ایران از اقتدار و امنیت بالایی برخوردار است
نسخه چاپی

روح الله کلانتری دبیر حزب اراده ملت ایران شعبه گلستان در گفتگو با خبرنگاران

روح الله کلانتری دبیر حزب اراده ملت ایران شعبه گلستان در گفتگو با خبرنگاران :

 ایران از اقتدار و امنیت بالایی برخوردار است
علاقه مردم به نظام جمهوری اسلامی، تلاش برای انتخاب کابینه ای کآرامدتر، منسجم تر و پاسخگو تر و فراهم کردن شرایط مناسب برای حضور و مشارکت مردم در عرصه های تصمیم گیری و تصمیم سازی از پیامهای مهم انتخابات اخیر ریاست جمهوری بود.
روح الله کلانتری دبیر حزب اراده ملت ایران شعبه گلستان در گفتگو با خبرنگاران در مورد مفهوم اصلاحات تاکید کرد: اصلاحات یک حرکت انقلابی و بنیادگرایی نبوده و هرگز به دنبال تغییر نظام نیست، بلکه  پیوندی عمیق و ژرف با انقلاب اسلامی دارد. اصلاحات همواره به دنبال تقویت نظام اسلامی بوده و برای این این امر خواهان اصلاحاتی در برخی از سیاستها و برنامه های  نظام است. سابقه اصلاحات و اصلاح طلبان نشاندهنده آن است که آنها همواره از نظام و انقلاب دفاع کرده و خواهند کرد. وی در ادامه افزود:
دوم خرداد 76 حرکتی ماندگار در تاریخ جمهوری اسلامی ایران است. اگر چه در این 20 سال گذشته تلاشهای زیادی برای از بین بردن دستاوردهای اصلاحات و تفکر اصلاح طلبی توسط مخالفین و دلواپسان انجام گرفت، اما امروز مشاهده می کنیم که این تفکر روز بروز شادابتر، پویاتر و زنده تر به حرکت خود ادامه میدهد.
این فعال سیاسی اصلاح طلب در مورد راز ماندگاری این تفکر تاکید کرد: راز ماندگاری گفتمان اصلاح طلبی این است که بر مبنای عقلانیت و تدبیر حرکت کرده و همواره به دنبال اصلاح نگرش ها و روشهاست و شما مشاهده می کنید فردی مثل حجه الاسلام ناطق نوری که در جریان انتخابات سال 76 رقیب ما بود امروز به یکی از همراهان تبدیل شده است که ناشی از درک و شخصیت ارزشمند ایشان است.عضوشورای سیاستگذاری اصلاح طلبان گلستان با اشاره به اینکه اصلاحات به یک محیط آرام و در عین حال پویا نیازمند است که برنامه های خود را عملی نماید تصریح نمود: افراطی گری سم مهلکی است و باید مراقب باشیم که در دام آن اسیر نشویم. ما البته در بعضی از مواقع اشتباهاتی داشتیم که باید ضمن پذیرش آن برنامه های مدونی را برای اصلاح آنها داشته باشیم. ما همواره از نقد  به معنی واقعی آن حمایت کرده و معتقدیم که نقد عامل تقویت است نه تضعیف و آنرا یک فرصت می دانیم.
کلانتری در ادامه بیان داشت: اصلاح طلبان برخلاف تبلیغاتی که مخالفان مطرح کرده همواره از طبقات محروم و مستضعف جامعه حمایت کرده و برای رفاه و معیشت آنها فعالیتهای زیادی هم انجام دادند که کارنامه اقتصادی دولت اصلاحات نشانه موفقیت در این حوزه است.
عضو شورای هماهنگی احزاب اصلاح طلب گلستان با اشاره به پیروزی دولت روحانی در انتخابات اخیر و نقش اصلاح طلبان در این رابطه تاکید کرد: انتخابات اخیر بسیار باشکوه و با مشارکت حداکثری مردم به پیروزی رسید و نقش اصلاح طلبان در این مشارکت بسیار روشن و شفاف است. روحانی به خوبی می داند که متفکران و سران اصلاحات بودند که توانستند رای بدنه اصلاح طلبان را به سوی او جلب کرده
و اگر می خواهد که در دولت دوم خود موفقیت بیشتری را داشته باشد باید به این امر توجه نماید. وی در ادامه افزود: البته ما هرگز به دنبال سهم خواهی از دولت روحانی نبودیم، اما انتظار داریم که در کابینه جدید افرادی شایسته ،کاردان و مدافع برنامه های او حضور داشته باشند و به مطالبات و خواسته های مردم در انتخابات توجه نماینداین فعال سیاسی اصلاح طلب در ادامه گفت: اصلاح طلبی دارای مبانی و اهداف مشخصی است که نه تنها برای متفکران و روشنفکران بلکه برای افراد عادی جامعه هم مشخص است. در ذات اصلاح طلبی اعتدال را مشاهده می کنیم، اما این اعتدال را در اصوالگرایی نمی بینیم و نشانه آن هم این بود که شما در جریان انتخابات اخیر بد اخلاقی های فراوانی را در طیف اصولگرایی مشاهده کردید که چگونه از مرز اخلاق عبور کرده و انواع تهمت ها و تخریب ها را بر علیه دولت روحانی برای بدست اوردن رای انجام دادند.این روزنامه نگار پیشکسوت با اشاره به نقش شبکه های اجتمایی و رسانه ها در پیروزی دولت روحانی تصریح کرد: این انتخابات نشان داد که رسانه ها و شبکه های مجازی به عنوان یکی از ارکان مهم دموکراسی نقش ارزنده ای در انتخابات داشته و دولت روحانی باید در آینده ضمن اصلاح و بازنگری در ستاد اطلاع رسانی خود از صدر تا ذیل به این قدرت فرهنگی توجه ویژه ای نمایند.
وی در ادامه افزود: مردم مطالباتی از دولت داشتند و روحانی باید به این مطالبات توجه نماید. برای تحقق این مطالبات او باید کابینه ای را معرفی نماید که قادر باشد صدای مردم را بشوند. در حال حاضر بعضی از وزارتخانه های او از کارامدی لازم و هماهنگی با سیاستها و برنامه های او برخوردار نبوده و در جریان انتخابات او را تنها گذاشتند. اصلاح طلبان هزاران کارشناس و متخصص دارند که می توانند در این زمینه به او کمک کنند.


 


نظرات بازدیدکنندگان محترم
هیچ نظری یافت نشد
 
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:    
آدرس ایمیل:    
متن نظر:    
   

 

کد امنیتی:  

 

 
 
جدیدترین عناوین خبری