حکیمی پور:خودباوری و توجه به ظرفیت های درونی مهمترین فراز در بیاینه رهبری است/توجه ویژه مسئولین به بحث پیاده سازی عدالت اجتماعی
نسخه چاپی

مسئول متخلف پیش از برخورد نهادهای قضایی، خود را ملزم به پاسخگویی و استعفا بداند

احمد حکیمی‌پور، دبیرکل حزب اراده ملت، در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، با اشاره به بیانیه "گام دوم انقلاب"  که طی روزهای اخیر از سوی  رهبر انقلاب اعلام عمومی شد، گفت: لازم بود  در آستانه ورود به دهه پنجم انقلاب اسلامی جمع بندی از اقدامات انجام شده در چهار دهه گذشته صورت گیرد و همچنین نقشه راه مسیر آینده نظام نیز تبیین شود که این کار به درستی، توسط رهبر انقلاب، انجام شد.

وی با اشاره به تاکید رهبر انقلاب به حضور جوانان در عرصه‌‌های نقش‌آفرینی کشور تصریح کرد: قطعا  موتور و کانون تحرک هر کشور از جمله ایران که نظامی انقلابی است را جوانان و دانشجویان تشکیل می‌دهند و هرچه  قشر جوان  بتواند نقش خود را بهتر ایفا کند، دستیابی به  اهداف و چشم‌اندازی که برای آینده ترسیم شده، میسرتر خواهد بود.

حکیمی‌پور درباره موضوع عدم پشیمانی از راه طی شده و عزم آفرینی برای مسیر آینده انقلاب که در این بیانیه‌ به آن اشاره شده، گفت:‌ هیچ ملتی نباید به تاریخ خود بی‌توجه باشد.  در این چهار دهه که از عمر انقلاب می‌گذرد،  کشور با چالش‌های زیادی دست و پنجه نرم کرده و به همین واسطه آن تجربیات ارزشمندی را بدست آورده است. بدون بهره‌گیری از تجربیات گذشته، امکان فائق آمدن بر چالش‌های پیشروی انقلاب وجود ندارد.

وی ادامه داد: ما موظفیم ضمن اینکه قدردان دستاوردهای این چهار دهه باشیم، با نگاه کارشناسانه به روندی طی شده در این  40 سال،  نقاط ضعف و قوت  را به دقت مورد بررسی قرار دهیم تا در  مسیر پیش رو دیگر دچار اشتباهاتی که در گذشته مرتکب شدیم، نشویم. 

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در ادامه با بیان اینکه  با توجه به چالش‌هایی که  در بحث پیاده‌سازی عدالت اجتماعی وجود دارد، لازم است که به این بخش از بیانیه رهبر انقلاب توجه ویژه‌ای صورت گیرد، خاطرنشان کرد:  عدالت روح دعوت توحیدی است و اگر  مقوله عدالت را از هریک  از حرکات توحیدی که از ابتدای آفرینش انجام شده حذف کنیم، در واقع این جنبش‌ها معنای واقعی خود را از دست می‌دهند.

حکیمی‌پور ادامه داد:  انقلاب اسلامی نیز از این قاعده مستثنا نبوده و با اتکا بر آموزه‌های دین اسلام،  مسئله عدالت خواهی را مبنای حرکت خود قرار داده است. البته  پس از طی چهار دهه از عمر انقلاب زمان آن رسیده که به مقوله عدالت اجتماعی توجه ویژه‌ای شود و مردم طعم عدالت را در همه عرصه‌ها بچشند. هر چند در راستای برقراری عدالت اجتماعی از ابتدای انقلاب قدم‌هایی برداشته شده ولی حق ملت بزرگ ایران بیش‌ از این‌ها است و مسئولان کشور باید تمام هم و غم خود را برای پیاده‌سازی عدالت اجتماعی در جامعه بکار بندد.

دبیرکل حزب اراده ملت با بیان اینکه برای مبارزه با عدالتی نیاز به اصلاح سازمانی و ساختاری در فرآیندها داریم،گفت: باید رویه‌ای  در دستگاه‌های اجرایی کشور حکمفرما شود که هر کجا مسئولی از بیت‌المال سو‌ استفاده کرد، مسئول متخلف پیش از برخورد نهادهای قضایی،  خود را ملزم به پاسخگویی و استعفا بداند.

وی در پایان گفت: بحث خودباوری و توجه به ظرفیت‌های درونی کشور برای غلبه بر مشکلات و همچنین توجه به عنصر استقلال از مهمترین فرازهای بیانیه‌ رهبر انقلاب است که مسئولان باید اهتمام ویژه‌ای به آن داشته باشند.


 


نظرات بازدیدکنندگان محترم
هیچ نظری یافت نشد
 
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:    
آدرس ایمیل:    
متن نظر:    
   

 

کد امنیتی:  

 

 
 
جدیدترین عناوین خبری