداد کرسی‌های هر حزب و گروه سیاسی در پارلمان‌های شهری می‌افزایند. پارلمان‌های شهری وظیفه قانونگذاری و نظارت بر مجموعه شهرداری‌ها را برعهده دارند، اما در ایران شوراهای شهر در ابتدای راه قرار دارند. همچنین تهران فاقد یک دیوان محاسبات شهری است تا درآمد و مخارج این شهر براساس برنامه صورت بگیرد.

همه با هم برای تهران

بدون شک چهار دهه تجربه مدیریت شهری، بزرگ‌ترین پشتوانه اصلاح‌طلبان در مدیریت شهر تهران است. همچنین برخی نمایندگان شورای چهارم که از مجموعه اصلاح‌طلبان بودند در طول چهار سال گذشته تجربیات فراوانی را به دست آورده‌اند که هم اکنون حاضر هستند آن تجارب را در اختیار اصلاح‌طلبان و شورای شهر پنجم قرار دهند. احمد حکیمی‌پور در این زمینه به «آرمان» گفت: اعضای اصلاح‌طلب فراکسیون اصلاحات در شورای چهارم از هم‌اکنون حاضرند تجربیات خود را تمام و کمال در اختیار شورای شهر پنجم قرار دهند. از سوی دیگر، بخشی از مردم تهران از مدیریت کرباسچی بر مجموعه شهرداری تهران به عنوان دورانی یاد می‌کنند که توسعه شهری به معنی واقعی خود، در تهران صورت گرفت. البته این روزها از مدیران با‌تجربه‌ای از مجموعه اصلاحات برای شهرداری تهران نام برده می‌شود؛ از صفایی فراهانی تا محسن هاشمی و محمود حجتی، هرکدام از این مدیران در صورت عدم شهردار شدن باید ارتباط قدرتمندی را با شهرداری تهران برقرار کنند تا قدرت مدیریت مجموعه اصلاح‌طلبان در شهر تهران به نمایش گذاشته شود. به نظر می‌رسد در چهار سال آینده در شهر تهران شاهد خواهیم بود که همه با هم به مدیریت این شهر برای عبور از بحران‌های مختلف کمک می‌کنند.


 


نظرات بازدیدکنندگان محترم
هیچ نظری یافت نشد
 
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:    
آدرس ایمیل:    
متن نظر:    
   

 

کد امنیتی:  

 

 
 
جدیدترین عناوین خبری