شهاب الدین بیمقدار: تبریز آماده میزبانی مراسم رسمی است
نسخه چاپی

در اعتراض به لغو میزبانی تبریز برای مذاکرات سران ایران، روسیه و ترکیه

شهاب الدین بی‌مقدار در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با یادآوری برگزاری دور سوم مذاکرات سران ایران، روسیه و ترکیه در تهران و در واکنش به اظهارات معاون مراسم و تشریفات دفتر رئیس‌جمهوری مبنی براینکه برای برگزاری اجلاس‌های مهم هیچ کدام از کلانشهرها مانند تبریز مورد تایید نیستند، گفت: بر خلاف اظهارات معاون مراسم و تشریفات دفتر رئیس‌جمهور، تبریز و دیگر کلانشهرهای کشور آمادگی برگزاری مراسم‌های مهم و حساس را دارند و فقط دولتها در برگزاری مراسم‌های بزرگ باید به سایر کلانشهرها نیز اعتماد داشته باشند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تبریز دارای یکی از بزرگترین‌ سالن‌های اجرای سالن با ظرفیت بیش از 2 هزار نفر بوده که به منظور برگزاری اجلاس تبریز 2018 احداث شده است، گفت: افزون بر این، تبریز دارای چندین هتل 5 ستاره بوده که ظرفیت مناسبی برای میزبانی از مهمانان خارجی است.

وی ادامه داد: البته قرار بود دور سوم مذاکرات سران ایران، روسیه و ترکیه به میزبانی تبریز برگزار شود ولی به علت دیدار سران کشورهای ترکیه و روسیه با مقام معظم رهبری این دیدارها به تهران منتقل شد. بی‌مقدار یادآور شد: حضور سران کشورها در کلانشهرهایی جز تهران، باعث میشود که سایر کلانشهرها نیز در اخبار دیده و این شهرها نیز به جهانیان معرفی شود.

وی با انتقاد از عملکرد دولت‌ها نسبت به برگزاری مراسم‌های بین المللی فقط در تهران، عنوان کرد: در سفر بسیاری از مسئولان به سایر کشورها، شاهد این هستیم که شهرهایی به غیر از پایتخت کشورها،  میزبان مدعوین است و این مسئله یک نکته بسیار مهم است که به توزیع صحیح امکانات نیز کمک می‌کند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس شورای اسلامی افزود: امکاناتی از قبیل محل‌هایی مناسب برای اجلاس، مصاحبه مطبوعاتی و ضیافت عصرانه روسای جمهور، اتاق ملاقات‌های دو جانبه، محل اقامت روسای جمهور و همچنین فراهم بودن شرایط پاویون فرودگاه‌ها برای فرود هواپیماهای مهمانان از جمله امکاناتی است که تبریز از آن برخوردار است و همه چیز برای برگزاری مراسم بسیار خوب در تبریز آماده است و امیدواریم در آینده به کلانشهرهایی مثل تبریز نیز توجه شود.


 


نظرات بازدیدکنندگان محترم
هیچ نظری یافت نشد
 
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:    
آدرس ایمیل:    
متن نظر:    
   

 

کد امنیتی:  

 

 
 
جدیدترین عناوین خبری