کنگره استانی حزب اراده ملت ایران شعبه قم برگزار شد
نسخه چاپی

تعیین هیات اجرایی و بازرسان


دومین کنگره استانی حزب اراده ملت ایران(حاما)شاخه استان قم درروز سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ در مرکز رفاهی فرهنگیان ۲ با حضوراعضای حزب و هواداران و روسای احزاب اصلاح طلب استان  و فرماندار و بخشداران کهک وسلفچگان و شهردار دستجرد و مدیر کل حوزه  استاندار قم جانباز سرافراز آقای محمدرضا اسماعیلی مقدم نماینده مردم قم در مجلس ششم و روسای ستادهای روحانی در مناطق استان برگزار شد .
رئوس برنامه ها:
۱.تلاوت قران
۲.گزارش دبیر حاما در استان قم  
۳.معارفه کاندیداهای هیات اجرایی و بازرسی
۴.انتخاب هیات رئیسه سنی 
۵.پخش تعرفه رای 
۶.اخذ آراء 
۷.بیانیه پایانی کنگره
۸.سخنرانی حضرت ایت الله  موسوی تبریزی 
باپایان شمارش آراء تعداد ۹ نفر بعنوان اعضای هیات اجرایی استان قم از میان ۴۲ رای ماخوذه به ترتیب آراء انتخاب شدند
عطاالدین قاسمی ۳۸رای
حسین منصوری تاج ۳۶رای
مرتضی عبدی ۳۳رای
مهندس احمد وحیدی ۳۳ رای
عباس مرادی ۳۲ رای
جواد زنجیرانی ۳۲ رای
حسن بختیاری زاده ۳۲ رای
فتح الله یاری ۲۹ رای 
و تقی نصیری ۲۱ رای 
و ازمیان سه کاندیدای بازرسی 
آقای احمد نظری با ۲۷رای 
حائز اکثریت شد 
 دبیرکل مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم در این این کنگره گفت: متاسفانه برخی از احزاب ریشه دار، بعد از انتخابات کار را تمام شده می دانند و غیرفعال می شوند در حالی که دولت ها همیشه نیازمند نظارت احزاب هستند.
آیت الله سید حسین موسوی تبریزی افزود: احزاب در جامعه ما هنوز جایگاه واقعی خود را پیدا نکردند وگرنه احزاب موفق باید با قدرت در برابر افراد فرصت طلب، مقاومت کنند.
وی ادامه داد: مردم در پای صندوق های رای حضور پیدا کرده و فرد اصلح را به عنوان رئیس جمهوری انتخاب کردند و بعد از انتخابات نیز باید پیوسته از طریق احزاب، مطالبات خود را تذکر دهند و دولت نیز باید به این مطالبات پاسخ دهد.
دبیر حزب اراده ملت ایران شبعه قم نیز در این مراسم با بیان این که در یک نظام دموکراتیک، احزاب به عنوان ستون فقرات دموکراسی نقش تعیین کننده ای در توسعه و تعمیق مردم سالاری دینی دارند، گفت: از دکتر حسن روحانی انتظار داریم بیش از پیش حامی و حافظ گسترش فعالیت ها و نهادینه شدن احزاب باشد.
حسین منصوری تاج افزود: در نظام جمهوری اسلامی به عنوان یک نظام مردم سالار، ضمن تاکید بر آزادی فعالیت های حزبی، زمینه و بستر قانونی آن نیز فراهم شده است.
وی خاطرنشان کرد: نظام جمهوری اسلامی بر پایه اسلامیت و جمهوریت پایه گذاری شده و نقش مردم در تعیین سرنوشت خویش و انتخاب ارکان نظام به روشنی در قانون اساسی مورد تاکید است.
وی گفت: برای رسیدن به اهداف قانون اساسی و اعمال حاکمیت مردم و نظارت قانونمند آنان، روند صحیح اداره امور مملکت، حضور احزاب به عنوان رکن اساسی دموکراسی و چشم تیزبین ملت یک ضرورت اجتناب ناپذیر است. 
در پایان این مراسم بیانیه ای صادر و توسط مجری برنامه قرائت شد، که در آن آمده است: ما ضمن دعوت از مردم برای حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس، اقدام به حق و مقتدرانه جمهوری اسلامی در حمله موشکی به مواضع تروریست ها در سوریه را انتقال پیام مهم به همه دشمنان و بیان کننده قدرت بالای دفاعی کشور قلمداد می کنیم.

 

 


 


نظرات بازدیدکنندگان محترم
هیچ نظری یافت نشد
 
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:    
آدرس ایمیل:    
متن نظر:    
   

 

کد امنیتی:  

 

 
 
جدیدترین عناوین خبری