آوا 9-2:خدمات آقای میرهاشم میری شاعر و نویسنده همدانی مورد تقدیر قرار گرفت
نسخه چاپی

روزنوشت هاي آرمان و اميد - سال دوم - هفته نهم - رضوان سلماسي – 19 آبان تا 26 آبان 97

دوستان عزیز و همراهان گرامی

مجموعه روزنوشتهای سال دوم کارم در شورا هر هفته تقدیم شما میکنم تا بتوانید با اطلاع از وقایع داخل شورا راهنمائی برای بهبود عملکرد من و شورای شهر باشید.

شهروندان گرامی

من امیدوار هستم که مجموعه این نوشته ها بتواند ابعاد دقیق تری از عملکرد شوراها را نشان دهد و چراغ راهی باشد برای تمام فعالین عرصه مدیریت شهری. لذا از تمام صاحب نظران دعوت میکنم که در این راه ما را یاری کنند. من و مجموعه همراهم همواره پذیرای نظرات و پیشنهادات شما در رابطه با مدیریت شهر هستیم.

 

شنبه 19 آبان 97

امروز جلسه ای در محل دفتر خانم دکتر زارعی مدیرکل امور کتابخانه ها درخصوص برگزاری هفته کتاب و کتابخوانی برگزار شد. البته به من گفته شده بود موضوع پایتخت کتاب و باغ کتاب هم در دستورکار است ولی فقط به موضوع هفته کتاب پرداخته شد. موضوعات اصلی: 1) برگزاری نشست کتابخوان در حوزه مفاخر با مشارکت سازمان فرهنگی 2 ) بحث برگزاری نمایشگاه کتاب بود که مقرر شد بحث تبلیغات آن با سازمان سیما و منظر هماهنگ شود.

امروز جلسه کمیسیون فرهنگی با موضوع بررسی بودجه ردیف آموزش شهروندی سازمانها و مناطق شهرداری همدان بود که بجز منطقه 1 و 3 سایر مناطق و سازمانها حضور داشتند. متاسفانه هیچکدام از سازمانها پیوستها و مستندات بودجه خود را به همراه نداشتند و قسمت اعظم جلسه درخصوص مباحث آموزش شهروندی و ارائه نقطه نظرات اعضای حاضر بود و مقرر شد تا روز پنجشنبه مستندات ردیف بودجه های فرهنگی سازمانها و مناطق مثل آموزش شهروندی، کتاب، جشنها، و مراسم ها و غیره به کمیسیون ارسال شود تا بر اساس موضوعات هزینه شده بحث آموزش شهروندی و استفاده از ردیف بودجه آن تعیین تکلیف شود. در این جلسه دکتر حیدری حسابدار شورا و نیز آقای نصری نیز حضور داشتند.

 

یکشنبه 20 آبان 97

امروز رونمایی از پوستر کتاب و کتابخوانی و کتابدار بیست و ششمین دوره برگزاری هفته کتاب و کتابخوانی با مشارکت امور کتابخانه ها و اداره کل ارشاد و جمعی از فرهیختگان فرهنگ و ادب همدان و با حضور آقای دکتر اذکایی در محل منزل جناب آقای میری از بزرگان ادب همدان صورت پذیرفت. این جلسه به منظور گرامیداشت جناب آقای میری هم بود. آقای میرهاشم میری شاعر، نویسنده و فعال فرهنگی هستند.

امروز فراکسیون امید جلسه ای با آقای شهردار درخصوص برخی مشکلات و نیز انتصابات شهرداری و رفع مشکلات در این رابطه داشت.

امروز جلسه ای با حضور دکتر پزشکی و آقای مهندس آزاد در محل دفتر معاونت خدمات شهری درخصوص در اختیار گذاشتن پارک برای کودکان با نیازهای ویژه برگزار شد و مقرر شد تفاهم نامه ای در این خصوص بسته شود و بعد از اخذ مجوزهای لازم فعالیت درخصوص کودکان صورت پذیرد.

 

دوشنبه 21 آبان 97

امروز بازدیدی از نمایشگاه عکس تاریکخانه که در محل نگارخانه عین القضات برگزار شده بود داشتم. تابلویی نیز از آثار به نمایش گذاشته شده خریداری کرده تا در اختیار موزه هنرهای معاصر که به پیشنهاد جناب آقای شاهرخی ایجاد آن مطرح شده بود قرار دهم. ضمناً در این جلسه با آقای طاهری از بزرگان موسیقی همدان نیز آشنا شدم و قرار شد ایشان را با سازمان آشنا کنم و به این ترتیب زمینه کار مشترک سازمان با حوزه موسیقی نیز ادامه پیدا کند. در پایان مصاحبه ای را هم درخصوص نمایشگاه و هم اجلاس UNWTO و هم موضوع آموزش شهروندی مطرح شده در جلسه قبل کمیسیون داشتم.

 

سه شنبه 22 آبان 97

امروز در کمیسیون بودجه به بحث و بررسی نامه های ارسال شده به شورا پرداختیم.

امروز در کمیسیون فرهنگی پس از ارائه گزارش توسط سازمان درخصوص آیتم هایی که قرار بود هر دو هفته یکبار در کمیسیون مطرح شود بحث بازدید از سالنهای ورزشی سپاه را داشتیم. درخصوص ارائه گزارش متاسفانه برخی از آیتم ها مثل موضوع ورزش و اساسنامه ورزش، شورای اجتماعی محلات و نیز مساعدتها و مشارکتها و همینطور برنامه فرهنگسراها چیزی مطرح نشد.

هفته گذشته با آقای صوفی درخصوص شورای اجتماعی محلات صحبت کرده بودم و قرار شده بود نتیجه کار توسط آقای علی ضمیر به من اعلام شود و چون هنوز شهرداری در این خصوص پاسخی نداده بود تصمیم داشتم موضوع را در شورا مطرح کنم ولی به پیشنهاد یکی از دوستان قرار شد یک بار دیگر موضوع با شهردار مطرح شود.

در انتها با اعضای شورا اقدام به بازدید دو سوله از سه سوله سپاه که تقاضای کمک در حل مشکلات سالنها و زمینهای نزدیک به سالنها را داشتند کردیم. سالها قبل زمین و پروانه ساختمانی در اختیار سپاه قرار داده شده بود و مقرر شده بود که پس از ساخت در اختیار شهروندان نیز قرار بگیرد، اما به گفته مسئولین سپاه برخی مشکلات مثل معابر و نیز انشعابات و حتی سیستم های گرمایشی و سرمایشی مانع از بهره برداری از آنها شده بود که برای رفع آن تقاضای کمک داشتند. پیشنهاد شد که طی قرارداد جدید یا تفاهم نامه هایی در قبال دریافت کمکهای مورد درخواست بخشی از روزهای هفته در اختبار سازمان فرهنگی برای ورزش شهروندی قرار گیرد که مورد قبول طرفین واقع و مقرر شد در کمیسیون پس از بررسی تایید و در صحن شورا مراحل اجرای آن تصویب شود.

امروز در دفتر کمیسیون دیدار مردمی داشتم و از ساعت 2 الی 4 بازدید کمیسیون ماده 7 داشتیم.

صحن شورا: امروز درصحن شورا گزارش سفر قزوین توسط آقای حسینی دبیر کمیسیون بودجه از پروژه های سرمایه گذاری قزوین مثل پارک پاراجین، حمام قجر، کاروانسرای سعد السلطنه و غیره اعلام شد.

نامه ای دو فوریتی درخصوص سفر آقایان صباغ و درویشی یه شهر غازی انتپ ترکیه برای شرکت در مجمع شهرداران آسیایی در پنجمین مجمع عمومی این شهرداران مطرح شد. موضوع نشست شهرکهای هوشمند، انعطاف پذیر و حیاتی آسیا بود. یک نماینده از شورا نیز دعوت شده بود که آقای فتحی به دلیل مسئولیت در کمیسیون خدمات شهری که در ارتباط با موضوع همایش بود انتخاب شد. البته اعضای شورا عنوان کردند که در سفرهای خارجی موضوع تخصص و مرتبط بودن با موضوع سفر درخصوص اعضاء شورا و شهرداری لحاظ گردد.

در ادامه آقایان درویشی و خرم در صحن برای ارائه توضیحاتی درخصوص دلایل عدم پرداخت حقوق کارکنان فضای سبز منطقه 2 حاضر شدند و بنا به گفته ایشان تنها ماههای شهریور و مهر این کارکنان و تنها در منطقه 2 پرداخت شده بود که بیان کردند طی روزهای آتی انجام خواهد شد.

در بحث نامه ها؛

  • اولین نامه درخصوص مطرح شدن تفاهم نامه های ارسالی از طرف شهرداری با ادارات کار و رفاه اجتماعی، فنی و حرفه ای، اموزش و پرورش و ارشاد بود که مقرر شد پس از مطالعه توسط اعضاء نظرات آنها به کمیسیون برای جمع بندی و اعلام به شهرداری ارسال گردد.
  • نامه دوم درخصوص طرح مدیریت فرهنگسراها در 14 ماده مصوب شد و مقرر شد در صورتجلسات ادامه طرحها نوشته و به فرمانداری برای طرح درکمیته انطباق ارسال شود.
  •  نامه سوم درخصوص شرکت نصر اصفهان و تقاطع غیر همسطح شهید قهاری بود که از دستورکار خارج شد.
  • نامه بعدی درخصوص ایجاد سایبانی در محل بازارچه واقع در میرفندرسکی بود که موضوع عوارض سایبان مطرح شده بود. اعلام شد که موضوع در کمیسیون ماده 77 باید بررسی شود.
  •  نامه بعدی درخصوص معرفی اعضای شورا جهت شرکت درجلسات هیات حل اختلاف مالیاتی بود که آقایان بادامی و عسگریان معرفی شدند.

امشب در ضیافت شامی که به میزبانی شهرداری همدان از مهمانان خارجی و داخلی اجلاس UNWTO در محل رستوران میشان تپه عباس آباد برگزار شد شرکت کردم.

 

چهارشنبه 23 آبان 97

امروز جلسه خدمات شهری درخصوص بررسی برنامه های ستاد برف روبی شهرداری و نیز بررسی نامه ها برگزار شد.

امروز جلسه کمیسیون نظارت با موضوع بررسی عملکرد مالی و اجرایی معاونت خدمات شهری برگزار شد.

امروز کمیسیون حقوقی و به بررسی پرونده های حقوقی مراجعین پرداخت.

امروز در مراسم سعدی خوانی که در محل مجتمع آوینی و با حمایت از بیماران دیابتی و با شرکت دانشگاه علوم پزشکی برگزار شده بود به همراه آقای صادقی شرکت کردم.

امروز در ادامه از دبیرخانه جشنواره تئاتر کودک و نوجوان که در محل مجتمع آوینی تشکیل شده بود دیدن کردم و با آقای فیضی منش دبیر جشنواره صحبت کردم. اصل موضوعات صحبت درخصوص رونمایی از المان جشنواره تئاتر کودک که توسط شهرداری ساخته و در روز دوشنبه رونمایی شد بود که صحبت کردیم و همینطور مراسم شاد پیمایی کودکان در پیاده راه بوعلی و مراسم افتتاحیه دوشنبه شب در محل سالن فردوسی.

امروز در مراسم تجلیل از آقای دکتر اذکایی از بزرگان و فرهیختگان ادب شهر همدان که به همت موسسات مردم نهاد و با مشارکت سازمان فرهنگی و اجتماعی در محل تالار فجر برگزار شد شرکت کردم.

 

پنجشنبه 24 آبان 97

امروز جلسه رسمی شورای اجتماعی محلات با حضور شهردار، معاونین(مالی، برنامه ریزی و خدمات شهری)، مسئول حوزه شهردار(آقای درگاهی)، حراست، رئیس سازمان فرهنگی و آقای وجدی در محل دفتر شهردار برگزار شد شرکت کردم. مقرر شد جلسات ثابت هفتگی با حضور این افراد و برخی از اعضای شورای راهبردی و از هفته آینده برگزار گردد.

امروز جلسه ای با آقای خالقی کارشناس و بازرس استانداری درخصوص مشکلات مالی و کورت شهرداری همدان و سرمایه گذار بخش خصوصی آن داشتم. ظاهراً شکایتی از هیات به استانداری شده بود و من در جهت شفاف سازی و با ارائه مدارک در جلسه مذکور حاضر شدم.

امروز به مناسبت هفته کتاب از شهر کتاب همدان بازدید داشتم. در این بازدید آقای فروتن معاون ارشاد نیز حاضر بودند و از مسئول شهر کتاب تجلیل کردند. من هم به رسم ادب کتابی را تقدیم و در همین راستا کتابی را بعنوان هدیه دریافت کردم.

امروز بازدیدی از نمایشگاه و فروشگاه کتاب واقع در محل امور کتابخانه ها داشتم و قرار شد عصر همان روز برای خرید کتاب و اهداء ان به اعضای محترم شورا، شهردار و معاونین و برخی از دوستان همراه در شورا دوباره مراجعه کنم.

امروز از کتابخانه تالار قرآن که در حال تجهیز توسط امور کتابخانه ها بود بازدید داشتم و ضمن خدا قوت گفتن به پرسنل کتابخانه به عضویت نیز درآمدم.

امروز جلسه ای با آقای سراجق مدیر تالار قرآن درخصوص برخی مشکلات تالار و پرسنل آن داشتم.

امروز جلسه ای در محل دفتر کمیسیون درخصوص دستورالعمل پیوست نگاری فرهنگی با آقای رضایی دبیر پیوست نگاری داشتم و پس از ارائه توضیحات درخصوص دستورالعمل از ایشان خواستم پس از اعمال نظرات کمیته راهبردی پیوست را تشکیل و دستورالعمل را در آنجا بررسی و تکمیل نمایند.

امروز در بخشی از جلسه طرح ملی گفتگوی خانواده که زیر نظر دکتر نقدی و در محل دانشگاه بوعلی سیما و با مشارکت اعضای داوطلب تشکیل شده بود شرکت کردم.

امروز مجدداً از نمایشگاه کتاب تپه مصلی بازدید کردم و تنها توانستم چند جلد کتاب خریداری کنم.برای خرید سایر کتابها به شهر کتاب رفته و کسری کتابها را برای اهداء از این مکان خریداری کردم.

 

جمعه 25 آبان 97

امروز جلسه ای با دکتر فرهانچی درخصوص مسائل و اتفاقات اخیر داشتم.

 


 


نظرات بازدیدکنندگان محترم
هیچ نظری یافت نشد
 
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:    
آدرس ایمیل:    
متن نظر:    
   

 

کد امنیتی:  

 

 
 
جدیدترین عناوین خبری