دولت های آمریکا،اسرائیل و انگلیس در پی تحریک ایران هستند/ سخنان اخیر خاتمی حجت را بر اصلاح‌طلبان تمام کرد/عملکرد کمیته ها حاما ارائه شد
نسخه چاپی

جلسه هیئت اجرایی حزب اراده ملت برگزار شد.

به گزارش حامانیوز در ابتدای این نشست افشین فرهانچی قائم مقام دبیرکل حزب اراده ملت ضمن ابراز نگرانی از اخبار منتشر شده مبنی بر اقدامات تنش آفرین در منطقه خلیج فارس گفت: متاسفانه دولتهای آمریکا، انگلیس و اسراییل در پی آن هستند که با اقدامات تنش زا ایران را در منطقه تحریک کنند و در پی آن جمهوری اسلامی درگیر یک بازی خطرناک در مرزهای آبی خود بشود.

وی ادامه داد: خوشبختانه دستگاه دیپلماسی دولت و بدنه حاکمیت در این مورد تاکنون هوشمندانه عمل کرده است و باید مراقب بود که در دام این نقشه شوم منطقه خاورمیانه به صحنه تنش های نظامی تبدیل نشود.

فرهانچی در بخش دیگری از سخنان خود درباره روند کاهشی نرخ ارز گفت: خوشبختانه با سیاست های درست ارزی بانک مرکزی شاهد ثبات و کاهش نرخ ارز و طلا در سطح بازار هستیم که این امر موجب شده تا حدودی آرامش روانی مردم ایجاد شود. از بانک مرکزی انتظار می رود به روند این اقدامات خود ادامه دهد و سایر دستگاه های اقتصادی دولت نیز در این مسیر بانک مرکزی را همراهی کنند.

وی افزود: در کنار مدیریت بازار ارز لازم است که دولت، تدابیر لازم برای کنترل نرخ تورم را نیز در پیش گیرد و اجازه ندهد تحریم های غیر موجه موجب فشار بر طبقات مزدبگیر و محروم شود.

فرهانچی همچنین گفت: اخیرا اخباری از ساخت و سازهای غیر قانونی بصورت لوکس در برخی مناطق تهران هستیم که باعث ایجاد شکاف طبقاتی و اجتماعی می شود. باید با این ریشه های این پدیده آسیب زا بشدت برخورد شود. البته برخوردهای موردی نمی تواند این آسیب اجتماعی بوجود آمده را برطرف کند.

احمد حکیمی پور دبیرکل حزب اراده ملت نیز در این جلسه گفت: پس از اعتراضات دی‌ماه سال 96، حاما بیانیه ای صادر کرد و راه حل برون رفت از مشکلات را در دو امر تعریف نمود: اول باز شدن فضای سیاسی برای شنیدن اعتراضات و مطالبات مردم و دوم مبارزه جدی و عملی با فساد های اقتصادی که در این ایام، حکم پاشیدن نمک بر زخم مردم را دارد.

وی افزود: خوشبختانه در چند وقت اخیر دستگاه قضایی کشور نشان داده است که مبارزه با فساد برایش مهم است و به طور جد با آن برخورد خواهد کرد اما باید یاد آور شد که این مبارزه ضمن برخورد با مفسدین، راهکارهای ریشه ای نیز باید صورت گیرد. امروز جلوگیری از بروز فساد همان اندازه مهم است که برخورد با مفسد. حزب اراده ملت نیز هر آنچه در توان داشته باشد راهکارهایی را در این زمینه به مقامات قضایی ارائه خواهد کرد و پشتیبان قوه قضاییه خواهد بود.

حکیمی پور با اشاره به سخنان اخیر رئیس دولت اصلاحات گفت: حزب اراده ملت پیش از این اظهارات نیز معتقد بود هیچگاه نباید با صندوق رای قهر کرد و هیچگاه نباید عرصه را دو دستی تقدیم جریان رقیب کرد.

وی افزود: همه آحاد ملت حق دارند سلیقه خود را در ایام انتخابات درون صندوق رای بیاندازند. با این سخنان نیز حجت بر بر برخی گروه ها و جریانات اصلاح طلب تمام شد و همه باید با اتحاد و همدلی تلاش کنند که انتخاباتی پرشور برگزار شود و نتیجه آن به نفع ملک و ملت باشد.

در ادامه جلسه مسئولین کمیته های حزب شرح مختصری از روند فعالیت های خود در سه ماه گذشته ارائه دادند که این روند به شرح زیر است:

کمیته فرهنگی: برگزاری نشستی با عنوان گسست نسل ها با حضور وکیلی و دکتر اخضری 

کمیته آموزش: برگزاری دوره آموزشی برای کادرهای آموزشی حزب در سراسر کشور و سخنرانی حبیب الله پیمان

کمیته تشکیلات: برگزاری بیست مجمع شهرستانی در شمال، جنوب غرب و غرب  کشور

کمیته مباحث بنیادین: برگزاری اردوی تبیین مواضع سیاسی و اقتصادی حزب اراده ملت با حضور اعضا شاخه جوانان حاما و همچنین سخنرانی داود فیرحی

کمیته امور شعب: شکل دهی و سامان بخشی بیش از ۱۷ شورای استانی حزب

کمیته زنان: برگزاری نشست بررسی سند مطالبات زنان و تدوین برنامه برای اجرایی کردن این سند 

همچنین رحیم حمزه سردبیر دوهفته نامه اراده ملت ارگان خبری حزب از انتشار شماره 13 این نشریه خبر داد.


 


نظرات بازدیدکنندگان محترم
هیچ نظری یافت نشد
 
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:    
آدرس ایمیل:    
متن نظر:    
   

 

کد امنیتی:  

 

 
 
جدیدترین عناوین خبری