حکیمی پور:مردم باید بدانند با نپیوستن به 'اف ای تی اف' چه منافعی از کشور به خطر می افتد
نسخه چاپی

شان وزارت امور خارجه باید حفظ شود.

احمد حکیمی پور روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا در واکنش به استعفای وزیر امور خارجه گفت: کناره گیری ظریف در شرایط فعلی مناسب نبود. با توجه به اینکه وی در عرصه بین المللی دیپلماسی ایران را مدیریت کرده است و به نوعی نقطه قوت دولت روحانی محسوب می شود، رفتن ظریف به ضرر کشور بود. 
وی افزود: ظریف به دلیل مسائل شخصی استعفا نکرد در واقع نظر وی این است که شان وزارت امور خارجه به عنوان متولی اصلی سیاست خارجی باید حفظ شود. 
دبیر کل حزب اراده ملت ایران خاطر نشان کرد: ظریف همواره نشان داده است برای منافع ملی و سربلندی کشور تلاش می کند. او فرماندهی دیپلماسی کشور و خط مقدم مقابله با تهاجمات دشمن را برعهده دار و باید پشتیبانی شود. 
این فعال اصلاح طلب در پاسخ به پرسشی درباره سخنان روز سه شنبه رئیس جمهوری با این عنوان که '10 تا 20 تن کشور را اداره می کنند'، گفت: در بیانیه شورای هماهنگی جبهه اصلاحات گفته ایم وقتی متحدان اصلی ایران که مواضع مشترکی با ایران در سطح بین الملل دارند به 'اف ای تی اف' پیوسته اند، تعلل ما چه دلیلی دارد؟ مردم باید بدانند با نپیوستن به 'اف ای تی اف' چه منافعی از کشور به خطر می افتد. وقتی سران نظام با این امر موافقت کرده اند به چه دلیلی برخی مخالفت می کنند؟ این تصمیمات هزینه دارد. 
وی افزود: از طرفی مانع دولت می شوند و از سوی دیگر دولت و مجلس که قبول مسئولیت کرده اند باید پاسخگو باشند. این مساله عواقب سیاسی، مالی، اقتصادی و روانی برای کشور دارد و در این زمینه چه کسی باید پاسخگو باشد؟ 


 


نظرات بازدیدکنندگان محترم
هیچ نظری یافت نشد
 
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:    
آدرس ایمیل:    
متن نظر:    
   

 

کد امنیتی:  

 

 
 
جدیدترین عناوین خبری