شهاب الدین بیمقدار: سه قوه در تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال موفقیت چندانی نداشتند
نسخه چاپی

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس

یک عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت: سه قوه در تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال موفقیت چندانی نداشتند. اقتصاد مقاومتی یعنی اینکه مردم در اقتصاد شریک باشند.

شهاب‌الدین بیمقدار در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با مهمترین اتفاقات سیاسی چه در داخل و چه در خارج از کشور در سال 96 بیان کرد: از جمله اتفاقات سیاسی سال 96 سرکار آمدن ترامپ در آمریکا و همچنین روی کار آمدن ولیعهد عربستان با یک کودتای داخلی بود. از دیگر موارد سال 96 شروع جنگ سرد بین روسیه و آمریکا و حتی مطرح شدن تهدیدهای اتمی بود.

وی در ادامه گفت: روی کار آمدن ترامپ برای کشور ما پیامد خوبی نداشت و در واقع شاهد انسجام مخالفین هستیم تا فشار بیشتری بر کشورمان وارد کند. از دیگر حوادث ناگوار سال 96 جریانات دی ماه و مسائل اجتماعی بود که به بحران تبدیل شده است که از جمله شاهد اعتراض کشاورزان در اصفهان بودیم.

نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: ما نباید با این حرف که بگوییم اینها کارهای بیگانگان است، از کنار مسائل اجتماعی به سادگی بگذریم. ما باید به این موضوعات رسیدگی کنیم چراکه امروز نارضایتی در بین مردم وجود دارد. ما باید حق و حقوق اجتماعات قانونی را رعایت کنیم تا مردم بتوانند حق خود را مطرح کنند.

بیمقدار خاطرنشان کرد: سه قوه در تحقق شعار سال 96 موفق عمل نکردند. کارهای عادی کشور را در قالب اقتصاد مقاومتی نامیدند و از دیدگاه من در این زمینه گام موثری برداشته نشد. مهمترین نکته در اقتصاد مقاومتی این است که مردم در اقتصاد شریک باشند. اینکه به عده‌ای در روستاها وام داده شود، مشکلات اقتصادی برطرف نخواهد شد بلکه نخبگان اقتصادی باید وارد سرمایه‌گذاری شوند تا بتوانند چرخ تولید را به حرکت درآورند.


 


نظرات بازدیدکنندگان محترم
هیچ نظری یافت نشد
 
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:    
آدرس ایمیل:    
متن نظر:    
   

 

کد امنیتی:  

 

 
 
جدیدترین عناوین خبری