حکیمی پور: اقدام ترامپ نفی کردن قانون اساسی یک کشور محسوب می‌شود
نسخه چاپی

قرار دادن سپاه در لیست تروریستی کمکی به نتانیاهو برای انتخابات رژیم صهیونیستی است

احمد حکیمی‌پور در گفتگو با خبرنگار حوزه احزاب گروه سیاسی خبرگزاری آنا، با اشاره به قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست تروریستی آمریکا، اظهار کرد: این کار دخالت مستقیم در امور داخلی کشوری مستقل است.

وی با بیان اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ساختار قانون اساسی ایران دیده شده است، افزود: سپاه از اجزای اصلی نظام جمهوری اسلامی بوده و مأموریت‌های آن در قانون اساسی معین و مشخص است.

دبیرکل حزب اراده ملت ایران با اشاره به اینکه سپاه پاسداران تعریف حقوقی مشخصی در قانون اساسی ایران دارد، گفت: این اقدام آمریکا در عرصه بین‌الملل موضوعی جدید و بی‌سابقه است و نفی کردن قانون اساسی یک کشور محسوب می‌شود.

حکیمی‌پور با بیان اینکه انتقال سفارت آمریکا به بیت‌المقدس و الحاق بلندی‌های جولان به رژیم صهیونیستی از اهداف ترامپ برای ضربه زدن به محور مقاومت است، اظهار کرد: قرار دادن سپاه در لیست تروریستی توسط ترامپ، کمکی به نتانیاهو برای انتخابات رژیم صهیونیستی است.

وی با بیان اینکه آمریکا و اسرائیل به‌دنبال تنش و بی‌ثباتی در منطقه هستند، اعلام کرد: تمام جریان اصلاحات به این عملکرد آمریکا واکنش بسیار منفی نشان دادند و تمام گروه‌های سیاسی، حامی سپاه در مقابله با دشمنان ایران هستند.

به گزارش آنا، دونالد ترامپ روز گذشته در بیانیه‌ای رسمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و زیرمجموعه برون‌مرزی آن نیروی قدس را به‌عنوان یک سازمان تروریستی خارجی شناخت.


 


نظرات بازدیدکنندگان محترم
هیچ نظری یافت نشد
 
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:    
آدرس ایمیل:    
متن نظر:    
   

 

کد امنیتی:  

 

 
 
جدیدترین عناوین خبری