آوا 7-2: کانون سلامت محلات به همت دانشگاه علوم پزشکی همدان راه اندازی شد
نسخه چاپی

روزنوشت هاي آرمان و اميد - سال دوم - هفته هفتم- رضوان سلماسي - 5 آبان تا 12 آبان 97

 

دوستان عزیز و همراهان گرامی

مجموعه روزنوشتهای سال دوم کارم در شورا هر هفته تقدیم شما میکنم تا بتوانید با اطلاع از وقایع داخل شورا راهنمائی برای بهبود عملکرد من و شورای شهر باشید.

شهروندان گرامی

من امیدوار هستم که مجموعه این نوشته ها بتواند ابعاد دقیق تری از عملکرد شوراها را نشان دهد و چراغ راهی باشد برای تمام فعالین عرصه مدیریت شهری. لذا از تمام صاحب نظران دعوت میکنم که در این راه ما را یاری کنند. من و مجموعه همراهم همواره پذیرای نظرات و پیشنهادات شما در رابطه با مدیریت شهر هستیم.

 

شنبه 5 آبان 97

امروز اول وقت در دفتر کمیسیون جلسه ای با آقای سهل البیع  و خانم اسکندری مدیر و کارشناس کمیسیون درخصوص برنامه ریزی های کمیسیون داشتم.

امروز به همراه خانم روان بخش در مراسم افتتاحیه کانون سلامت محلات که در محل فرهنگسرای ولایت برگزار شد شرکت کردم. آقایان بادامی و گردان هم حضور داشتند. یادم امد که در حدود چند ماه پیش دانشگاه علوم پزشکی علاقمند بود که این طرح را در قالب طرح شورای اجتماعی محلات و با مشارکت شهرداری انجام دهد اما متاسفانه شهرداری هنوز در رابطه با عملیاتی کردن این طرح قدمی برنداشته است اما دانشگاه علوم پزشکی موفق به شروع فعالیت و ان هم به کمک سازمان فرهنگی شده بود.

امروز جلسه ای با آقای علی ضمیر درخصوص طرح ها و پیشنهاداتی که کمیسیون در حوزه خدمات شهری و سیما و منظر و فضای سبز داشت، داشتم و مخصوصاً طرح بوستان مشاهیر قرار شد پیگیری گردد.

امروز جلسه ای در دفتر خانم روان بخش داشتم و تصمیم داریم درخصوص قوانین و مقررات جلسات مشترکی برای اطلاعات بیشتر داشته باشیم. ضمناً درخصوص مسائل و مشکلات سازمان فرهنگی هم بحث و تبادل نظر داشتیم.

 

یکشنبه 6 آبان 97

صحن شورا:

امروز در ابتدای جلسه آقای فتحی درخصوص عدم انجام کار سازمانهای زیر مجموعه کمیسیون صحبت کرده و خواستند که در این رابطه از شهرداری و معاونت خدمات شهری پرسش شود. آقای قراباغی نیز درخصوص نتایج کمیته حسابرسی که در روز گذشته برگزار شده بود صحبت کردند. بحث اصلی جلسه فوق درخصوص خزانه داری بوده و اینکه 25 تکلیف برای کمیته حسابرسی در نظر گرفته شده است، از جمله وظیفه نظارت مالی، و ظاهراً قرار شده است که شنبه اول هر ماه درخصوص نظارت بر مسائل مالی شهرداری جلسه گذاشته شود. شهرداری یک حسابرس داخلی داد که تاکنون عملکرد و خروجی مشخصی نداشته است. خانم نورالله زاده پیشنهاد کردند با توجه به آمدن حسابرسی داخلی در پیوست بودجه زمان بندی اجرا برای این حسابرسی گذاشته شود. آقای بادامی هم پیشنهاد کردند گزارش کامل و مدیریتی از عملکرد بخش های مختلف شهرداری برای شورا و هم از طرف حسابرس داخلی شهرداری و هم شورا فرستاده شود. در ادامه جلسه موافقت شد آقای بادامی بعنوان مدیر امور مالی شورای شهر (بر اساس ماده 6 آئین نامه هزینه کرد بودجه در شوراهای شهر) باشد. در ادامه 3 نامه هم بررسی شد:

  1. در نامه اول شهرداری پیشنهاد داده بود که آقای احمد گازرانی بعنوان عضو کمیسیون بند 20 ماده 55 قانون شهرداریها انتخاب شود. البته ظاهراً هر سه عضو این کمیسیون باید از اعضای شورا باشند اما در حال حاضر نماینده های فرمانداری، محیط زیست و شورا اعضای اصلی را تشکیل و نمایندگان اصناف و بهداشت به آن اضافه شده است. با پیشنهاد شهرداری موافقت شد.
  2. در نامه دوم در رابطه با پیاده راه مرکز محلات پیشنهاد شد شهرداری بعنوان دبیر ستاد بازآفرینی موضوع اجرایی پیاده راه مرکز محلات را در ستاد مطرح و پیگیری کند و مقرر شد با تشکیل یک کمیته سه نفره با حضور نماینده کمیسیون معماری، قائم مقام معاونت معماری و شهرسازی و مسئول حریم شهرداری وضع موجود حریم و تدقیق محدوده مورد ارزیابی قرار گرفته و به شورا گزارش عملکرد ارائه شود.
  3. این نامه درخصوص طرح حمایت از راه اندازی کسب و کارهای فرهنگی و هنری در شهرداری همدان و به دنبال جلسه مشترک کمیسیون فرهنگی و اداره کل ارشاد پیشنهاد شد و طرح با 2 ماده برای تصویب به صحن ارائه شد:

الف) با عنایت به شیوه نامه حمایت از راه اندازی کسب و کارهای فرهنگی ابلاغی از طرف وزارت فرهنگ و پس از انجام کارهای کارشناسی حداقل یکی از معابر شهر همدان بعنوان گذر فرهنگ و ادب معرفی گردد.

ب) شهرداری دستورالعمل حمایت از راه اندازی کسب و کارهای فرهنگی و هنری در اماکن و معابر شهر همدان را تهیه و اجرا نماید.

به همراه اعضای شورا دیداری با آقای حیدری مدیرکل دادگستری جهت عرض خیر مقدم و خوشامدگویی به ایشان در محل کارشان داشتیم.

امروز افتتاحیه مسابقات شنای بانوان شهرداری بود که به مناسبت هفته تربیت بدنی و در استخر شهدای شهرداری برگزار شد.

امروز جلسه ای با یکی از ارباب رجوع هایی که چند طرح پیشنهادی برای کار مشترک با شهرداری پیشنهاد داده بود داشتم. با توجه به عدم پاسخگویی مناسب بخش های مختلف شهرداری به ایشان درخصوص انجام پروژه به شدت از نحوه برخورد شهرداری شاکی بود.

 

دوشنبه 7 آبان 97

امروز جلسه ای درخصوص بحث پایتخت کتاب، تفاهم نامه با ارشاد، بحث پارک کتاب با حضور نمایندگان ارشاد و امور کتابخانه ها در دفتر سازمان فرهنگی داشتیم. به دلیل اینکه باید در جلسه دیگری حاضر میشدم پیشنهاد دادم حتما در این جلسه بحث پایتخت کتاب و دو موضوع دیگر تعیین تکلیف شود.

امروز در جلسه ای در دفتر آقای صوفی با حضور برخی از معاونین ایشان و مجموعه داران که قصد سرمایه گذاری در حوزه موزه را داشتند شرکت کردم. مدت طولانی است که موضوع موزه و موزه داری و پیشنهاد این مجموعه داران در شهرداری مطرح است. در رابطه با بندهای قرارداد به نظر من مسائل و مشکلاتی وجود دارد که باید حل شود، مخصوصاً در مورد مجوزهای موزه داری و مجموعه داری و شرایط لغو مجوزها در بازده های زمانی مختلف باید البته بندهایی در قرارداد قید گردد. همینطور موضوع ایجاد امنیت و همینطور بحث قفسه ها و غیره تغییراتی در قرارداد داده شده و مقرر شد برای بحث بیشتر به شورا ارسال گردد.

امروز درخصوص طرح جامع و طرح تفضیلی گفتگویی با آقای درگاهی رئیس حوزه شهردار در دفتر ایشان داشتم.

امروز عصر جلسه ای درخصوص برنامه ها و کارهای هیات اسکواش با اعضای هیات، نائب رئیس، دبیر و سایرین داشتم. و سپس جلسه ای با یکی از دوستان حسابرس درخصوص رفع مسائل و مشکلات مالی هیات در دوره قبل تصدی هیات داشتم.

امروز جلسه ای در محل دفتر مطالعات درخصوص بحث اولویت های کمیسیون و همینطور معاونت خدمات شهری و با حضور اساتید داشتیم. بررسی بخشی از اولویت های پیشنهاد شده به جلسه بعدی موکول شد.

 

سه شنبه 8 آبان 97

امروز اربعین حسینی بود.

 

چهارشنبه 9 آبان 97

امروز بازدیدی به همراه برخی از اعضای شورای شهر و همینطور مدیران و پرسنل شهرداری همدان از شهر قزوین و پروژه های سرمایه گذاری آنجا داشتیم. این بازدید توسط کمیسیون سرمایه گذاری و سازمان سرمایه گذاری ترتیب داده شده بود. ضمن میزبانی بسیار خوب و دوستانه اعضای شورا و نیز مدیران و پرسنل شهرداری قزوین در طول روز از مرکز کنترل ترافیک شهر قزوین که در کشور مطرح و سرآمد است، ساختمان جدید شهرداری و شورا، ساختمان قدیمی شورا، کمربند سبز شرق قزوین، بوستان ملی باراجین، هفت دره و دهکده طبیعت و همینطور حمام قجر و کاروانسرای سعد السلطنه قزوین بازدید داشتیم. با توجه به قدیمی و تاریخی بودن شهر قزوین کارهای خوبی در رابطه با حفظ تاریخ و گذشته این شهر شده بود. ضمناً با رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی قزوین سرکار خانم قافله باشی و رئیس کمیسیون ورزش محلات خانم دکتر یوسفی گفتگویی داشتم. بوستان باراجین نیز یک حیات وحش طبیعی و جالب بود که در آن با همکاری شهرداری و محیط زیست و زیر نظر یکی از افراد با تجربه محیط زیست زیستگاه های متفاوتی برای حیوانات اهلی و وحشی آسیب دیده در کشور ایجاد شده که ضمن تبدیل شدن فضا به یک مکان گردشگری و باغ وحش، این حیوانات آسیب دیده مجدداً روند سلامت را طی و به طبیعت برمیگردند.

 

پنجشنبه 10 آبان 97

امروز به همراه تعدادی از اعضای شورای شهر و رئیس سازمان فرهنگی بازدیدی از کانون المهدی منطقه خضر همدان داشتیم. این کانون موفق شده بود در حوزه برنامه های اجتماعی در بین برنامه های اوقات فراغت کانون های مساجد رتبه برتر را کسب کند. ضمن تقدیر از آقای کرباسیان مسئول این مجموعه مقرر شد از آنها در کمیسیون هم تقدیر بعمل آمده و نیز اعضاء در تکمیل یک ساختمان جدید که برای حوزه های سلامت، کارآفرینی و کودکان و زیر نظر همین مجموعه فعالیت خواهد کرد، کمک نمایند.

 

جمعه 11 آبان 97

امروز بازدیدی از مسابقات فوتبال زیر 18 سال محلات همدان که در زمین حصار مطهری برگزار میشد داشتم. مسئولین کمیته محلات شهرداری نیز حضور داشتند که به بخشی از صحبت های آنها گوش دادم و مقرر شد در پایان هفته آتی نیز جلسه ای با حضور آنها داشته باشیم و مسائل و مشکلات آنها را بررسی و در ادامه از مسابقه فینال نوجوانان که تیم شهرداری در آن حضور داشت و امروز در محل استادیوم ملت برگزار میشد بازدید کردم. این تیم نتیجه خوبی در این دوره از مسابقات داشت و ظاهراً با 40 گل زده و 2 گل خورده قهرمان این دوره از مسابقات شد. این مسابقات به میزبانی هیات فوتبال برگزار شد. ضمناً مربیان لیگ شهرداری و نیز تیم نوجوانان شهرداری در استان بعنوان مربی نمونه انتخاب شده بودند که جوایزی به آنها داده شد.

 


 


نظرات بازدیدکنندگان محترم
هیچ نظری یافت نشد
 
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:    
آدرس ایمیل:    
متن نظر:    
   

 

کد امنیتی:  

 

 
 
جدیدترین عناوین خبری