آوا 3-2: پارکینگ های دوچرخه در قسمتهای مختلف شهر ایجاد میشود
نسخه چاپی

روزنوشت هاي آرمان و اميد - سال دوم - هفته سوم - رضوان سلماسي - 7 مهر تا 14 مهر 97

دوستان عزیز و همراهان گرامی

مجموعه روزنوشتهای سال دوم کارم در شورا را، هر هفته تقدیم شما میکنم تا بتوانید با اطلاع از وقایع داخل شورا راهنمائی برای بهبود عملکرد من و شورای شهر باشید.

شهروندان گرامی

من امیدوار هستم که مجموعه این نوشته ها بتواند ابعاد دقیق تری از عملکرد شوراها را نشان دهد و چراغ راهی باشد برای تمام فعالین عرصه مدیریت شهری. لذا از تمام صاحب نظران دعوت میکنم که در این راه ما را یاری کنند. من و مجموعه همراهم همواره پذیرای نظرات و پیشنهادات شما در رابطه با مدیریت شهر هستیم.

 

شنبه 7 مهر 97

امروز صبح بخشی از کارهای شخصی و اداری خودم را انجام دادم. بعدازظهر از ساعت 30/4 جلسه کمیته آموزش شهروندی در محل دفتر مدیر سازمان فرهنگی و اجتماعی برگزار شد. در این جلسه ضمن بررسی دستورالعمل پیشنهادی کمیته آموزش شهروندی مقرر شد درخصوص مباحث مالی مانند حق الزحمه اساتید، جلسه ای ویژه با معاونت اداری و معاونت مالی شهرداری برگزارگردد. ضمناً مقرر شد اعضاء پیشنهادات خود را درخصوص دستورالعمل یک بار دیگر و پس از مطالعه مجدد دستورالعمل اعلام نموده و در جلسه آتی تکلیف این بحث روشن شود. ضمناً مقرر شد درخصوص افراد صاحب نظر در این حوزه بررسی و افراد دارای صلاحیت جهت حضور در کمیته معرفی گردند.

امروز عصر جلسه ای در محل دفتر امور موزه های میراث درخصوص کسب اطلاعات لازم برای ایجاد موزه و موزه داری و همینطور شرایط اخذ مجوزهای مجموعه داری و موزه داری داشتم. در یک سال اخیر تقاضاهای متفاوتی از شورا و شهرداری برای همکاری شهرداری در ایجاد موزه های مختلف شده بود.

 

یکشنبه 8 مهر 97

امروز بنا به درخواست جناب آقای سرمد از موسسین یکی از باشگاههای پرواز در همدان جلسه ای با حضور ایشان، آقای اسکندری و من در محل دفتر کمیسیون برگزار شد و مقرر گردید جلسات مشترک بین ایشان و معاونت ورزشی برگزار و اجرای برنامه های مشترک در قالب تفاهم نامه مشخص شود. ضمناً ایشان تولید کانکس هایی به شکل نیم کره و مشابه آن را داشتند و علاقمند بودند اولین کانکس را با شهرداری بصورت قرارداد مشارکتی واگذار کنند که مقرر شد در این خصوص با معاونت خدمات شهری مذاکره گردد.

صحن شورا: امروز جلسه صحن شورا بدلیل مشکلات برخی از اعضاء در ساعت 10 برگزار شد. در این جلسه من نطق پیش از دستور داشتم. سپس درخصوص انتخاب ذیحساب های شهرداری اعلام شد ضمن تاییدیه حراست، رسمی بودن و داشتن تخصص در انتخاب لحاظ شده است. درخصوص نامه نماینده وزارت امورخارجه که درخواست در اختیار داشتن فضا برای تاسیس دفتر نمایندگی وزارت خارجه را داشتند، طبق صحبت های جناب آقای شهردار ساختمان مسکونی، تجهیزات مورد نیاز و خودرو برای مجموعه فوق را استانداری پذیرفته و پیشنهاد شده تالار قرآن بعنوان دفتر کار به مدت یک سال به این مجموعه داده شود و تا زمان تهیه فضای مناسب برای آنها را شهرداری تقبل نماید که مورد مخالفت قرار گرفت. البته لازم بود این نامه بدلیل پیشنهاد تالار قرآن برای این کار در کمیسیون فرهنگی نیز بحث شود که به کمیسیون ارجاع نشد.

 • درخصوص معرفی نماینده جهت عضویت در کمیته تخصصی مناسب سازی استان در اداره کل بهزیست آقای فتحی بعنوان نماینده انتخاب شد.
 • نامه دوم درخصوص زمینی بود که بخشی از آن در طرح قرار گرفته و بابت سندهای بخش هایی که در طرح قرار دارد، از شهرداری غرامت میخواد. در این خصوص برخی اعضاء اعلام کردند که این زمین در ابتدا زمین بزرگی بوده که تفکیک و بخش هایی که در معبر قرار نگرفته و مسکونی است فروخته شده و سپس برای باقیمانده درخواست سند شده است. مقرر شد نامه به شهرداری ارسال و از شهرداری اعلام نظر خواسته شود و علت عدم انجام کار سوال گردد.
 • نامه بعدی درخصوص تفویض اختیار به شهرداران مناطق برای درخواستهای مساعدت های مالی شهروندان به میزان حداکثر 3  میلیون در طی یک ماه به استناد تبصره ذیل ماده 54 آئین نامه شهرداری ها قابل انجام بود ولی رای گیری شد و بجز یک رای بقیه موافق بودند.
 • درخصوص دعوت از شهرداری همدان برای شرکت در سیزدهمین اجلاس شهرداران جاده ابریشم که در ترکیه در شهر آنتالیا در تاریخ 28 مهرماه برگزار میگردد با حضور شهردار و آقای محمدی مسئول دبیرخانه شهر سبز پایدار با طی مراحل قانونی و اخذ مرخصی موافقت شد. ضمناً مقرر شد قبل از اعزام درخصوص مطالب قابل طرح در ترکیه توسط شهردار این مطالب به اطلاع اعضای شورا برسد.
 • سرکار خانم نورلله زاده برای ستاد و امر به معروف معرفی شد.
 • شهرداری ذیحسابان جدید مناطق 1 ، سازمان های سیما و منظر، فن آوری و اطلاعات، ساماندهی مشاغل، مدیریت پسماند، حمل و نقل و ترافیک، و آرامستانها را معرفی و اعلام کرد ذیحساب سایر مناطق و سازمان ها جابجا نشدند و به دلیل حساسیت مسائل مالی سازمان حمل و نقل و بار و مسافر، مدیر مالی ستاد مدیر مالی سازمان هم هست و این سازمان 2 ذیحساب دارد. اما سایر سازمانها تنها یک ذیحساب و ذیحسابها نیز مجاز به کار همزمان در 2 سازمان و یا منطقه بصورت همزمان نمی باشند. ضمناً اعلام شد هر مدیر مالی 2 سال در یک پست خواهد بود و این به دلیل سالم سازی مجموعه های شهرداری است. با پیشنهاد شهرداری درخصوص ذیحسابان موافقت شد.
 • نامه دیگر شهرداری درخصوص صورتجلسه کردن ضرر و زیان پیمانکاران و همکاری با آنها با توجه به مشکلات اقتصادی امروز بود که بیان شد این موضوع در حوزه اختیارات شورا نبوده و اعلام شد باید در شورای عالی فنی کشور مطرح و مصوب گردد. ظاهراً در سطح شهرها تغییر قیمت ها تا 250 میلیون تومان میتواند در شورای فنی استان مصوب شود و مبالغ بالاتر در شورای عالی کشور باید مصوبه بگیرد.

امروز جلسه ای در دفتر کمیسیون با آقای امین خوشبخت از هنرمندان شهر همدان داشتم. ایشان چند طرح را بصورت جشنواره مطرح و منتظر پاسخ شهرداری بوده که متاسفانه در رابطه با همکاری و مشارکت در اجرا یا عدم اجرای آن از طرف شهرداری پاسخی به ایشان داده نشده بود. مقرر شد یکی از طرح های ایشان درخصوص جشنواره هنری فرهنگی آموزش شهروندی در این جلسه کمیسیون فرهنگی توسط ایشان مطرح گردد.

امروز کمیسیون ماده 7 داشتم و حدود 7 یا 8 درخواست مطرح شده بود که به آنها رسیدگی و چند بازدید از سطح شهر داشتیم.

امروز جلسه ای در استخر با مسئولین استخر داشتم و درخصوص ورزش بانوان و چالش های استخر به بحث پرداختیم. متاسفانه با توجه به استقبال کم بانوان شهرداری از ساعات تمرینی معاونت ورزش اقدام به تعطیلی سانس های آنها در بحث سالن بدنسازی را داشته که با توجه به اینکه تعداد نیروهای خانم شهرداری بسیار کم است (نسبت به آقایان) این تصمیم معقول به نظر نمی آید و پیشنهاد شد که حتماً دو سانس تمرینی برای بانوان شهرداری در نظر گرفته شود و در صورت عدم تکمیل ورزشکاران از سایر بانوان بصورت آزاد هم ثبت نام بعمل آید. مقرر شد مساله پیگیری و گزارش آن به کمیسیون ارسال گردد. در مورد خدمات و ناجیان استخر چند مشکل مطرح بود، اولاً بدلیل اینکه دو شب در طی هفته سانس بانوان تا حدود ساعت 11 شب و یا بیشتر ادامه دارد نیاز به سرویس برگشت برای این عزیزان لازم به نظر میرسد. موضوع بعدی مدت زمان قرارداد آنها بود که ظاهراً یک ماهه، دو ماهه و حداکثر سه ماهه است و باید مجدد تمدید شود که این برای نیروها مشکل ایجاد میکند. موضوع سوم طلب آنها از شرکت ها درخصوص حق لباس، بیمه، عیدی و سنوات بود. بطوریکه بعلت تعطیلی رسمی فروردین توسط شهرداری بیمه این افراد نیمه واریز میشود و این موضوع روی سنوات آنها موثر است. عدم امنیت شغلی اعضاء باعث دل نگرانی آنها شده و ضمناً نیروهای خدماتی علاقمند به تبدیل وضعیت و حتی تغییر مکان خدمات از استخر به سایر بخشهای سازمان مثل فرهنگسراها بودند، مدت زمان طولانی حضور در استخر میتواند باعث ایجاد مشکل برای خدمات آنها باشد.

 

دوشنبه 9 مهر 97

امروز جلسه ای با حضور سرگرد مظفری از پلیس راهور و همکار ایشان در دفتر کمیسیون فرهنگی داشتیم. با توجه به شروع هفته ناجا برنامه های متنوعی تدارک دیده شده بود؛ از قبیل برگزاری مسابقه برترین نقاشی های کودکانه با موضوع پلیس و ترافیک و عنوان کمپین نه به تصادفات در محل پیاده راه بوعلی. افتتاح پارک ترافیک در روز شنبه، مسابقه دوچرخه سواری ویژه دانش آموزان، رژه موتور سیکلت رانان قانونمند و چند برنامه دیگر که درخصوص اجرای آن مشارکت شهرداری را میخواستند. مقرر شد با سازمان حمل و نقل و ترافیک سازمان فرهنگی و هنری و نیز شهرداری منطقه 1 در این باره هماهنگ شود و نماینده مجموعه برای برنامه ریزی به این سازمانها مراجعه نمایند.

امروز جلسه کمیسیون معماری و شهرسازی داشتیم. موضوع درخصوص پیاده راه سازی مرکز محلات بود که در سال 93 بازسازی آن مصوب شده بود و دبیرخانه آن در راه و شهرسازی مستقر است. در این جلسه مدیر شهرسازی استانداری و نماینده ستاد بازآفرینی نیز حضور داشتند. قرار شد در ستاد بازآفرینی استان و شهرستان موضوع پیگیری و پیشنهاد شد باز آفرینی هریک از محلات به عهده یکی از مجموعه های راه و شهرسازی، شهرداری و ستاد باز آفرینی باشد. چند نامه نیز بررسی شد:

 • ملک اول واقع در کوچه قصابان در 18 متری که الان تبدیل به معبر شده و شهرداری قصد تملک دارد. نتیجه مشخص نشد.
 • نامه مربوط به مشکل بین دو مالک مختلف در رابطه با ملکی در چهار راه شریعتی بود که نامه به کمیسیون حقوقی برای اعلام نظر فرستاده شد.
 • شهرداری منطقه 2 درخواست بازنگری ارزش محاسباتی ملکی واقع در محله 311 را داشت که مقرر شد یک کمیته هماهنگی موضوع را بررسی و در ارزش معامله سال 98 موضوع تعیین شود. ضمناً این کمیته موضوع را با موارد مشابه هم مقایسه کند.
 • این نامه درخصوص ملکی در ابتدای بلوار کاج بوده که تجمیع شده و در حال تبدیل به مجتمع تجاری است که اعلام شد هم رای کمیسیون ماده 5 را دارد و هم مراحل کمیسیون ماده 100 را طی میکند. اهالی منطقه از مجمع شاکی هستند. مقرر شد به شهرداری اعلام گردد کل پرونده نیز مراحل طی شده در معاونت شهرسازی و نیز مصوبه کمیسیون ماده 5 را به کمیسیون ارائه دهند.
 • این نامه درخصوص مغایرت بین نقشه کاربری اراضی موجود در محدوده شهر همدان در طرح جامع و آخرین اصلاحات وضع موجود است که مقرر شد یک کمیته 3 نفره از منطقه، معاونت و شورا موضوع را بررسی نمایند.

امروز درجلسه ای در محل دفتر معاونت ورزشی سازمان موضوع قرارداد بین هیات اسکواش و سازمان فرهنگی و اجتماعی با حضور حراست و نماینده حقوقی سازمان بررسی شد. با توجه به مشکلات عدیده و مکاتبات مختلف بین اداره کل تربیت بدنی و شهرداری مقرر شد: نماینده حقوقی شهرداری تمام اسناد و مدارک موجود در هیات و معاونت ورزشی سازمان را بررسی و در این خصوص اعلام نظر نماید. این جلسه پیرو درخواست کمیسیون فرهنگی درخصوص تعیین تکلیف و رفع مشکلات قرارداد مذکور بود که به شهرداری ارسال شده بود. متاسفانه رئیس سازمان حضور نداشت.

با توجه به مصوب شدن ساخت تندیس محمود اجل از کوهنوردان صاحب نام همدان امروز بازدیدی از مراحل اجرای مدل تندیس با حضور مجسمه ساز، رئیس هیات و جناب اخضری از پیشکسوتان کوهنوردی همدان داشتیم. البته صبح امروز مدیر سازمان سیما و منظر و کارشناس آنها نیز بازدیدی از کار داشتند. مقرر شد آخرین نظرات درخصوص تندیس به مجسمه ساز اعلام وکار برای اجرا آماده شود. قرار شد درخصوص محل نصب تندیس نیز مجدداً صحبت شود. این دومین بازدیدی بود که از روند انجام کار صورت میپذیرفت.

امروز جلسه ای در دفتر معاونت ورزشی سازمان درخصوص وضعیت فعلی لیگ دسته 2 فوتبال شهرداری با حضور مدیر سازمان، معاونت ورزشی سازمان، سرپرستی تیم و دبیر کمیسیون و من برگزار شد. در پایان مقرر شد جلسه ای با حضور شهردار، معاونت مالی، معاونت اداری و ذیحساب شهرداری درخصوص پیگیری مشکلات مالی تیم صورت پذیرد. سازمان نیز مشکلات و اعلام نیازهای خود را برای ارائه در جلسه مذکور، مخصوصاً درخصوص پرداخت قرارداد با بازیکنان احصا نماید.

 

سه شنبه 10 مهر 97

کمیسیون بودجه: امروز در بخشی از کمیسیون بودجه حضور داشتم.

 • نامه اول درخصوص موضوع صدور پایان کار ملکی در چهار راه شهناز بود که دارای جریمه ماده 100 و 77 بود و شهرداری در قبال این جریمه درخواست دریافت بودجه از مالک مذکور بود که با نظر موافق به صحن ارجاع شد.
 • نامه دوم درخصوص ملکی بود که به متراژ 7 متر در معبر قرار گرفته و آسفالت شده بود و شهرداری درخواست تملک آن را داشت. این ملک در چهارراه فرهنگ ابتدای کوچه عرفان قرار دارد که با نظر مساعد به صحن ارجاع شد .
 • این نامه درخصوص جابجایی اعتبار منطقه 2 از بخش تعهدات جهت تکمیل فرهنگسرای حکمت و خانه احزاب و به مبلغ 250 میلیون بود که موافقت شد.
 • نامه بعدی نیز درخصوص جابجایی اعتبار در 8 ردیف بود که به منظور اجرا و احداث کانال و جمع آوری آبهای سطحی، جدول گذاری و حفر چاه و لایروبی قنات عنوان شده بود که موافقت شد و ضمناً مقرر شد که چهار منطقه و سازمانها پروژه های خود را مجدداً بررسی و درصورت نیاز به جابجایی اعتبار موضوع را بصورت یکپارچه به کمیسیون بودجه اعلام کنند.

کمیسیون فرهنگی: امروز در جلسه کمیسیون ارائه پیشنهاد برگزاری جشنواره فرهنگی، هنری و آموزش شهروندی توسط آقای امین خوشبخت در دستور کار بود که مقرر شد دستورالعمل اجرایی آن توسط ایشان و سازمان بررسی و آماده گردد و در این راستا بحث مطالعات آن با توجه به گستردگی کار با دفتر مطالعات مشارکتی انجام پذیرد.

در بخش دوم نماینده انجمن موسیقی استان جناب آقای گودرزی سروش درخصوص فعالیت انجمن و برنامه های آن و اعلام آمادگی درخصوص اجرای برنامه مشارکتی با سازمان توضیحاتی را ارائه نمودند و در پایان درخواست دراختیار قرار دادن مکانی بعنوان دفتر برای انجمن را داشتند که مقرر شد موضوع در سازمان بررسی و توافقات طرفین بصورت تفاهم نامه آماده گردد.

در ادامه پیرو تصمیم اعضای شورا مبنی بر بررسی وضعیت فرهنگسراها و مجموعه های فرهنگی زیر مجموعه شهرداری توسط جناب آقای کاووسی گزارشی از بازدیدهای فوق توسط کارشناس کمیسیون ارائه و نیز تصمیمات اتخاذ شده و سیاستهای پیشنهادی آقای کاووسی برای فرهنگسراها قرائت شد.

در ادامه درخواست آقای جولانی از مجموعه داران سکه که تقاضای ایجاد موزه مشارکتی با شهرداری را داشت مطرح شد و مقرر شد جلسه ای تخصصی در این رابطه برای پاسخگویی به درخواستهایی که مشارکت در ایجاد موزه را دارند و با حضور اساتید فن گذاشته شود.

نامه درخواست 80 میلیون جهت حضور مدیریت سازمان پسماند در اربعین حسینی در کربلا مطرح شد و چون مقرر شده بود که در صورت اعلام وزارت کشور به شهرداری ها جهت شرکت و همراهی در مراسم فوق شهرداری مباردرت به انجام این کار می نماید لذا به علت عدم ارائه نامه مذکور موضوع جهت بررسی به صحن ارسال شد.

آخرین نامه نیز بررسی صورتجلسه شماره 261 کمیسیون نامگذاری بود که بجز بند اول درخصوص نامگذاری مکانی بنام مهندس قهوه ای سایر بندها مورد موافقت قرار گرفت. البته در مورد ایشان نیز مکانی در نظر گرفته شده ولی مقرر شد پیشنهاد خانواده ایشان در کمیسیون نامگذاری مطرح و مجدداً بررسی شود.

امروز ملاقات عمومی داشتم.

صحن شورا:

 • نامه اول درخصوص ملکی است که قبلاً نیز در صحن شورا مطرح شده بود. ملکی واقع در خیابان بوعلی کوچه بسطامی، کاربری ملک ایشان مختلط است و تقاضای 20 متر تجاری را دارد. در پرونده ایشان شهرسازی قید کرده که ارزش افزوده به ملک فوق تعلق نمیگیرد. مقرر شد شرایط کمیسیون بودجه و نظارت به شهرداری اعلام گردد.
 • این نامه درخصوص نامه اربعین بود که در صحن مطرح و موافقت شد که از محل متمم بودجه سالجاری تامین گردد. در انتهای جلسه از شهردار در این رابطه سوال کردم و ایشان گفتند ما مصوبه را لازم داریم که در صورت ابلاغ از سمت وزارت کشور آن را اجرایی کنیم.
 • جابجایی اعتبار منطقه 2 از هزینه خدمات شهری برای تکمیل فرهنگسرای حکمت و خانه احزاب موافقت شد و سه نفر رای منفی دادند.
 • نامه نامگذاری نیز مطرح و با پیشنهاد کمیسیون فرهنگی موافقت شد.
 • درخواست سازمان عمران برای فروش مغازه های آن با فروش سر قفلی و بدون مالکیت طبقه اول و همکف موافقت و با فروش واحدهای زیر زمین و طبقه سوم و نیز واحدهای اداری مخالفت شد (16 واحد برای فروش ارائه شده بود).
 • با نامه درخواست فروش شاهجوی به متراژ 54 متر موافقت شد. کاربری ملک مسکونی و در شهرک مدنی بلوار آزادگان قرار دارد.
 • نامه درخصوص خرید ملک در چهارراه فرهنگ که در کمیسیون بودجه مطرح شده بود و 7 متر اعلام شده بود به علت وجود ابهام به کمیسیون بودجه برگشت خورد.
 • با نامه درخواست دو طبقه از ملک واقع در چهارراه شهناز بعنوان جریمه ماده 100 و ماده 77 توسط شهرداری موافقت شد.
 • نامه بعدی درخصوص آموزش متروپلیس در مشهد بود که قرائت شد.
 • این نامه درخصوص انجمن معتادان گمنام بود که درخواست حضور در جلسه ای با حضور اعضاء شورای شهر، شهردار و معاونین ایشان را برای معرفی انجمن خود داشتند. مقرر شد وقتی برای ایشان تنظیم شود.
 • با نامه درخواست مرخصی آقای دکتر مولوی از 15 مهرماه تا 15 آبان ماه بر اساس ماده 24 آئین نامه تشکیلات اداره امور شوراها موافقت شد.
 • در نامه نتیجه بررسی صورتجلسه شماره 39 فرمانداری نیز اعلام شده بود که سخنگو عضو هیات رئیسه شورا نیست.

موارد زیر نیز در جلسه مطرح شد:

 • جلسات هیات سه نفره کارشناسی با حضور معاون مالی شهرداری برای پیش فروش غرفه های میدان بار جدید تشکیل شده است. اعلام شد با توجه به عدم بازدید شهردار از پروژه مذکور بازدید عملیاتی و فنی توسط شهرداری انجام و گزارش آن به شورا ارائه گردد.
 • پیشنهاد شد با توجه به حجم زیاد کار شهرداری بخشی از مسئولیت های شهردار جهت اجرای بهتر کارها به معاونین تفویض اختیار گردد مخصوصاً در زمان عدم حضور شهردار.
 • پیشنهاد شد شورا و شهرداری تاریخی را برای میزبانی روساتی اسلامی شورای کلان شهرها و شهرداران در همدان مشخص و برنامه ریزی کار را انجام دهد.
 • ظمناً اعلام شد برای اعضاء کتابهای حقوقی مورد نیاز خریداری شود.
 • مقرر شد موضوع برخورد نامناسب برخی از پرسنل با اعضاء شورا به شهردار اعلام و از ایشان در این خصوص توضیح خواسته شود.

 

چهارشنبه 11 مهر 97

امروز در کمیسیون خدمات شهری موضوع نصب تابلوها و ثبت پلاکهای آبی منازل مطرح شد. مقرر شد سازمان سیما و منظر موضوع را با همکاری مناطق بررسی و در سه هفته آینده در جلسه ای دیگر ارائه گزارش نمایند. ضمناً در صورت نیاز با سایر ادارات مثل پست هماهنگ باشد. ضمناً مقرر شد بحث نورپردازی ها و نقاشی های دیواری مثل دیواره عقب نشینی شده استادیوم سعیدیه و بیمارستان بوعلی و همینطور نور پردازی جداره های میدان امام و میدان امام حسن در دستورکار قرار بگیرد.

ضمناً موضوع دست فروشان پیاده راه بوعلی مطرح شد و اعلام شد که نه تنها تعداد دستفروشان رو به افزایش است و کل معبر در پیاده راه را اشغال کرده اند بلکه برخی از اتباع عراقی نیز اقدام به دستفروشی در این محل کرده اند که باعث شکایت سایر مغازه داران شده که مفقرر شد موضوع بررسی و نتیجه به کمیسیون ارائه شود. نماینده کسبه برای ارائه توضیحات و اعلام شکایت در جلسه حاضر بود.

امروز بازدیدی از تالار قرآن و روند انجام فعالیت نمایش غدیر تا کربلا داشتم. این برنامه از 11 تا 18 مهرماه و بعدازظهرها اجرا میشود و همزمان اجرای نمایش عروسکی ویژه کودکان درباره غدیر انجام میگردد.

امروز جلسه ای با حضور اعضای انجمن سینمای جوان در دفتر کمیسیون داشتم. مقرر شد اعضاء انجمن با سازمان فرهنگی نشست های تخصصی داشته باشند و در رابطه با نحوه تعامل و برنامه ریزی تفاهم نامه ای را منعقد نمایند.

امروز جلسه ای با حضور مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک و مدیر عامل سازمان حمل و نقل و بار و مسافر، دبیر هیات دوچرخه سواری و معاونت ورزشی سازمان و دبیر شورا درخصوص بحث سه شنبه های بدون خودرو داشتیم. مدیر عامل سازمان در جلسه حضور نداشت. در این جلسه پیشنهاد شد کار مطالعاتی جامعی در این رابطه شکل بگیرد و کار از جنبه نمایشی بودن خارج و بصورت واقعی دیده شود و در نهایت مقرر شد که هر سه سازمان و نیز هیات دوچرخه سواری طی یک ماه آینده مطالعات خود را در این زمینه تکمیل و برای اجرایی کردن آنها در جلسه ای در پایان یک ماه پیشنهادات بررسی شود. مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک از ایجاد پارکینگ های دوچرخه در بخش هایی از شهر خبر داد و مدیر عامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر درخصوص ایجاد شرایط استفاده از حمل و نقل عمومی در بخش های مشخصی از شهر در بازده زمانی مشخص و محدود صحبت کرد. مسائل مربوط به اصول فنی کار را قرار شد هیات دوچرخه سواری پیگیری کند و معاونت سازمان نیز به بررسی این موضوع در سایر شهرها پرداخته و دلایل موفقیت و یا عدم موفقیت آن را بررسی کند. ضمناً پیشنهاد استفاده از دوچرخه بعنوان یک وسیله حمل و نقل ارائه شد و ضمناً قرار شد نسبت به اجرای همایش هایی در این زمینه اقدام شود.

 

پنجشنبه 12 مهر 97

امروز قرار بود جلسه شورای اجتماعی محلات در سازمان فرهنگی و اجتماعی برگزار گردد که چون اعلام شد میزبان با تاخیر در جلسه حاضر خواهد بود در جلسه حضور پیدا نکرده و در شهرداری منطقه 1 جلسه ای با شهردار منطقه برگزار کردم.

امروز بازدیدی به اتفاق کارشناس شورا و آقای پناه آبادی و مدیران فنی مناطق و یا برخی از مدیران نواحی از پروژه های زمین های ورزشی منطقه خضر و زمین پارک لاله در منطقه 1 را داشتم.

امروز جلسه ای در مدرسه طبیعت درخصوص طرح کمپ اقامتی کودکان داشتم.

 

 


 


نظرات بازدیدکنندگان محترم
هیچ نظری یافت نشد
 
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:    
آدرس ایمیل:    
متن نظر:    
   

 

کد امنیتی:  

 

 
 
جدیدترین عناوین خبری