آوا 2-2: جلسات علنی صحن شورا پخش مستقیم خواهد شد
نسخه چاپی

روزنوشت هاي آرمان و اميد - سال دوم - هفته دوم - رضوان سلماسي - 31 شهریور تا 7 مهر 97

 

دوستان عزیز و همراهان گرامی

مجموعه روزنوشتهای سال دوم کارم در شورا هر هفته تقدیم شما میکنم تا بتوانید با اطلاع از وقایع داخل شورا راهنمائی برای بهبود عملکرد من و شورای شهر باشید.

شهروندان گرامی

من امیدوار هستم که مجموعه این نوشته ها بتواند ابعاد دقیق تری از عملکرد شوراها را نشان دهد و چراغ راهی باشد برای تمام فعالین عرصه مدیریت شهری. لذا از تمام صاحب نظران دعوت میکنم که در این راه ما را یاری کنند. من و مجموعه همراهم همواره پذیرای نظرات و پیشنهادات شما در رابطه با مدیریت شهر هستیم.

 

شنبه 31 شهریور 97

امروز اولین روز مدرسه دانش آموزان کلاس اولی بود. برنامه ای به همت سازمان سیما و منظر در دبستان علاقبندیان واقع در بلوار الغدیر برگزار شد. در این مراسم آقای گردان و بادامی از شورا و آقایان صوفی، علی ضمیر، آزاد و همینطور معاونت و پرسنل فضای سبز و مدیر عامل سازمان فرهنگی و اجتماعی نیز در برنامه حاضر بودند. در پایان سازمان سیما و منظر با دبیرستان دخترانه علاقبندیان نیز درخصوص در اختیار گذاشتن البسه و بنر و گلدان برای فردا (روز اول مهر) همکاری کرد.

 

یکشنبه 1 مهر 97

امروز اولین روز مهرماه در برنامه روز اول مهر دبستان طالقانی (دخترانه) واقع در شکریه شرکت کردم. در این برنامه شهردار منطقه 1، مدیر فرهنگی منطقه و مدیر عامل سازمان فرهنگی و اجتماعی به همراه خانم پهلوانی از نیروهای سازمان حضور داشتند. موضوع جالب توجه در این برنامه بحث آتش نشان آقای احمدی بود که بصورت جداگانه از دانش آموزان، والدین، مسئولین و معلمین با بلند کردن دست و تکرار مطالب قول گرفت که هرکس در جایگاه خود بهترین عملکرد را داشته باشد. از این کار بسیار لذت بردم.

امروز جلسه 42 شورا و دومین جلسه رسمی صحن بود. امروز چند پیشنهاد توسط اعضاء مطرح شد:

پیشنهاد من شفاف بودن شورا در بحث نامه ها و در اختیار عموم قرار دادن درخواست ها بود که مورد قبول نبود و اعلام شد به لحاظ قانونی این کار توجیه ندارد ولی رئیس شورا از پیگیری پخش مستقیم جلسات صحن شورا خبر داد. پیشنهاد دوم در خصوص رویداد UNWTO بود که اعلام شد با توجه به اینکه علی صدر میزبان این رویداد است و 20 درصد سهام شرکت مربوط به شهرداری است، از شهرداری خواسته شود درصورت همکاری در برگزاری همایش نوع همکاری و بودجه مورد نظر را به سمع و نظر اعضاء شورا برساند. لازم به ذکر است که آقای حضرت زاده به نمایندگی از شهردار بعنوان رئیس هیات مدیره شرکت میکند.

درهمین راستا پیشنهاد سوم درخصوص درخواست گزارش حسابرسی از شرکت نمایشگاهها، تله کابین و علی صدر بود که مقرر شد نامه پیشنهادی در کمیسیون بودجه تنظیم شود. درخصوص اتوبوس هایی هم که مقرر شده بود تا آخر شهریور تحویل شهرداری شود، اعلام شد تا الان اتفاق نیافتاده و مدیر عامل اعلام کرد رفع نواقص اتوبوس ها انجام و تا 15 مهر تحویل خواهد داد. احتمالاً درصورت عدم تحویل قرارداد فسخ خواهد شد.

10 نامه هم بررسی شد:

 • در اولین نامه آقای پوروخشوری موضوع پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی و مطالعات آن را در صحن جهت اطلاع بیان کردند. اعضاء با کلیات طرح بصورت رای گیری دستی موافقت کردند ولی چون کار اجرایی است به شهرداری ارجاع شد.
 • نامه دوم درخصوص جابجابی اعتبار ردیف پروژه و مطالعات پروژه های عمرانی با مطالعات سازماندهی قنوات بود که قبلاً در کمیسیون بودجه مطرح شده بود، با جابجایی مبلغ 200 میلیون تومان موافقت شد و مقرر شد چون قرار بوده که از همین ردیف نرم افزار آسفالت خریداری شود به شهرداری -در جهت ارائه توضیح- نامه زده شود.
 • این نامه درخصوص اعلام نتیجه صورتجلسه شماره 38 شورا توسط فرمانداری بود که مقرر شد به کمیسیون های مربوطه جهت مطالعه و پیگیری فرستاده شود.
 • این نامه درخصوص عضویت شهرداری درصندوق پژوهش و فناوری بود که آقایان حاجیان، فرهانچی، و بادامی توضیحاتی را در این خصوص دادند. مقرر شد اساسنامه مطالعه و اعلام نشر شود و ضمناً سیاست ها و اهداف راهبردی این صندوق برای مدیریت شهری احصا شود. البته اعلام شد بانک تخصصی شهر این وظایف را انجام میدهد.
 • نامه بعدی مصوبه کمیسیون فرهنگی در جهت عدم استفاده از ظروف پلاستیکی و درصورت نیاز ظروف قابل بازیافت یا استفاده از شیشه یا سفال همدان و یا ظروف ایرانی در جهت حمایت از کالای داخلی بود که در 23 خرداد 97 مطرح و مصوبه داخلی داشت. در این جلسه مصوبه رسمی برای ان گرفته شد تا الزام به اجرا برای شهرداری ایجاد شود.
 • نامه بعدی درخصوص قرارداد مالکی بود که در سال 93 در محوطه آقاجانی بیگ ملک ایشان تملک و به ازای بخشی از معوض آن قرار بوده پروانه ساختمانی دریافت کند و الان مالک تقاضای پرداخت نقدی مابه التفاوت آن را داشت. این نامه درکمیسیون بودجه مطرح و با نظر موافق به صحن ارجاع شد و با 6 رای در مقابل 5 رای مصوب شد. اعلام شد این عملکرد منع قانونی دارد و به همین دلیل من رای ممتنع دادم.
 • آخرین نامه درخصوص پیشنهاد اخذ مشاور درخصوص مطالعات روستاها جهت الحاق و ارائه گزارش بازدید از منطقه کن تهران بود که خانم نوراالله زاده در مورد آن توضیح داد و اخذ مشاوره مورد رای گیری قرارگرفت و به دلیل عدم حضور آقای گردان درصحن رای موافق 5 بود که درحقیقت رای نیاورد البته این مطالعه در شهرداری دارای ردیف است.

 

دوشنبه 2 مهر 97

امروز برای هماهنگی امور کمیسیون و جلو انداختن کارها و برنامه ها جلسه ای در دفتر کمیسیون با حضور دبیر و کارشناس کمیسیون داشتم.

امروز بحث کمیسیون معماری و شهرسازی درخصوص بررسی مسائل و مشکلات پارک فخرآباد (ولایت) بود که علاوه بر مسئولین ذیربط در شهرداری مانند مدیر منطقه 2 و معاونت معماری و شهرسازی و کارشناسان حوزه برخی از اساتید مثل دکتر عراقچیان و سجاد زاده هم بودند و طرح از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار گرفت.

امروز نماینده تاکسیرانان همدان و نماینده تعاونی تاکسیرانی در دفتر کمیسیون حاضر و درخصوص 2 درخواست یکی آموزش تاکسی رانان و دیگری تقویت تعاونی تاکسیرانی بصورت سخت افزاری و نرم افزاری را داشتند و اعلام آمادگی همکاری ناوگان تاکسیرانی را در هردو زمینه اعلام کردند. ضمناً از سازمان تاکسیرانی درخواست مکان داشتند.

امروز عصر جلسه ای درخصوص مسائل و مشکلات هیات اسکواش با نائب رئیس هیات و آقای موسوی داشتم.

 

سه شنبه 3 مهر 97

امروز با آقای ابراهیمی از پرسنل فضای سبز برای خرید گل رفتیم.

امروز صبح کمیسیون بودجه بود و نامه های زیر بررسی شد:

 • اولین نامه درخصوص درخواست شورای اسلامی استان همدان به مبلغ 5 میلیون تومان درخصوص اجرای طرح سپاس و دیدار از خانواده شهدا بود که استانداری بر آن تاکید داشته و ظاهراً شورای استان دارای بودجه نیست و مقرر شد به صحن ارسال شود.
 • نامه دوم رونوشت نامه ای بود که از شهرداری ستاد به شهرداری منطقه 2 درخصوص صدور مجوز فروش ملکی در جاده دره مراد بیگ جنب برج تندیس بود که در آن قید شده بود که با قیمت متری یک میلیون و دویست هزار تومان برای هر متر مربع موافقت میشود که با متراژ 2053 متری باغ در حدود 5/2 میلیارد میشود( باغ معتمد متعلق به آقای مصیب مجذوبی)
 • نامه بعدی درخصوص رونوشت نامه ای بود که مکاتبه آقای شهردار با آقای خندان دل رئیس سازمان شهرداریها را بیان میکرد و در آن خواسته شده بود که با مجوز استفاده از نیروهای قراردادی در پست های شهرداری در بودجه سال 98 موافقت شود (یکی از اعضاء اعلام کرد که ظاهراً از قبل با این موضوع موافقت شده است).
 • نامه بعدی درخصوص پیشنهاد حسابرسی یکی از پرسنل شهرداری بعنوان مدیر مالی بود که توسط شورای اداری موافقت شده بود ولی برخی از اعضاء نظر مساعد نداشتند. به نظر میرسد که کمیته حسابرسی شورا میتواند روی انتخاب ذیحساب ها طبق بند قانونی اعلام نظر نماید و آقایان نصری، حضرت زاده و درویشی در جلسه بودند (آقای شهبازی).
 • نامه بعدی درخصوص مجوز پرداخت 500 میلیون تومان برای اجرای لوور بر روی دیوار اداره اطلاعات بود که بر اساس موافقت بین این اداره و شهرداری اتفاق افتاده بود. اداره اطلاعات موافقت کرده بود که در صورت نصب لوور بر روی دیوارها اجازه افزایش یک طبقه اضافه برای املاک واقع در حریم خود را بدهد. این نامه قبلاً مصوبه داشته است.
 • نامه بعدی درخصوص درخواست شهردار برای تفویض اختیار پرداخت 3 میلیون تومان در ماه به شهرداران مناطق بود که با نظر مساعد به صحن اعلام شد.
 • نامه بعدی درخصوص درخواست یک مادر شهید بود که بحث ساخت و ساز مشارکتی و تخلف در ساخت در کمیسیون ماده 100 مشمول جریمه شده بود و سهم این مادر در حدود 32 میلیون بود که درخواست بخشودگی داشت. با توجه به اینکه جریمه ماده 100 قابلیت بخشودگی ندارد مقرر شد به شهردار اعلام شود که از مجوز در اختیار با ایشان همکاری کند.
 • نامه بعدی درخصوص درخواست مالی بسیج برای حل مشکلات سالن های ورزشی خود مثل معابر و آسفالت و تملک و حتی مشکلات داخل سالن بود. این نامه در صحن مطرح شده بود و مقرر شد درخواست بصورت کاملاً مشخص به شهرداری اعلام شود.
 • نامه بعدی درخصوص درخواست یک مالک در دره مراد بیگ بود که قبلاً پروانه ساختمان گرفته بود و با توجه به اینکه شورا پروانه ساختمانی تا 5/2 طبقه را در مناطق توانمندسازی رایگان کرده بود، تقاضای برگشت پول پروانه خود را داشت که اعلام شد چون قبلاً پروانه گرفته و چون قانون عطف به ماسبق نمیشود با آن موافقت نمیشود فقط یک مابه التفاوتی به مبلغ 5 میلیون تومان داشت که مقرر شد پراخت شود (آقای قربانی از منطقه 1 در این جلسه حاضر بود).
 • نامه بعدی درخصوص درخواست سازمان عمرانی برای فروش 15 مورد از مغازه های واحدهای سینا بود که پیشنهاد داده بود که بخشی از آن نقدی و بخشی بصورت اقساط دریافت شود. به سازمان اعلام شد به برخی سوالات قبلاً پاسخ دهد. مثل اینکه چرا زیر زمین را با مالکیت میفروشد و بقیه طبقات را نه و محاسن و معایب فروش مالکیت اعلام شود، چرا بصورت اقساطی قصد فروش دارد و اینکه کارشناسی قیمت چگونه است و چند نفره اتفاق می افتد.

امروز در كميسيون فرهنگي ابتدا سياست هاي كميسيون كه فقط به اعضاء براي مطالعه و اعلام نظر داده شده بود مطرح شد و در ادامه عملكرد سازمان بر مصوبات كميسيون مورد بررسي قرار گرفت. از اهم مصوباتي كه در اين روز مورد بررسي قرار گرفت شوراي اجتماعي محلات، كميته آموزش شهروندي، فرهنگسراي كسب و كار، ورزش پرسنل، حقوق شهروندي، پيوست نگاري، مساعدت ها و تفاهم نامه ها بودند كه البته فرصت براي بررسي همه موارد نبود، متاسفانه در اين موارد كار شاخص و مورد توجهي انجام نشده بود. مقرر شد در4 حوزه فرهنگي، اجتماعي، ورزشي و گردشگري هر دو هفته يكبار گزارش مكتوب روند پيشرفت آيتم هاي اعلام شده به كميسيون اعلام و در كميسيون ارائه گردد. ضمناً مقرر شد در جلسات آتي مدير عامل و معاونين ايشان زمان مشخص شده در جلسه حاضر باشند. ضمناً زمان بندي انجام سياست ها نيز به كميسيون ارائه شود. درجلسات آتي هم گزارش بازديد آقاي كاووسي از عملكرد فرهنگسراها گزارش

داده شود و مقرر شد پيشنهاد آقاي كاووسي درخصوص پيگيري شهردار مدرسه و همكاري با آموزش و پرورش انجام پذيرد.

ديدار مردمي: امروز در ديدار مردمي با دبير هيات تكواندو درخصوص مسابقات قهرماني كشور جلسه اي داشتم و همينطور يكي از شهروندان درخصوص جريمه ماده 100 ورزش سوال و به راي آن اعتراض داشت كه در اين خصوص صحبت شد.

خانم جمشيدي از مربيان فرهنگسراي كلپا درخصوص احتمال تعطيلي اين فرهنگسرا سوال داشت و بيان كرد اهالي در نامه اي درخواست فعال بودن فرهنگسرا را داشتند كه مقرر شد درخصوص اعلام نظر تعطيلي يا عدم تعطيلي فرهنگسرا شهرداري پاسخ دهد.

امروز با آقاي علي ضمير، فتحيان، دكتر پزشكي و خانم تركمان از باغي در محل منطقه 1 شهرداري كه در اختيار معاونت خدمات شهري بود در رابطه با بررسي مناسب بودن آن براي انجام كارهايي براي كودكان داراي مشكلات ويژه بازديد كرديم.

صحن شورا: در اين جلسه نامه هاي زير مطرح شد:

 • دو نامه درخصوص واگذاري حق انتفاع كتابخانه هاي تالار قرآن و فرهنگسراي ولايت به نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور بود كه هر دو مصوب شد ولي اكثريت آراء را نداشتند. تالار قرآن با 8 راي و ولايت با 6 راي مصوب شدند.
 • نامه بعدي درخصوص معرفي نماينده جهت عضويت در كميته تخصصي مناسب سازي استان بود كه از طرف بهزيستي درخواست شده بود و آقاي رحيمي فر براي اين كار معرفي شد.
 • اين نامه درخصوص معرفي نماينده براي تبصره 5 ماده 56 قانون شهرداري درخصوص املاكي بود كه به ثبت نرسيده و يا مالكين آن مشخص نباشند و در مسير احداث يا توسعه خيابان و گذر و باغ عمومي هستند و اين مجموعه موظف به ثبت مشخصات كامل ملك با حضور نماينده دادستان، اداره ثبت و شورا باشد و آقای قراباغی بعنوان نماینده معرفی شد.
 • آیین نامه کمیسیون نامگذاری نیز مجدداً مطرح و مصوب شد. با توجه به تغییر معاونت فرهنگی و اجتماعی به سازمان تغییراتی توسط شهرداری در این آیین نامه صورت گرفته بود؛ از جمله درخصوص رئیس و برخی از بندهایی آیین نامه.
 • اساسنامه صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی به کمیسیون سرمایه گذاری ارجاع شد.
 • این نامه درخصوص پیشنهاد کمیسیون شهرسازی جهت تشکیل کمیته ای با حضور واحد حقوقی، درآمد، شهرسازی و املاک در مناطق و ستاد برای بررسی مجدد توافقاتی که بین مالک و شهرداری صورت میگیرد و نیازمند تصویب مراجعی مثل ماده 5 است. برای اینکه مغایرتی بین توافق نامه اولیه و نهایی نباشد قرار شد با نامه برای شهرداری ارسال شود. و به استناد بند 8 از ماده 76 قانون اختیارات و وظایف شورا روزنوشتی از کلیه مکاتبات ارسال شده به کمیسیون ماده 5 به شورا ارسال گردد.
 • نامه بعدی درخصوص تاسیس دفتر نمایندگی وزارت خارجه خارجه در محل تالار قرآن همدان بود که برخی از اعضاء با تاسیس آن مخالف بودند و قرار شد شهرداری پیشنهاد خود را در این رابطه بیان کند.
 • نامه ای هم مطرح شد که در آن اعلام شده بود قبل از صدور مجوز عملیات ساختمانی، ابنیه یا راه و غیره در حریم حفاظت شده زندانها – درخصوص رعایت حریم هم سوال گردد ( این نامه محرمانه بود).

در ادامه مقرر شد آقای حسین قراباغی بعنوان رئیس کمیسیون سرمایه گذاری انتخاب شود و درخصوص تبدیل شدن یکی از دو کمیسیون نظارت و حقوقی و اداری و نیز خدمات شهری و حمل و نقل بار و مسافر به دو کمیسیون مجزا صحبت شد و در پایان دو کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری با ریاست آقای عسگریان و حقوقی و شکایات مردمی با ریاست خانم روان بخش در نظر گرفته شد. ضمناً آقای شهردار و نیز آقای الوندی برای توضیحات بیشتر اتفاقات اخیر در جلسه حاضر و توضیحاتی را ارائه کردند که این بخش بصورت غیرعلنی و محرمانه اتفاق افتاد.

 

چهارشنبه 4 مهر 97

کمیسیون خدمات شهری:

امروز درخصوص عملکرد سازمان مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی بحث شد. وضعیت فروش پرندگان به محل ترمینال سابق متصل شده و مشاغل خاصی مثل وانت بارها در انتهای بلوار رجایی و بعد از پل رسالت ساماندهی شده و مقرر شده سازمان سیما و منظر به نقاشی، نورپردازی و فضای سبز آنجا اقدام نماید. درخصوص مسائل و مشکلات میدان بار فعلی و تفاوت قیمتها نیز صحبت شد.

کمیسیون نظارت:

 • نامه لول کمیسیون درخصوص رسیدگی به صدور پایان کار ساختمان 32 واحدی میلاد نور در محله جولان بود. مقرر شد ساکنین با وکیل مالک هماهنگ کنند و شهرداری کار را انجام دهد. ضمناً شهرداری نقشه های اولیه را با وضع موجود مطابقت داده و در صورت نیاز به کمیسیون ماده 100 ارجاع دهد.
 • نامه دوم قبلاً در کمیسیون بودجه مطرح شده بود و درخصوص فوت یکی از شهروندان بدلیل سقوط در رودخانه بود که در آن مالک، اداره آبفا و شهرداری محکوم به پرداخت دیه شده بودند و در این راستا سند سرپرست وقت شهرداری منطقه 3 در گرو گرفته شده است. مقرر شد تا نهایی شدن رای منتظر باشیم.
 • نامه سوم درخصوص ملکی است که در بلوار اعتمادیه و در کنار پارک اعتمادیه قرار داشته و بدلیل طرح فضای سبز در آنجا قرار بوده بین مالک و شهرداری قراردادی نوشته شود و الان هنوز این اتفاق نیافتاده، تنها از سالها قبل ملکی بعنوان معوض به مالک معرفی شده که امروز مالک با این ملک مخالف است و مقرر شد ابتدا برای عقد قرارداد با شهرداری جلسه داشته باشند. البته مطابق قانون اگر 18 ماه بعد از در طرح قرار گرفتن یک ملک شهرداری وضعیت آن را تعیین تکلیف ننماید از جهت تملک بایستی در صورت درخواست مالک برای صدور پروانه ساختمانی با آن موافقت نماید.
 • نامه بعدی درخصوص ملکی درخیابان شهدا است که بخشی از آن یک حمام قدیمی واجد ارزش است که تا یکی دو سال پیش فعال بوده و تقاضای جداسازی بخشی از ملک و الحاق آن به ملک مجاور را داشتند، که بیان شد اول باید طرح تفصیلی آن بررسی و نیز نتایج آخرین جلسه کمیته فنی مطالعه و درصورت امکان به این الحاق اقدام شود.
 • نامه بعدی درخصوص قرارداد آقای موسوی با شهرداری بوده و اینکه کمیته انطباق رای شورا را تایید نکرده و مقرر شد پاسخ نامه بر اساس بند 10 ماده 55 به شهرداری جهت انجام اعلام شود.
 • آخرین نامه درخصوص ملکی بود که در برج جهان نما خریداری شده و بدلیل ساخت ملک مجاور و تاریک شدن نور این واحد باعث ایجاد مشکل برای مالک شده بود. این نامه قبلاً نیز مورد بررسی قرارگرفته بود. مقرر شد مجدد مالک خریدار باهم توافق نمایند و شهرداری بر اساس این توافق نسبت به دریافت حق و حقوق خود و صدور پایان کار اقدام نماید.

امروز اولین جلسه کلاس مقدماتی کوهپیمایی را برای بانوان برگزار کردم.

امشب آخر شب با خانم ترکمان بازدیدی از محوطه زمین پشت ساختمان نورمهال برای بررسی این مساله داشتیم که ساخت آپارتمان های کمیته امداد تا چه حد در حریم این خانه تاریخی است. متاسفانه به نظر میرسد ساخت این آپارتمان ها دقیقاً در حریم خانه نورمهال است و این ساخت و سازها روی ارزش این ساختمان اثر منفی خواهد گذاشت. ضمن اینکه آپارتمان های اطراف 5 یا 6 طبقه و با فاصله از نورمهال ساخته شده اند و 5/8 طبقه در دو آپارتمان برای این فاصله منطقی به نظر میرسد. متوجه نمیشوم که چرا در سالهای گذشته اداره کل میراث وقت و کمیسیون ماده 5 با این طرح موافقت کردند.

در هنگام برگشت از بازدید خانه نورمهال حدود ساعت 12 متوجه شدم که پرسنل زحمت کش منطقه 2 قصد آسفالت بلوار فاطمیه در

لاین کناری خیابان را توسط فینیشرها دارند. با توجه به نگرانی آسیب دیدن درختان در اثر گرمای ایجاد شده توسط فینیشرها با مسئول پروژه و سایر نیروها گفتگو داشتیم.

 

پنجشنبه 5 مهر 97

امروز صبح قرار بود برای ادای احترام به مقام شامخ شهدا با اعضای شورا به گلزار شهدای همدان بروم که متاسفانه کمی دیر رسیده و تنها در پایان مراسم حضور داشته و شخصاً نسبت به ادای فاتحه اقدام کردم.

امروز جلسه ای در محل دفتر آقای کاظمی مستقیم در استانداری با حضور آقای صوفی، آقای خرم، آقای یوسفی نوید و چند نفر از همکاران شهرداری، مالکین زمین مجاور ساختمان نورمهال از کمیته امداد، آقای مالمیر، خانم نوراالله زاده و من برای بررسی وضعیت موجود تشکیل شده بود. به نظر میرسد اداره کل میراث مرکز با صدور موافقت نامه قبلی توسط میراث مخالف بوده و معتقد است که ساخت و ساز نباید اتفاق بیافتد، ولی در پایان مقرر شد نمایندگان مالکین و نماینده میراث درخصوص ایجاد تغییراتی در همان مکان برای احداث آپارتمان ها جلسه ای داشته و نتایج آن توسط مدیر کل میراث برای تایید نهایی به تهران ارسال گردد. گو اینکه به نظر من خانه ای واجد ارزش نه تنها میراث شهر همدان که میراث کشور است لازم است تصمیماتی برای حفظ تمام و کمال این خانه ارزشمند گرفته شود. متاسفانه درکشور ما این یک عادت غلط است که به داشته های متعلق به همه مردم اهمیتی نداده و تنها با خواسته های محدودی موافقت میکنیم و حاضر به انجام اقدامات مناسب نیستیم، اگرچه البته در این شرایط اقتصادی این روزها وضعیت شهرداری و اداره کل میراث برای تملک زمین مذکور مناسب نیست.

امروز ادامه کلاس مقدماتی کوهپیمایی بانوان را داشتم.

امشب بعد از برگشت از کلاس از نگارخانه راه نو بازدیدی داشتم. موضوع نمایشگاه نقاشی کودکان برای فروش در راستای کمک به کودکان دچار مشکل در کشور، مثل زلزله زدگان کرمانشاه بود.

 

جمعه 6 مهر 97

امروز روز سوم و روز پایانی کلاس مقدماتی کوهپیمایی بانوان بود.

 


 


نظرات بازدیدکنندگان محترم
هیچ نظری یافت نشد
 
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:    
آدرس ایمیل:    
متن نظر:    
   

 

کد امنیتی:  

 

 
 
جدیدترین عناوین خبری