بیانیه حزب اراده ملت ایران در حمایت از دکتر روحانی
نسخه چاپی

بیانیه حزب اراده ملت ایران (حاما) در حمایت از دکتر روحانی منتشر شد.

بسمه تعالی
بیانیه حزب اراده ملت ایران (حاما) در حمایت از حجت الاسلام جناب آقای دکتر روحانی
از آنروزی که جناب آقای روحانی در بهمن 1391 در کنگره پنجم حزب اراده ملت ایران حضور یافته و رسماً نامزدی خود را در انتخابات ریاست جمهوری دوره یازدهم اعلام نمودند چهار سال می گذرد. چهار سالی که علیرغم همه ی ناملایمات، جفاها و بی اخلاقی ها، در سایه تلاشهای خالصانه و صادقانه دولت و در راستای اعتدال و عقلانیت، شاهد تدابیر نیکو و اقدامات نافع بودیم.
آنچه در هشت سال منتهی به خرداد 1392 اتفاق افتاد عملکرد ناصواب دولتهای نهم و دهم بود که کشور را در معرض شدیدترین و سخت ترین تحریم ها و تنگناهای بین المللی و اقتصادی قرار داده بود و در اثر بی تدبیری ها  و بی خردی های دست اندرکاران سیاست خارجی کشور نوعی اجماع بین المللی بر علیه کشور ذیل فصل هفت منشور به وجود آمده و قطعنامه ها هر روز به مرحله ی توسل به زور نزدیک تر می شد. 
در چنین شرایطی که تمامی فضاهای اقتصادی و سیاسی  برای ایران مسدود شده بود و حتی امکان تأمین مایحتاج عمومی را از کشور گرفته شده بود، اگر نبود تدابیر رهبر معظم انقلاب، استقامت ملت ایران و مدیریت و شایستگی دولت تدبیر و امید، شرایط برای ایران شاید به گونه ای دیگر رقم می خورد. 
در چنین فضایی، فرصتی فراهم آمد تا مردم یک بار دیگر اراده اصلاح گرایانه ی خود را با انتخاب جناب آقای روحانی به منصه ی ظهور رسانده، گام بلند دیگری در جهت رسیدن به آرمانهای تاریخی «آزادی و حاکمیت اراده ملت » بردارند.
اکنون حزب اراده ملت ایران ضمن درک فضای حاکم بر کشور در آستانه ی دوازدهمین دوره ی انتخابات ریاست جمهوری و در مواجهه با هجمه ی برخی از نامزدهای فعلی که سودای بازتولید شرایط قبل از سال 1392 را در سر می پرورانند، با تکیه بر اصول و ارزشهای زیر از مردم آگاه، شریف و بزرگوار ایران اسلامی تقاضا دارد به منظور اعمال اراده خویش و جلوگیری از انحصار قدرت و ثروت، با حضوری شکوه مندانه و حماسی در پای صندوق ها، مجدداً به پرچم دار گفتمان تدبیر و امید، حجت الاسلام جناب آقای دکتر روحانی رأی دهند.

1- تداوم و تعمیق روند اصلاحات بر پایه عقلانیت و تدبیر 
2- حاکمیت اراده ملت و انجام امور بر اساس خواست مردم با تحقق مردم سالاری دینی از طریق تقویت نهادهای مدنی، احزاب، مطبوعات و . . . 
3- معرفی چهره ای صلح طلب از ایران و ارائه قرائت رحمانی  از اسلام و تمدن و فرهنگ ایرانی در سطح جهانی 
4- تلاش در جهت دستیابی به جایگاه واقعی کشور در نظام بین الملل و حل و فصل منازعات منطقه ای با تکیه بر دیپلماسی فعال
5- احترام به شخصیت و کرامت انسانها و نهادینه کردن آزادی با رویکرد حقوق شهروندی و پاسخگو کردن ارکان نظام 
6- تغییر بنیادی رابطه قدرت بین دولت و ملت در سایه حاکمیت قانون از رهگذر شکستن انحصار قدرت و اصلاح نظام مدیریتی
7- شفاف سازی اطلاعات در جهت از بین بردن رانتهای سیاسی و اقتصادی و... به عنوان مهمترین عامل ایجاد فساد در ابعاد مختلف
8- به رسمیت شناختن تنوع قومی و زبانی و مذهبی و نیز آراء و عقاید و فرهنگها در کشور با رعایت چهارچوبهای قانونی و تقویت مؤلفه های فرهنگی هویت بخش
9- ایجاد فرصتهای برابر اقتصادی، سیاسی و اجتماعی به منظور فراهم آمدن اسباب زندگی شرافتمندانه برای همه شهروندان با رفع تبعیض و شکافهای نسلی و طبقاتی
10- تداوم روند ایجاد اشتغال برای جوانان و تسهیل زمینه های ازدواج و تأمین مسکن مناسب برای ایشان
11- توجه ویژه به حقوق و مطالبات اقشار فرودست، آسیب پذیر مزدبگیر جامعه اعم از کارگران و کارمندان درجهت رفع مشکلات معیشتی آنان
12- اهتمام به حفظ و نگهداری از محیط زیست و ایجاد زمینه های زندگی سالم و امن برای شهروندان به دور از هرگونه آلودگی ها و خطرات
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
حزب اراده ملت ایران (حاما)
96/2/18


 


نظرات بازدیدکنندگان محترم
هیچ نظری یافت نشد
 
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:    
آدرس ایمیل:    
متن نظر:    
   

 

کد امنیتی:  

 

 
 
جدیدترین عناوین خبری