آوا 44: همدان به کمپین شهرهای تاب آور پیوست
نسخه چاپی

روزنوشت هاي آرمان و اميد 44 - رضوان سلماسي - 20 مرداد تا 27 مرداد 97

با عرض سلام و ارادت خدمت تمام شهروندان عزیز همدانی و تمام دوستان عزیزی که این روزنوشت ها را مطالعه میکنند. سال 96 با تمام خوشی ها و ناخوشی هایش به پایان رسید و دفتری دیگر گشوده شد. امیدوارم که مجموعه روزنوشتهای من توانسته باشد بخشی از ابعاد کار خودم و سایر اعضا شورای شهر همدان را بر عموم شهروندان آشکار کند. مجموعه این روزنوشتها در سال 1396 بالغ بر 23 هفته شد و احتمالا در قالب کتابچه ای در آینده ای نزدیک تقدیم شما شهروندان نیز میگردد. در سال جدید نیز به تشویق دوستان به این کار ادامه خواهم داد به این امید که چراغ راه آیندگان باشد. تشکر میکنم از تمام کسانی که به این روزنوشتها توجه کردند و شفاها و کتبا بازخورد دادند.

 

شنبه 20 مرداد 97

امروز به همراه آقای درگاهی و خانم دشتی پور برای بازدید بلوار آیت االله نجفی و بررسی طرح جدید دور برگردان منطقه به آنجا رفتیم. ظاهراً در رابطه با قطع درختان حاشیه بلوار طرح مورد بررسی مجدد قرار گرفته است. یکی از بهترین طرح ها، طرحی بود که در طرح تفصیلی شهر مشخص شده بود ولی به دلیل عدم تملک اراضی اطراف به سرعت قابلیت اجرا نداشت  و طرح دوم فضای کافی برای دور زدن ماشین های سنگین را ایجاد نمیکرد. بنابراین مقرر شد همان طرح اولیه اجرا گردد به شرط کاشت درختان فراوان در منطقه و ایجاد پارک  13000متری که در آیت الله نجفی در نظر گرفته شده است.

امروز عصر به اتفاق اقای زندی بازدیدی از اشیاء قدیمی و کتابهای قدیمی واجد ارزش اقای عباس فرهادی داشتیم. آقای فرهادی از پرسنل سابق شهرداری است که کلکسیون اشیاء تاریخی که ایشان دارند متعلق به 500 سال یا قبل تر است و اولین قرآن دست نویس را ایشان دارند. چندین کتاب دست نویس در اختیار ایشان است و قدمت برخی از اشیاء به دوران مغول و یا قبل تر برمیگردد که دارای شناسنامه است.

 

یکشنبه 21 مرداد 97

امروز پس از صحن جلسه ای با اقایان بادامی، فتحیان نسب، سلیمی، وجدی، خوشبخت و من در خصوص حل مسائل مالی جوایز و هدایا و نیز مسائل مالی دیگر صحبت کردیم و مقرر شد جوایز برگزیدگان توسط منطقه 1 و به صورت بن سفر هماهنگ شد با یک شرکت مسافرتی و البته به انتخاب برگزیدگان باشد.

امروز جلسه کمیسیون ماده 7 در محل دفتر معاونت خدمات شهری همدان برگزار شد بجز موارد مطرح شده، مدیر فنی منطقه 4 برای ارائه آخرین طرح بلوار آیت الله نجفی در جلسه حاضر بود.

امروز جلسه ای با آقای دهقان نیری مدیر کل صدا و سیما استان همدان و همکاران ایشان و همچنین رئیس سازمان فرهنگی و همکاران ایشان در محل فرهنگسرای پرواز داشتیم. این جلسه بدنبال درخواست صدا و سیما برای کار مشترک باشگاه خبرنگاران جوان با شهرداری و نیز همینطور یک ساختمان را برای ساختن یک فیلم که کل برنامه ریزی در آنجا انجام شود. قرار شد کارشناسان دو مجموعه در نشستی مشترک متن یک تفاهم نامه را تنظیم و برای تائید به شورا ارسال گردد.

امروز به اتفاق آقای زارعی و خوشبخت بازدیدی از بنیاد نهج البلاغه که مسئولیت آن به عهده جناب آقای صدیق است داشتم. با درخواست بنیاد مبنی بر کار مشارکتی با سازمان صحبت و مقرر شد برنامه اجرایی را جهت تائید و اجرا به سازمان ارائه دهند.

 

دوشنبه 22 مرداد 97

امروز جلسه ای را در خصوص برنامه عقب افتاده سازمان با رئیس سازمان فرهنگی داشتم.

امروز جلسه سرمایه گذاری با موضوع رسیدگی به پرونده تله کابین در محل شورا تشکیل گردید. بجز نمایندگان شهرداری و اعضای کمیسیون تیمی از حقوقدانان و مسئولین ثبت شرکت ها هم در جلسه حاضر شدند و بعد از بحث و بررسی مقرر شد موارد زیر به شهرداری ابلاغ گردد:

الف) تشکیل شورای حقوقی با حضور کارشناسان حقوقی و ثبت شرکت ها و کارشناسان مالی برای بررسی و اعلام نظر در خصوص تهیه راهکار پیگیری مسیر پرونده توسط این تیم.

ب) مدارک و مستندات به کمک سازمان بازرسی از تهران اخذ و جهت بررسی در اختیار شورا حقوقی قرار گیرد.

ج) پس از تشکیل شورای حقوقی نماینده شورای مذکور با شهرداری هر هفته گزارش خود را به کمیسیون سرمایه گذاری اعلام نمایند.

امروز در جلسه کمیته مدیریت شهری حزب حاما شرکت کردم و عملکرد دو ماه گذشته خودم وکمیسیون را برای اعضای حاضر در جلسه بیان کردم و مسائل و مشکلات را با آنها در میان گذاشتم.

 

سه شنبه 23 مرداد 97

جلسه کمیسیون فرهنگی با موضوع بررسی عملکرد مالی مصوبه های فرهنگسراها ادامه یافت و در ادامه به بررسی چند نامه هم پرداخته شد.

امروز دیدار مردمی از ساعت 12تا 2 در دفتر کمیسیون را داشتم.

امروز در خصوص برخی پروژه ها ی شهرداری که مداخله طبیعت دارد جلسه ای با حضور یکی از بزرگان محیط زیست همدان داشتم.

صحن شورا:

  • در خصوص موضوع تله کابین گنج نامه صحبت شد و خانم روان بخش توضیحاتی را در رابطه با جلسه کمیسیون مطرح کرد و برای سه مصوبه آن رای گیری شد و با عنایت به وظایف نظارتی شورای اسلامی شهر با ابلاغ و اجرای پیشنهاد سه گانه موافقت شد.
  • در ادامه مسئولین سپاه انصارالحسین در جلسه صحن شورا حاضر و در خصوص واگذاری حق النتفاع زمینی واقع در گلچهره به متراژ 2800 متر به عنوان عوض مجوز سپاه برای ساخت پل سردار همدانی که سپاه اشرافیت به منطقه خود را زیادی حفظ نکرده صحبت کردند. مسئولین سپاه اعلام کردند که این توافق نامه قبلاً وجود داشته و سپاه انصار به تعهد خود در مقابل شهرداری عمل کرده است. این زمین در راستای ایجاد یگان امنیتی در همدان مورد استفاده قرار میگیرد. در ادامه در رابطه با ایجاد یک بیمارستان و یک پلی کلینیک توسط سپاه در همدان صحبت شد. در خصوص ساختمان رفاهی بالای پادگان ابوذر مسئولین سپاه اعلام کردند که کارگروه امور زیربنایی برای ایجاد آن مصوبه داده است و نیز گفتند طی یک بخشنامه که در اختیار آنان است لازم است برای گرفتن پروانه ساختمانی از شهرداری اقدام نمایند. موارد بخشنامه را آقای بادامی مطالعه کردند و بیان کردند که این یک بخشنامه داخلی است و باید بر اساس بخشنامه کشوری اقدام کرد و قرار شد خود ایشان موضوع گرفتن مجوز مرکز نظامی برای ساختمانهای مختلف از جمله رفاهی را پیگیری کند.
  • در ادامه جلسه دکتر بطحایی نماینده کمپین تاب آوری شهرهای سازمان ملل و عضو کمیسیون مدیریت بحران معاونت خدمات شهری و رئیس اداره مدیریت بحران در شورا حاضر شدند و بیان کردند که همدان به کمپین تاب آوری شهرها پیوسته است و بیان شد طراحی سیستم مدیریت بحران با کمک دکتر بطحایی انجام شود
  • در بخش بعدی شهردار پیشنهاد اجرای برج یادمان همدان به عنوان نماد شهر همدان در تپه حاج عنایت را مطرح کرد و اعلام کرد این یادمان با نظر مردم و طی برگزاری یک مسابقه محلی اتفاق بیفتد.
  • در خصوص ایجاد مرکز مدیریت بحران و کنترل ترافیک و همینطور مرکز همایش های بین الملل و مجموعه فرهنگی که احتمالاً در یادمان مذکور باشد قرار است کار مطالعاتی صورت پذیرید که شهرداری با معاونت عمرانی استانداری، مدیر کل راه و شهر سازی و دکتر ایزدی توافق نامه ای در خصوص این مطالعات نوشته اند.
  • در خصوص شهربازی رنگین کمان که عرصه آن مربوط به شهرداری و اعیان آن مربوط به سرمایه گذاران آن است صحبت شد و اعلام شد سند این زمین در گرو بانک بوده و این شهر بازی 25 تا 30 میلیارد بدهی به بانک دارد. پیشنهاد شهرداری خرید اعیان شهربازی است و اینکه خودش بدهی بانک را بپردازد. شهرداری اعلام کرد که 200 میلیارد اوراق برای دریافت بدهی شهرداری به ادارات و سازمانها تهیه شده که می تواند تا 500 میلیارد افزایش پیدا کند و از قبل آن می تواند بدهی بانک را بپردازد.

امروز پس از پایان صحن جلسه فراکسیون در خصوص پایان اولین سال شورا برگزارشد.

 

چهارشنبه 24 مرداد 97

امروز کمیسیون خدمات شهری با موضوع برون سپاری خدمات تاکسیرانی برگزار شد و مقرر گردید موضوع بومی سازی نرم افزار برون سپاری خدمات تاکسیرانی در دستور کار شهرداری قرار گیرد و همچنین سازمان سیما و منظر از تبلیغ تاکسی هوشمند اینترنتی بدون مجوز خوداری نماید.

امروز جلسه ای درخصوص شورا اجتماعی محلات و روند اجرای آن با معاونت خدمات شهری داشتم.

امروز بازدیدی از زمین ورزشی منطقه 1 شهرداری با حضور شهردار منطقه و معاونین ایشان داشتم و در طی بازدید از مکان آماده سازی زمین فوتبال بالای روستای سیلوار، ایجاد فضای ورزشی ابتدای روستا در محل پوشش رودخانه و نیز ایجاد زمین ورزشی چند منظوره در پارک لاله واقع در خیابان کرمانشاه صحبت شد و مقرر شد که هرچه سریعتر زمین های مذکور آماده سازی شود.

 

پنجشنبه 25 مرداد 97

امروز برنامه عطر فرهنگی در محل فرهنگسرای تاریخ و تمدن با مشارکت تشکل ها برگزار شد.

امروز بازدیدی از یک بازی خانوادگی از مجموعه بازیهای بیلیارد که در محل بلوار ارم رو به روی بیمارستان بهشتی بود داشتم. این بازی مهیجی است که میتواند ساعتها خانواده ها را سرگرم و مشغول کند و در راستای اهداف کمیسیون فرهنگی برای ایجاد فعالیت خانوادگی بود.

 

جمعه 26 مرداد 97

امروز در همایش دوچرخه سواری پرسنل شهرداری با همکاری هیات دوچرخه سواری برگزار شد. این همایش از مقابل دانشکده علوم پایه شروع و تا ابتدای بلوار جوان ادامه داشت پلیس راهور همکاری بسیار خوبی در این زمینه با شهرداری داشت.

آقای صوفی و آقای بادامی و آقای کاووسی در این همایش شرکت کردند. البته تعداد شرکت کنندگان به نسبت پرسنل شهرداری و نیز نیروی آزاد بسیار کم بود و اکثر شرکت کنندگان از خانواده پرسنل شهرداری بودند.

امروز بازدیدی از روند برگزاری فوتبال بزرگسالان محلات که پشت دبیرستان علاقبندیان برگزار میشد داشتم.

امروز در جلسه کمیته اجرایی شهروند برگزیده که در محل تالار قرآن برگزار شد شرکت کردم. درحقیقت آخرین هماهنگی مکانی، پذیرایی و جوایز در این جلسه صورت پذیرفت. در سین برنامه سخنرانی یک هنرمند را گذاشته بودند که به دلیل عدم ارتباط موضوع سخنرانی ایشان با موضوع جشنواره با آن مخالفت کردم. شهردار هم مخالف بود ولی اعضا بیان می کردند که چون مجموعه کاری ایشان با تولید سرود برای همدان توسط آقای سالار عقیلی همکاری کرده به ایشان فرصت سخنرانی دادند که من به شدت مخالفت کردم.

امروز در مراسم تجلیل از استاد موسیقی سید حسن قاری که با مشارکت سازمان فرهنگی در حوزه هنری در محل تالار فجر برگزار شد شرکت کردم. این مراسم با انجام کنسرت موسیقی انجام شد که به نظر یکی از حرکت های خوب و شایسته سازمان فرهنگی است. این کنسرت به نام پارت و به رهبری نادر شهسواری بود.

در ادامه نمایش شاد و حماسی عروسی دختر رستم (بانو گشسب) به نویسندگی دکتر انوشیروان صالح پور و کارگردانی سید محمد جواد کبودراهنگی را که در محل تالار فجر بود، دیدم و لذت بردم.

 


 


نظرات بازدیدکنندگان محترم
هیچ نظری یافت نشد
 
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:    
آدرس ایمیل:    
متن نظر:    
   

 

کد امنیتی:  

 

 
 
جدیدترین عناوین خبری