آوا 25-2: برگزاری مراسم روز درختکاری در همدان
نسخه چاپی

روزنوشت هاي آرمان و اميد - سال دوم - هفته بیست و پنجم- رضوان سلماسي – 11 تا 17 بهمن 97

دوستان عزیز و همراهان گرامی

مجموعه روزنوشتهای سال دوم کارم در شورا را، هر هفته تقدیم شما میکنم تا بتوانید با اطلاع از وقایع داخل شورا راهنمائی برای بهبود عملکرد من و شورای شهر باشید.

شهروندان گرامی

من امیدوار هستم که مجموعه این نوشته ها بتواند ابعاد دقیق تری از عملکرد شوراها را نشان دهد و چراغ راهی باشد برای تمام فعالین عرصه مدیریت شهری. لذا از تمام صاحب نظران دعوت میکنم که در این راه ما را یاری کنند. من و مجموعه همراهم همواره پذیرای نظرات و پیشنهادات شما در رابطه با مدیریت شهر هستیم.

 

شنبه 11/12/97

كميسيون نظارت با موضوع بررسي پيشنهاد شهرداري درخصوص طرح شهاب برگزار شد. پيشنهادي كه شهرداري براي طرح شفافيت ارائه كرد با طرح معرفي شده توسط شورا متفاوت بود. طرح شفافيت ارائه شده توسط شورا كه آقاي بادامي آن را توضيح داد براساس شفافيت سامانه هاي شهرداري تهران است كه در آن خيلي موارد آنلاين به اطلاع شهروندان ميرسد. مقرر شد 6 ماه به شهرداري براي ارائه طرح و آماده سازي آن فرصت داده شود.

امروز آقاي امين برق لشكري براي ارائه مدارك مربوط به كارهاي پدرش در دفتر كميسيون حاضر شد. ايشان درخواست نامگذاري معبري را بنام پدر بزرگوارشان داشتند.

امروز جلساتي با آقاي صادقي و ميلاد سپهری داشتم و عصر هم ورزش كردم.

يكشنبه 12/12/97

امروز جلسه هيات رئيسه داشتيم. در جلسه برخي از هدايايي كه در نظر گرفته شده بود مثل هداياي روز زن براي بانوان شورا و غيره مصوب شد.

صحن شورا:

امروز در بخش اول ادامه بررسي تبصره هاي ذيل بودجه سال 98 را داشتيم. در ادامه آقاي شهردار و نماينده راه و شهرسازي درخصوص تعيين تكليف كوي گلستان معروف به تپه امام گل در صحن حاضر شدند. در كوي گلستان خانه هاي مسكن مهر قرار دارد كه در فضاي سبز ساخت و ساز غير مجاز صورت گرفته است. شهرداري اعلام كرده در صورت واگذاري ميتواند در حوزه محوطه سازي و ساماندهي محل، به محله خدمت بدهد. در حاليكه اين واگذاري مشكلات حقوقي دارد. مقرر شد جلساتي با حضور نمايندگان تام الاختيار شهرداري و راه و شهر سازي براي بررسي موضوع واگذاري املاك به شهرداري انجام و گزارش هاي آن به شورا ارسال گردد.

اولين نامه مورد بررسي درخصوص سابقه دار كردن املاك تجاري در مناطق توانمند سازي بود. پيشنهاد شده بود مانند املاك مسكوني كه جهت سابقه دار كردن آنها تا 5/2 طبقه ps و بالاي 5/2 طبقه ops باشد براي املاك تجاري و مختلط همين کار انجام شود. با 5 راي موافقت شد و من ممتنع بودم و اعضاء حد نصاب نداشتند.

نامه بعدي درخصوص بنياد خيريه جابريان بود كه در كميسيون ماده 100 جريمه شده بود. ميزان عوارض آن در حدود 54 ميليون و هشتصد بود كه شهرداري با توجه به خيريه بودن آن تقاضاي 20 درصد تخفيف را براي آن داشت. مقرر شد شهرداري نامه را اصلاح كند.

نامه سوم گردش كار بود كه يكي از شهروندان تقاضاي افراز سهمي خود را از پلاك مورد نظر داشته ولي بدليل ضوابط افراز باغات و زير حد نصاب بودن باقيمانده پلاك، قابل افراز نيست و تملك ملك اين فرد كه در 48 هكتاري قرار دارد در رديف پروژه هاي آتي شهرداري نيست لذا نامه از دستور كار خارج شد.

نامه بعدي درخصوص كمك به مبلغ 5 ميليون تومان به يكي از پرسنل امور شهر شهرداري از كمك ماده 17 بود كه تحت عمل قلب قرار گرفته بود موافقت شد.

نامه بعدي درخصوص يكي از شهروندان نمونه شهر بود كه در بستر بيماري قرار داشته و مقرر شد هشت ميليون و هشتصد از محل ماده 17 به ايشان داده شود.

نامه بعدي درخصوص كمك به يكي از شهروندان تحت پوشش بهزيستي جهت عمل جراحي به مبلغ سه ميليون تومان بود كه موافقت شد.

ضمناً آقاي بادامي در يك فرصت مناسب طرح شهاب را در صحن شورا و در حضور خبرنگاران توضيح داد و اعلام كرد كه اين طرح مدت طولاني است كه به شهرداري جهت اقدام داده شده است.

امروز جلسه پيوست نگاري با حضور معاونين معماري و شهرسازي و امور زير بنايي و سازمان فرهنگي در محل سالن جلسات شورا برگزار گرديد و مقرر شد دستورالعمل پيشنهادي كميسيون توسط معاونين بررسي و نظر خود را در اين رابطه اعلام نمايند.

امروز جلسه كميسيون نامگذاري داشتيم و مقرر شد خيابان اتحاد در پشت برج هاي صدا و سيما به نام آقاي برق لشكري كه از هنرمندان قديم همدان بوده نامگذاري شود.

امروز در كوي كوثر جلسه اي با معتمدين كوي كوثر آقاي ويسي و برخي از اعضاء داشتم و مقرر شد در بحث ثبت نام اهالي كمك بيشتري انجام دهند. در اين برنامه آقاي وجدي هم بودند و ضمناً از معتمدين براي برگزاري و همكاري در جشن كمك گرفتيم.

دوشنبه 13/12/97

امروز در مراسم جشن عبادت و بندگي و جشن تكليفي كه در تالار قرآن برگزار ميشود شركت كردم. امسال براي دومين سال متوالي اين كار انجام ميشود. هم براي دختران و هم پسران و برنامه اي بسيار مناسب و با نشاط براي دانش آموزان است. تصميم گرفتم فردا كميسيون فرهنگي با موضوع بازديد از اين مراسم اتفاق بيوفتد. اين مراسم به همت يكي از مراكز فرهنگي كوي الوند به مديريت آقاي كريمي انجام ميشود.

امروز جلسه اي در دفتر آقاي خرم درخصوص باغ معتمد تشكيل شد. آقايان علي ضمير و آزاد در جلسه حاضر بودند ولي بدليل عدم حضور آقاي يوسفي نويد نتيجه اي از جلسه گرفته نشد.

امروز با حضور اقاي صادقي و محمدي راستين بازديدي از باغ معتمد و بلوار بسيج درخصوص فضاي سبز آن داشتم.

امروز كميسيون نظارت در دفتر مديريت كنترل و نظارت و سپس ساختمان درخصوص بررسي فرآيند بكارگيري نيروها جلسه داشت.

سه شنبه 14/12/97

امروز جلسه بودجه با موضوع رسيدگي به نامه ها برگزار شد. البته موضوع حسابرسي از سازمان سيما و منظر هم مطرح شد ولي در آخر جلسه بود كه من جلسه را ترك كردم، متاسفانه اطلاعات اوليه در اين خصوص زودتر از جلسه به اعضاء داده نشده بود.

امروز كميسيون فرهنگي مراسم بازديد از جشن عبادت و بندگي و جشن تكليف دختران دانش آموز را در دستور كار داشت.

صحن شورا:

امروز در صحن شورا پروژه هاي شهرداري براي دريافت 650/14 را مورد بررسي قرار داد. اين نامه در كميسيون ماده 5 موافقت گرفته بود و نياز به نوشتن يك موافقت نامه بين شهرداري و ستاد بازآفريني داشت.

ضمناً شهردار و معاونين ايشان و سرمايه گذاران ميدان ميوه و تره بار در صحن حاضر شدند. مقرر شده بود شيوه نامه اي بين سرمايه گذار و شهرداري درخصوص كار نوشته شود و در دفتر آقاي عراقي تصميم گرفته شده بود که ده درصد از غرفه هاي سرمايه گذار پيش فروش شود. مقرر شد در جلسه مشترك سرمايه گذاري و حقوقي در روز شنبه مساله مجدداً بررسي و درخصوص شيوه نامه تصميم گيري شود. البته ظاهراً در قرارداد اوليه پيش فروش پس از 35 درصد پيشرفت پروژه در نظر گرفته شده بود.

شهرداري قصد خريد يك قطعه زمين با كاربري تجاري صنعتي را در منطقه 3 دارد كه در طرح خيابان 12 متري قرار دارد. مجوز خريد ميخواستند که مقرر شد بررسي شود.

نامه آقاي باداميان كه در 48 هكتاري واقع شده بود و شهرداري اعلام كرده بود كه در بودجه خريد آن پيش بيني نشده مجدداً مورد بحث قرار گرفت. اعلام شد چون شهرداري موظف است 48 هكتاري را تملك كند پس بايد براي اين كار بودجه در نظر بگيرد و يا اينكه طرح به حالت اول خود برگردد. پيشنهاد ديگر اين بود كه يا اجازه ديوار كشي به نامبرده داده شود و يا شهرداري طرح خود را ارائه دهد. ضمناً مقرر شد در هفته هاي آتي براي تعيين تكليف 48 هكتاري با حضور شهردار و معاونين جلسه اي درخصوص 48 هكتاري در صحن برگزار شود.

نرخ تاكسي ها مطرح شد و اعلام شد افزايش نرخ ها نسبت به پارسال حداكثر 300 تومان است و بطور ميانگين حدود 28 تا 29 درصد افزايش داشته است. قرار شد به روز يكشنبه انتقال يابد.

حوزه علميه درخواست پروانه ساخت واحدهاي مسكوني در زمين هاي كتابخانه حوزه علميه واقع در بلوار بهارستان را داشت كه بدليل عدم داشتن مبلغ و پيوست و تعداد واحدها از دستور خارج شد.

نامه بعدي درخصوص مجوز فروش 36 متر ملك به قيمت 183 ميليون كه زير50 متر است درخصوص ورثه آقاي محسنين كه موافقت شد.

تبصره هاي ذيل بودجه در نهايت مصوب شد.

درخصوص نامه پرداخت عوارض و اظهار نظر شورا براي زماني كه مالك بخشي از عوارض را قبل از صدور پروانه پرداخت ميكند و در زمان صدور پروانه مابقي را نقداً پرداخت ميكند شرايط تخفيف چگونه است؟ و اينكه براي مالكاني كه به قسمتي از عوارض خود اعتراض داشته و مابقي را با اعمال تخفيف نقداً پرداخت كردند و پروانه آنها در كميسيون ماده 77 است بايد چه تصميمي گرفت؟

چهارشنبه 15/11/97

امروز جلسه كميسيون خدمات شهري با موضوع بررسي قنوات و آبهاي سطحي و چهارشنبه سوري آخر سال برگزار شد.

امروز در مراسم درختكاري شهرك مدني كه به همت شهرداري منطقه 3 و همينطور مراسم درختكاري پارك ترافيك كه به همت سازمان سيما و منظر برگزار شد شركت كردم، همينطور از غرفه هاي سازماند پسماند كه در مقابل دريافت كاغذ و زباله خشك درخت و گل و گياه به مردم هديه ميكردند در چهار راه عباس آباد بازديد كردم.

امروز در محل تالار قران با معتمدين محلات آقاي كردلو و دوستانشان و با حضور آقاي علي ضمير جلسه اي برگزار كرديم و موارد مطرح شده توسط ايشان كه از قبل ارائه شده بود مجدداً صورتجلسه شد و مقرر شد موضوع در شوراي راهبردي شوراي اجتماعي بررسي و تصميم گيري شود.

امروز جلسه كميته فرهنگي و اجتماعي مركز مطالعات در دفتر مركز برگزار شد.

امروز كميسيون حقوقي با موضوع بازديد از سه درخواست اهالي برگزار شد.

پنجشنبه 16/12/97

امروز بازديدي از پارك لاله و روند ايجاد زمين ورزشي آن و درختي كه در محل زمين ايجاد شده بود داشتم. مقرر شد درخت حفظ و زمين ورزشي به جاي فوتبال تبديل به زمين دو منظوره بسكتبال و واليبال شود. در اين بازديد آقاي توتوني هم حضور داشتند. با ايشان بازديدي از زمين خالي بلوار امير كبير كه قبلاً قصد تبديل آن به پارك را داشتند انجام داديم. ظاهراً اين املاك معارض داشته و در حال حاضر قابل تبديل شدن به پارك نيست.

امروز جلسه اي در دفتر آقاي آزاد درخصوص نقاشي هاي ديواري آپارتمانهاي شهرك مدني داشتم. آقاي بهروزي نيز حضور داشتند و مقرر شد در اين خصوص طرح و برنامه خود را ارائه دهند.

امروز در مراسم روز درختكاري كه سازمان فرهنگي در فرهنگسراي ولايت برگزار كرده بود، شركت كردم. مقرر شده بود كه منطقه 3 حاشيه بلوار منطقه را درختكاري كند. در اين مراسم از فرمانداري نيز شركت كرده بودند، همينطور آقاي حسني حلم هم بازديدي از فرهنگسرا و كاشت درخت داشتند.

امروز در بخشي از سمينار كلان شهرها كه به ميزباني سازمان نظام مهندسي و در محل آمفي تئاتر علوم پزشكي تشكيل شد شركت كردم.

امروز به اتفاق خانم روان بخش، آقاي گياه شناس، گلي پور و خوشبخت ديداري با بازیكنان ليگ فوتبال شهرداري داشتم. بازيكنان مسائل و مشكلات خود را در رابطه با بازي ها و مسائل مالي مطرح كردند و مقرر شد موضوع پيگيري شود.


 


نظرات بازدیدکنندگان محترم
هیچ نظری یافت نشد
 
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:    
آدرس ایمیل:    
متن نظر:    
   

 

کد امنیتی:  

 

 
 
جدیدترین عناوین خبری