احمد تنوری: رفتار شهروندان نمونه می تواند الگویی برای آموزشهای شهروندی باشد
نسخه چاپی

به نقل از روابط عمومی و اموربین الملل شورای اسلامی شهر شیراز

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی و اموربین الملل شورای اسلامی شهر شیراز،

احمد تنوری گفت: تجلیل از قهرمانان ورزشی، چهره های علمی،فرهنگی و هنری، مذهبی و دانشگاهی و کارافرینان نمونه در ایین نامه تجلیل از نام اوران در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در راستای تشویق شهروندانی که به صورت داوطلبانه و افتخاری در اداره‌ شهر به شهرداری کمک می کنند آیین نامه جشنواره شهروند نمونه نیز در دستور کار قرار گرفت.

تنوری گفت: رفتار شهروندان نمونه می تواند الگویی برای آموزشهای شهروندی باشد به همین منظور در کمیسیون عنوان جشنواره انتخاب فعالان اجتماعی نیز پیشنهاد شد.

وی از بررسی کمیته تخصصی کمیسیون فرهنگی درباره عدم تداخل شاخص های انتخاب شهروندان برگزیده با انتخاب نام آوران خبر داد. وی افزود: جشنواره شهروند نمونه دوبار درسال برگزار می شود و قرار است فراخوانی ملی به منظور طراحی جایزه ونشان شهروند نمونه شیراز برگزار شود. باید نشان شهروند نمونه با استفاده از نمادهای هویت شهری شیراز طراحی شود.

وی با اشاره به ۶کمیته تخصصی در حوزه های مختلف فرهنگی، اجتماعی و ورزشی گفت: به منظور بهره گیری بهتر از نظرات و تجربیات متخصصین و نخبگان کمیته های تخصصی از سال گذشته در این کمیسیون تشکیل شده اند که اصلاح آنها در راستای کمک به رفع مشکلات شهر انجام می گیرد.

تنوری گفت: هرعضو شورا مسئولیت اداره یک کمیته تخصصی را برعهده دارد و هرعضو شورا می تواند یک مشاور متخصص برای هر کمیته معرفی کند؛ مشاوران حاضر در کمیته ها از میان مشاوران افتخاری کمیسیون انتخاب شده اند.

وی ادامه داد: هرعضو کمیسیون فرهنگی، هنری وورزشی می تواند دو مشاور برای حضور در کمیسیون معرفی کند. وی افزود: در سال گذشته ۴۰مشاور به کار گرفته شده اند که در سال دوم شورا در قالب کمیته های تخصصی ساماندهی می‌شود.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: اعضای کمیسیون با واگذاری حقوق ۱۲۷۲متر زمین از اراضی موقوفه نصیرالملک به هیئت امنای آتی الاحداث مسجد امام حسن(ع)در سعدی موافقت کردند.

تنوری گفت: در این جلسه مقرر شد شهرداری در هیات امنای اماکن مذهبی وموسسات خیریه و مذهبی که اراضی مورد تملک شهرداری است نماینده داشته باشد. وی بر احراز سمت اعضای هیات امنای اماکن مذهبی در مکاتبات با شهرداری و شورا تاکید کرد.

رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: کتابخانه های آتی الاحداث در اماکن مذهبی به عنوان ایفای بخشی از تعهدات شهرداری نسبت به نهاد کتابخانه های عمومی لحاظ می شود.

وی افزود: باید در شهرک سعدی و مناطقی که نیازمند فعالیت دینی مذهبی است در آینده حمایت بیشتری صورت گیرد. حمایت از ایجاد فرهنگسرایی با محوریت تقویت هنر دینی به خصوص هنرهای حسینی و مهدوی در شهرک سعدی از جمله فرهنگسرا و پژوهشکده‌ تخصصی با موضوع هنر وسنت تعزیه در دستور کار کمیسیون قرار خواهد گرفت.

تنوری گفت: فعالیتهای ادبی با محور سعدی پژوهی و سعدی خوانی در مجاورت آرامگاه سعدی باید تقویت شود.


 


نظرات بازدیدکنندگان محترم
هیچ نظری یافت نشد
 
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:    
آدرس ایمیل:    
متن نظر:    
   

 

کد امنیتی:  

 

 
 
جدیدترین عناوین خبری