برجام پنجره ای تازه برای تعامل با جهان است
نسخه چاپی

دکتر علی شفایی قائم مقام حزب اراده ملت ایران

حاما نيوز: قائم مقام دبیر کل حزب اراده ملت ایران گفت: امضای برنامه اقدام مشترک بین ایران و پنج بعلاوه یک به جهان اثابت کرد که ایران هیچ گاه دنبال سلاح هستی نبوده وتمام فعالیت های آن صلح آمیز و بر مبنای پایبندی به قوانین بین اللملی است. 
علی شفائی قائم مقام حزب اراده ملت ایران در گفت گو با "حاما"با اشاره به اقدام امريكا براي اعمال تحريم ها درباره ايران گفت: ما در حال حاضر در خصوص تعاملات پولی و بانكي مشکلات اساسی داریم و رفع تمامی تحریم ها که به بهانه های مختلف وضع شده است به اسانی صورت نخواهد گرفت و برای رفع آن ها باید با زبان دیپلماسی سخن گفت . 
ایشان در پاسخ به این سوال که اگر توافق از سوی دولت آمریکا در دوره نود روزه تمدید نشود اوضاع این توافق به چه صورت خواهد شد اذعان کرد: برجام یک توافق بین اللملی می باشد و میان یک کشور یا دو کشور نیست و هر یک از دولت ها توافق را نادیده بگیرد منزوی خواهد شد و تا کنون هم دولت آمریکا این توافق را تمدید کرده است زیرا ایران به تمام تعهد های خود پایبند بوده و خواهد بود پس دور از ذهن است که دولت آمریکا دست به انجام چنین کاری بزند.
شفائی در ادامه افزود : آمریکا در تلاش است که جمهوری اسلامی ایران را ناقض قرارداد خوانده و خود را مبرا کند و این دام جدید دولت مردان آمریکایست و باید در این خصوص بسیار هوشیار بوده و عملکرد درست را از خود نشان دهیم.
وی در ادامه تاکید کرد:ایران با تکیه بر قدرت دیپلماسی باید کشور های طرف قرارداد را در مقابل آمریکا قرار داده و از اتحاد آنها جلوگیری نماید و از حرکاتی که باعث تحریک و هم نوایی آنها با آمریکا می شود خوداری کند.
قائم مقام حزب اراده ملت ایران در پایان با اشاره به قرارد توتال خاطر نشان کرد:اروپا با توافق توتال به آمریکا نشان داد منافع خود را به منافع آمریکا ترجیح می دهد و می شود اینگونه عنوان کرد که توتال بیشتر جنبه نمادین داشته و اروپا با این کار در مقابل زیاده خواهی های آمریکا برای حفظ منافع خود خواهد ایستاد.


 


نظرات بازدیدکنندگان محترم
هیچ نظری یافت نشد
 
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:    
آدرس ایمیل:    
متن نظر:    
   

 

کد امنیتی:  

 

 
 
جدیدترین عناوین خبری