بوی شورای شهر اصولگرا به مشام می رسد
نسخه چاپی

4 روز مانده به انتخابات، هنوز لیست مورد اجماعی برای شورای شهر تهران اعلام نشده است.

تحریریه حاما نیوز-در حالی که کمتر از 4 روز به پایان مهلت تبلیغات برای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا باقی مانده است، لیست واحد اصلاح طلبان برای شورای شهر تهران (که در مرکز توجه ها قرار دارد) هنوز نهایی نشده است. هر چند لیست اولیه ای در روزهای گذشته در فضای مجازی دست به دست شد، هنوز بزرگان اصلاحات مهر تأیید به پای این لیست نگذاشته اند و سردرگمی، ویژگی شاخص جریانات اصلاح طلب است.

خیابان های شهرتهران و کانال های فضای مجازی اکنون مملو از پوسترها و تبلیغات لیست هایی است که کمتر وجه اشتراکی با یکدیگر دارند. دیگر از آن لیست واحد انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در اسفندماه 1394 که همه آن را به عنوان لیست مورد حمایت هاشمی و خاتمی می شناختند خبری نیست. بوی شکست و بوی شورای شهر اصولگرا، از همین حالا به مشام می رسد.

کاهش تعداد اعضای شورای شهر تهران از 31 نفر به 21 نفر به اندازه کافی کار بستنِ یک لیست مشترک را مشکل کرده بود، اما برخی سهم خواهی از سوی تشکل های اصلاح طلبی که سابقه چندانی هم ندارند، گره ای ناگشودنی ایجاد کرد.

علی رغم اعتراضات گسترده از سوی نخبگان و بدنه جریان اصلاحات به شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان، این شورا هنوز نه لیست اعلامی را تأیید کرده و نه اصلاحی در این لیست صورت داده است. برخی چهره های کنونی شورای شهر تهران معترض اند که چرا آنها در جریان نهایی شدن لیست مورد مشورت قرار نگرفته اند و اینکه اگر چنین مشورتی در میان بود، حاضر بودند به نفع مصالح کشور انصراف بدهند.

از جمله این افراد، دکتر احمد حکیمی پور است. او در جریان همایشی که به میزبانی شاخه جوانان حزب اراده ملت ایران برگزار شده بود، خبر از حضور مستقل در جریان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا داد و عدم پاسخگویی شورای عالی اصلاح طلبان به پرسش ها را عامل اصلی تفرقه در میان این جریان دانست.

نگرانی ها در مورد واگذار کردن بازیِ انتخابات شوراها به رقیب اصولگرا از همین حالا به طور جدی آغاز شده است. نکته مهم آن است که بدنه جریان اصلاحات در مورد رأی دادن به لیستی با چهره های ناشناس (که ممکن است در میان آنها افراد لایقی هم حضور داشته باشند)، قانع نشده اند و این ممکن است در کمال تاسف، به شورای شهری بینجامد که باز هم اصلاح طلبان در آن در اقلیت باشند. بوی شورای شهر اصولگرا به مشام می رسد.

 


 


نظرات بازدیدکنندگان محترم
هیچ نظری یافت نشد
 
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:    
آدرس ایمیل:    
متن نظر:    
   

 

کد امنیتی:  

 

 
 
جدیدترین عناوین خبری