فرایند استانی شدن انتخابات را پیگیری میکنم
نسخه چاپی

امیر خجسته در نشست دفتر همدان حزب اراده ملت ایران گفت

14 مهرماه 97 حزب اراده ملت ایران در سلسله نشست‌های خود با مسئولین، نشستی را با امیر خجسته نماینده دوره نهم و دهم مجلس شورای اسلامی برگزار نمود. این نشست از ساعت 16 تا 18 در دفتر حامای همدان برگزار شد. امیر خجسته در ابتدا مختصری از فعالیت‌ها و سوابق و عملکرد خود در مجلس شورای اسلامی را برای حضار بیان فرمودند. در ادامه‌ی نشست، سه پرسش مورد نظر حزب اراده ملت ایران از سوی مجری برنامه زهره رحیمی از ایشان سوال شد.

پرسش نخست به FATF و موضعگیری نمایندگان اختصاص داشت. خجسته نظرات و مواضع خویش را برای جمع بیان فرمودند و مواضع حزب و سخنان حاضرین را نیز شنیدند. هم نظرات انتقادی و هم نظرات تاییدی در خصوص پیوستن ایران به این مجموعه طرح و بررسی شد. یادآوری گردید که مجلس در 15 مهرماه در این خصوص تصمیم‌گیری خواهد کرد و خجسته تاکید فرمود که نمایندگان با دقت و حساسیت خاصی در پی مباحثه‌ی منطقی و طرح تمامی دغدغه‌ها و نقاط ضعف و قوت موضوع خواهند بود و با نهایت توجه به مسئله پرداخته خواهد شد. (لازم به ذکر است 15 مهرماه مجلسیان با 143 رای موافق و 120 رای مخالف با تصویب CFT موافقت کردند).

پرسش دوم پیرامون موضوع مبارزه با فساد بود. رحیمی باتوجه به مسئولیت امیر خجسته در فراکسیون مبارزه با فساد و کمیسیون اصل نود، مواضع حزب را در خصوص روش ‌های آزمون شده‌ی مبارزه و ریشه‌کنی فساد بطور مختصر اشاره نمود و انتقادات را بر فرایند موجود در کشور طرح کرد. امیر خجسته توضیحات دقیقی در خصوص مصادیق فساد و همینطور آسیب‌شناسی خودشان در این حوزه ارائه دادند و رویکرد خود را بر کشف و مهار و مجازات باندها و شبکه‌های فساد مورد تاکید قرار دادند.

در پرسش نهایی، حزب از جناب خجسته سوال کردند که رویکرد ایشان در خصوص مدیریت و مشارکت در موضوعات محلی و منطقه‌ای چگونه است و آسیب نفوذ و تاثیر نمایندگان سطوح ملی را در مسایل محلی و همینطور آسیب انتظارات خُرد و محلی شهروندان از نماینده مجلس شورای اسلامی را چگونه ارزیابی میکنند؟ ایشان در پاسخ ضمن تایید آسیب‌های موجود به پیگیری فرایند استانی‌شدن نمایندگان اشاره نمودند که میتواند بخش زیادی از مشکلات فعلی را کاهش و رفع نماید. حزب در این‌خصوص با استانی شدن نمایندگان مجلس شورا موافق است.

جلسه با همکاری تک‌تک حضاری که چارچوب و محدودیت زمانی نشست را رعایت فرمودند به پایان رسید و پرسشهای مخاطبان جمع‌آوری شد. طبق هماهنگی صورت گرفته بنا شد پاسخ پرسشها از نماینده محترم دریافت و در سایت حزب منعکس گردد و همچنین ارتباط تشکیلاتی حزب با جناب خجسته برای تبادل نظرات و مطالبات و تحلیل‌ها حفظ و پاس داشته شود.

لازم به ذکر است در نشست روز گذشته حزب اراده ملت ایران عزیزان مصطفی آزادی، اقبال الماسی، علی زارعی، محمد شفیع‌یاری و علی‌اصغر طلایی آقای امیر خجسته را همراهی کردند. حزب اراده ملت ایران از تمامی شرکت‌کنندگان، بویژه جناب آقای خجسته و هیات همراه قدردانی می‌نماید.

 


 


نظرات بازدیدکنندگان محترم
هیچ نظری یافت نشد
 
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:    
آدرس ایمیل:    
متن نظر:    
   

 

کد امنیتی:  

 

 
 
جدیدترین عناوین خبری