فیض:ترامپ برخلاف اظهاراتش به دنبال مذاکره نیست بلکه به دنبال تسلیم ایران است
نسخه چاپی

دوراهی جنگ و صلح اگر به معنای مذاکره باشد، ابدا به صلاح کشور نیست.

به گزارش حامانیوز پیام فیض، فعال سیاسی اصلاح طلب در گفت‌وگو  با خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به اقدام متقابل ایران در برابر بدعهدی‌های اروپا گفت: به هیچ عنوان نمی‌توان این اقدام جمهوری اسلامی را تحریک آمیز دانست بلکه این گام جدید برجامی ایران در سالروز خروج آمریکا از برجام بود که با استفاده از چارچوب‌های حقوقی و قانونی این توافقنامه صورت گرفت.

فیض ادامه داد: این اقدام به جامعه بین الملل پیام می‌دهد که ما نیز می‌توانیم در مقابل اقدامات غیر قانونی آمریکا واکنش داشته باشیم، هرچند با گذشت یکسال همچنان در قالب برجام تنها هشدار می‌دهیم که این معاهده بین المللی را حفظ کنید.

مسئول روابط عمومی حزب اراده ملت افزود: دو راهی صلح و جنگ اگر به معنای مذاکره با آمریکا باشد ابدا در شرایط فعلی به صلاح کشور نیست. ترامپ برخلاف اظهاراتش به دنبال مذاکره نیست بلکه به دنبال تسلیم ایران است. فشار حداکثری، تحرکات نظامی و گذاشتن دوازده پیش شرط برای مذاکره نشان از آن دارد آمریکا نه تنها راه را برای دیپلماسی مستقیم و محرمانه بسته است بلکه دیپلماسی واسطه‌ای هم محلی از اعراب ندارد، در این شرایط هر نوع مذاکره به معنای تسلیم در برابر فشار نظامی و اقتصادی محسوب می‌شود و حاصلی جز امتیاز دادن و گرفتن وعده پوچ ندارد.

فیض با بیان اینکه در دیپلماسی همیشه راه‌هایی برای رفتن وجود دارد، تصریح کرد: به نظر می‌رسد به طور کلی سه راهکار در شرایط فعلی وجود دارد که شامل گفتگو با قشر نخبه آمریکا در اندیشکده‌های این کشور، دیپلماسی عمومی با جامعه بین الملل برای نشان دادن بدعهدی‌های طرف‌های برجامی علی الخصوص آمریکا و پایبندی جمهوری اسلامی با توجه به چهارده گزارش آژانس انرژی اتمی و مقاومت اقتصادی با حفظ انسجام و وحدت در درون کشور می‌شود  و این موارد می‌تواند مثمر ثمر باشد.

وی خاطرنشان کرد:هر سه راه کار ظرافت و دقت‌های بسیاری را می‌طلبد که به طور مثال می‌توان گفت مسئولان در بیان مقاومت اقتصادی مردم در برابر دشمن بسیار باید مراقب باشند که خود نیز بدان عمل کنند.

این فعال اصلاح طلب در پایان گفت: رسانه‌ها و خواص در اظهارات خود باید فضای آرام و امیدوار کننده را در دستور کار قرار دهند و باعث ایجاد فضای التهاب در کشور و منطقه نشوند.


 


نظرات بازدیدکنندگان محترم
هیچ نظری یافت نشد
 
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:    
آدرس ایمیل:    
متن نظر:    
   

 

کد امنیتی:  

 

 
 
جدیدترین عناوین خبری