آوا 4-2: تشکر فعالین مدنی از شورا برای ورود مناسب به موضوع عمارت نورمهال
نسخه چاپی

روزنوشت هاي آرمان و اميد - سال دوم - هفته چهارم - رضوان سلماسي - 14 مهر تا 21 مهر 97

دوستان عزیز و همراهان گرامی

مجموعه روزنوشتهای سال دوم کارم در شورا را، هر هفته تقدیم شما میکنم تا بتوانید با اطلاع از وقایع داخل شورا راهنمائی برای بهبود عملکرد من و شورای شهر باشید.

شهروندان گرامی

من امیدوار هستم که مجموعه این نوشته ها بتواند ابعاد دقیق تری از عملکرد شوراها را نشان دهد و چراغ راهی باشد برای تمام فعالین عرصه مدیریت شهری. لذا از تمام صاحب نظران دعوت میکنم که در این راه ما را یاری کنند. من و مجموعه همراهم همواره پذیرای نظرات و پیشنهادات شما در رابطه با مدیریت شهر هستیم.

 

شنبه 14 مهر 97

 1. نامه اول درخصوص تعیین تکلیف ملکی در منطقه 3 واقع در طرح فضای سبز بود که شهرداری به دلیل کاربری فضای سبز ملک از احراز آن جلوگیری کرده است. پیشنهاد شد مالک از طریق ثبت یا دادگستری تقاضای احراز نماید.
 2. تقاضای معافیت از پرداخت خدمات خانه صنعت و معدن و تجارت که به صحن ارجاع شد.
 3. درخصوص تقاضای بررسی پرونده تفکیکی حسن رنجبران بود که مقرر شد پروانه به صحن ارجاع و با نامه شهرداری برای اقدام قانونی ارجاع شود.
 4. نامه تعیین تکلیف درخصوص باقیمانده پلاک ثبتی 388/10 بود که مقرر شد با طرح تفکیک به استناد ماده 101 قانون اقدام گردد.

امروز جلسه ای در دفتر مطالعات شورا درخصوص تعیین تکلیف و بررسی اساسنامه باشگاه ورزشی شهرداری بررسی شد. در این جلسه از افراد حقوقی و نیز اساتید دانشگاهی حضور داشتند اما در نهایت خروجی خاصی اتفاق نیافتاد و بحث به جلسه آتی موکول شد.

این جلسه درخصوص زمین فوتبال چمن حصار مطهری بود که علاوه بر معتمدین محلات، آقای یوسفی نوید و اسکندری نیز حضور داشتند. ظاهراً زمین جدیدی که در تفکیکی های نیروی انتظامی مقرر شده بود که در اختیار فوتبال محلات قرار گیرد دچار مشکل شده بود، اما نظر به صحبت های آقای یوسفی درخصوص ورود مسکن و شهرسازی به معابر شهری در تفکیکی ها مقرر شد تا مشخص شدن وضعیت در همان زمین قبلی و طبق توافقات قبلی با نماینده نیروی انتظامی از زمین فوتبال استفاده شود.

امروز از افتتاحیه پارک ترافیک بازدیدی داشتم. این بازدید به دعوت از سرگرد ظفری از مسئولین فرهنگی نیروی انتظامی و به مناسبت هفته نیروی انتظامی صورت گرفت. این برنامه با مشارکت سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری اتفاق افتاده بود.

این جلسه دومین جلسه رسمی کمیته آموزش شهروندی بود که درخصوص دستورالعمل انتخاب سه نفر از اساتید برای حضور در کمیته و نیز بحث حق الزحمه اساتید بحث شد. مقرر شد جلسه ای با حضور معاونت مالی شهرداری برای بحث حق الزحمه ها اتفاق افتد و هر یک از اعضاء نظر خود را در رابطه با دستورالعمل پیشنهادی برای جلسه آتی و تصمیم گیری نهایی و ضمناً عملیاتی بودن دستورالعمل ارائه نماید.

 

یکشنبه 15 مهر 97

صحن شورا: امروز سه نامه در صحن مطرح شد؛

 • نامه اول درخصوص درخواست رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان از یک نماینده شورا برای حضور در شورای خانه مشارکت مردمی بود که من برای این موضوع انتخاب شدم.
 • موضوع دوم اصلاحیه بودجه بود که درآن شهرداری پیشنهاد کرده بود از محل کمک به احداث و تکمیل تقاطع های غیر همسطح شهر 2 میلیارد برای روکش، لکه گیری و آسفالت برداشته شود که مورد موافقت قرار گرفت.
 • نامه سوم درخصوص جابجایی اعتبار برای هدایت آبهای سطحی میدان رسالت بود که سال گذشته خسارات زیادی را به اهالی وارد کرده بود. از بودجه های تکمیل پارکینگ طبقاتی آقاجانی بیگ، احداث ایستگاه دائم در بافت مرکزی، ساماندهی میدان سیزده آبان، پیاده راه سازی و احیای محله حاجی بخشهایی را برداشته و برای احداث کانال و هدایت آبهای سطحی، جدول گذاری، حفر چاه و لایروبی در نظر گرفته شد که مورد موافقت قرار گرفت.

در ادامه آقای شهردار درخصوص برگزاری همایش پیشکسوتان ایثار و شهادت در روز پنجشنبه و بنام سردار همدانی صحبت کرد و گفت بودجه 20 میلیونی آن را از بودجه تشریفات استفاده خواهند کرد و ضمناً سپاه نیز در برگزاری مراسم مشارکت دارد.

مطلب بعدی درخصوص حضور سقیر اتریش که نماینده اتحادیه اروپا در ایران نیز هست در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در همدان صحبت کرد و اینکه ممکن است ایشان قصد حضور در جلسه صحن شورا را نیز داشته باشند.

درخصوص عقب افتادگی حقوق ها بیان شد که شهرداری در این خصوص مشکلی ندارد و آقای رحیمی فر نیز بیان کرد که قانون در این رابطه صراحتاً عنوان میکند که شهرداری قبل از هر کار عمرانی موظف است حقوق و مزایای پرسنل را پرداخت نماید.

در ادامه جلسه جمعی از فعالین مدنی و تشکلهای مردم نهاد برای تشکر از اعضای شورا بابت عکس العمل مناسب و به موقع درخصوص خانه نورمهال در صحن حاضر شدند و 4 نفر از آنها به نمایندگی صحبت کردند. مهمانان در حدود 20 الی 25 نفر بودند. مهمترین مساله ای که مطرح کردند این بود که وقتی پاسخ به موقع مطالبات مردمی داده نمیشود مطالبات قابلیت تبدیل به انتقاد را دارند. من نیز درخصوص لزوم حدود استانداری و فرمانداری بصورت ویژه برای تعیین تکلیف خانه نورمهال و اهمیت این خانه بواسطه قدمت آن و نیز بحث گردشگری و حفظ تاریخ همدان صحبت کردم. برخی از اعضاء نیز در این رابطه صحبت کردند.

امروز جلسه ای با آقای استاندار در محل دفتر ایشان داشتیم. من درخصوص بحث نشاط اجتماعی و اجرای برنامه های متنوع در فضای باز و لزوم همکاری شورای تامین صحبت کرده و از استاندار درخواست همکاری بیشتر برای اخذ مجوزها را داشتم. درخصوص سرمایه گذاری نیز توجه ویژه به حفظ تاریخ و گذشته و هویت همدان و نیز حفظ فضای سبز و محیط زیست همدان در راستای گردشگری همدان توجه ویژه استاندار را درخواست کردم.

امروز عصر جلسه ای در سالن اجتماعات شهرداری همدان با معاونت خدمات شهری درخصوص بخشی از مشکلات فعلی شهرداری را داشتم.

 

دوشنبه 16 مهر 97

امروز از کمیسیون فنی و عمرانی بازدیدی از روند عملیات عمرانی پارک ولایت داشتیم که متاسفانه به دلیل تخریب های زیاد ایجاد شده، عدم برنامه ریزی مناسب، نزدیک شدن به پایان فصل کار در همدان و برخی مشکلات دیگر اعضا به شدت نسبت به نوع انجام کار اظهار عدم رضایت کردند.

امروز در بخش کوتاهی از کمیسیون معماری و شهرسازی حضور داشتم.

امروز جلسه ای با آقای گلی پور در دفتر کمیسیون داشتم.

امروز در جلسه کارشناسی امور بانوان و خانواده استانداری به ریاست سرکار خانم دوروزی مدیر کل امور بانوان و خانواده که در محل سالن جلسات عین القضات برگزار شد شرکت کردم. موضوعات مورد بحث مشکلات زنان شاغل، برنامه ریزی درخصوص سفر خانم دکتر ابتکار به همدان و نیز بازدید از فرهنگسرا بود.

امروز جلسه ای با آقای حضرت زاده درخصوص نیروهای سازمان فرهنگی مدیران فرهنگی مناطق و کارشناسان سازمانها و معاونت ها و نیز بودجه سازمان داشتم که ایشان قول همکاری درخصوص انتصاب مدیران و کارشناسان فرهنگی را داده و درخصوص بودجه اعلام کردند در سیاست های بودجه سال 97 آن را لحاظ خواهند کرد.

امروز کمیسیون ماده 7 در محل سالن جلسات سازمان سیما و منظر برگزار گردید.

امروز از دو تئاتر واقعه غدیر تا کربلا که در تالار قرآن برگزار شده و نیز تئاتر ورود آقایان ممنوع که در تالار آوینی برگزار شد دیدن کردم. نمایش ورود آقایان ممنوع  هم در اجرا و هم در بیان بسیار زیبا بود و مسائل و مشکلات امروز بانوان در جامعه را عنوان میکرد.

 

سه شنبه 17 مهر 97

امروز در کمیسیون بودجه بازدیدی از تقاضاهای شهروندان که قبلاً مطرح شده بود داشتیم.

امروز کمیسیون فرهنگی درخصوص ارائه برنامه های فرهنگسراها که از جلسه قبل باقی مانده بود کار خود را شروع کرد. متاسفانه به دلیل دیر آمدن مهمانان جلسه با تاخیر نیم ساعته برگزار شد و اعتراض اینجانب در این خصوص رسماً مطرح گردید. فرهنگسراها گزارش عملکرد خود را ارائه کردند که به ایشان اعلام کردم در اجرای برنامه ها بر اساس مصوبات قبل هم از فراخوان استفاده گردد و هم در برنامه های مشارکتی سیاست های اجرایی شهرداری نیز لحاظ گردد. متاسفانه درخصوص ارائه گزارش دو هفته یکبار چیزی برای ارائه وجود نداشت و فقط مقرر شد که سازمان پیگیری نموده و اسناد و مدارک جشنواره شهروند برگزیده را به سازمان انتقال داده و دبیرخانه ان را تشکیل دهد. کمیسیون نیز در این خصوص نامه ای به مرکز مطالعات برای شروع کار داشته باشد، ضمناً سازمان درخصوص روند پیشرفت شورای اجتماعی محلات و یا دلایل عدم اجرا بصورت مکتوب گزارش خود را ارائه نماید. در بخش نهایی که در مورد ورزش محلات بود و در نیم ساعت آخر جلسه را به نائب رئیس کمیسیون آقای قراباغی سپرده و برای دیدن آقای طه محمدی رفتم.

امروز دیداری با آقای طه محمدی درخصوص پارک مشاهیر داشتم.

امروز دیدار مردمی از ساعت 12 الی 2 در محل دفتر کمیسیون داشتم.

امروز دیداری با ورزشکاران و مربیان تیم فوتبال شهرداری در زمین چمن استادیوم قدس داشتم. تیم فردا در همدان دیداری نسبتاً سنگین خواهد داشت که امیدوارم موفق باشند.

صحن شورا:

 • نامه اول درخصوص پردیس سینمایی و استارت مجدد پروژه بود که مقرر شد؛
 1. قرارداد با شرایط قبلی تمدید نگردد؛
 2. نظر به اینکه زمین مورد نظر برای اجرای پردیس سینمایی در تملک شهرداری نیست با واگذاری رایگان زمین طبق درخواست مخالفت کرد؛
 3. شورا اعلام کرد که شهرداری مکلف است برای تفاهم نامه با تعاونی مسکن کوثر نیروی انتظامی در ابتدا نسبت به دریافت سند مالکیت زمین حداکثر تا پایان سال جاری اقدام نماید.
 • نامه بعدی درخصوص بیان مشکل تفکیکی آقای رنجبران توسط آقای موسی صاحبی وکیل آقای رنجبران بود که تقاضای رسیدگی به مشکل را داشت. با توجه به اینکه موضوع آن تفکیکی در حدود اختیارات شورا نیست قرائت و مقرر شد نامه به شهرداری ابلاغ گردد.
 • نامه سوم درخصوص واگذاری 7 قطعه زمین شهرداری در بلوار الغدیر جنب مدرسه علاقبندیان با کاربری مسکونی در سنوات قبل بود که مالکین تقاضای تغییر کاربری از مسکونی به مختلط را داشتند و شهرداری قصد اعمال کاهش 30 درصدص تعرفه عوارض برای آنها ارسال درخواست مالکین به کمیسسیون ماده 5 را داشت. مقرر شد نامه شهرداری اصلاح و بصورت کلی برای تمام املاک بلوار نوشته شود.
 • نامه آخر درخصوص درخواست جمعیت توان یابان برای خرید ملک ورثه کلهر واقع در خیابان شهدا پشت ساختمان میدانچی و الحاق آن به ملک جمعیت توان یابان بود. البته این ملک بصورت مخروبه است و با توجه به اینکه جزء طرح های اولویت دار شهرداری نیست برای تملک در سال جاری با آن مخالفت شد.
 • ضمناً در ابتدای جلسه آقای کاووسی و خوشبخت گزارش بازدید از فرهنگسراها را در راستای تفویض اختیار به ایشان برای بررسی ارتقاء فرهنگسراها را داشتند که مقرر شد پیشنهادات به همه اعضاء اعلام و نظرات آنها نیز کسب و نتیجه نهایی بصورت طرح مصوب و برای اجرا به شهرداری اعلام گردد.
 • خانم نورالله زاده نیز درخصوص جلسه طرح جامع با موضوع شهرهای جورقان و مریانج و نیز گزارش سفر تهران درخصوص الحاق روستاها به شهر نیز صحبت هایی را ارائه نمودند.

 

چهارشنبه 18، پنجشنبه 19 و جمعه 20 مهر 97

این سه روز در همایش پیشکسوتان کوهنوردی کشور که به میزبانی هیات کوهنوردی استان اذربایجان شرقی و هیات شهرستان مراغه در شهر مراغه برگزار گردید شرکت کردم.


 


نظرات بازدیدکنندگان محترم
هیچ نظری یافت نشد
 
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:    
آدرس ایمیل:    
متن نظر:    
   

 

کد امنیتی:  

 

 
 
جدیدترین عناوین خبری