آوا 10-2: از المان جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان رونمائی شد
نسخه چاپی

روزنوشت هاي آرمان و اميد - سال دوم - هفته دهم - رضوان سلماسي – 26 آبان تا 3 آذر 97

 

دوستان عزیز و همراهان گرامی

مجموعه روزنوشتهای سال دوم کارم در شورا هر هفته تقدیم شما میکنم تا بتوانید با اطلاع از وقایع داخل شورا راهنمائی برای بهبود عملکرد من و شورای شهر باشید.

شهروندان گرامی

من امیدوار هستم که مجموعه این نوشته ها بتواند ابعاد دقیق تری از عملکرد شوراها را نشان دهد و چراغ راهی باشد برای تمام فعالین عرصه مدیریت شهری. لذا از تمام صاحب نظران دعوت میکنم که در این راه ما را یاری کنند. من و مجموعه همراهم همواره پذیرای نظرات و پیشنهادات شما در رابطه با مدیریت شهر هستیم.

 

شنبه 26 آبان 97

امروز صبح جلسه ای داشتم که هر چه فکر کردم تا این لحظه یادم نیامد کجا بودم ولی به هر حال باعث شد به جلسه دوم که در دفتر دکتر نادری فر معاون اجتماعی استانداری برگزار شد دیر برسم. این جلسه به منظور برنامه های طبیعت درمانی کودکان با نیازهای ویژه بود که از آموزش و پرورش، بهزیستی، منابع طبیعی و همینطور نماینده شهرداری نیز در جلسه حاضر بودند و مقرر شد برنامه ریزی انجام این کار صورت پذیرد.

امروز در جلسه ای در محل فرهنگسرای ولایت در محله خضر همدان با موضوع بازآفرینی محله که در طرح پایلوت کشوری آن، محله خضر همدان انتخاب شده بود برگزار شد و من با آقای بادامی در آن شرکت کردم. موضوع اصلی حضور یک تیم تسهیلگر در محله بود که با کمک فکری و نظر مردم منطقه به بازآفرینی این محله در طی سالهای آینده بپردازند. متاسفانه تا آخر جلسه حضور نداشتم.

امروز جلسه هم اندیشی با سمنها و سازمانهای مردم نهاد در محل تالار قرآن همدان و با حضور شهردار و معاونین ایشان و رئیس سازمان فرهنگی و جمعی از فعالین مدنی تشکیل شد. فعالین شرکت کننده خواسته های خود را از شهرداری بیان کردند. به نظر میرسد هم اندیشی با سمنها و نهادهای مدنی در جلسات تخصصی تر نتیجه بهتری خواهد داشت. این سومین جلسه ای بود که از طرف شهرداری برگزار میشد.

امروز جلسه باشگاه کوهنوردی سامان با موضوع معرفی دبیر باشگاه و ارائه عملکرد باشگاه در محل سالن سنگنوردی فرهاد همدان برگزار شد.

 

یکشنبه 27 آبان 97

صحن شورا: امروز به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی و بعنوان یک حرکت نمادین برای اعضاء شورا به رسم یادبود و با هدف اشاعه فرهنگ "تهیه هدایا بصورت کتاب در برنامه های مختلف" تعدادی کتاب به دوستان شورا هدیه کردم که مورد توجه قرار گرفت. البته برای شهردار همدان و معاونین ایشان و برخی همراهان در شورا نیز تهیه شده است. در ادامه چون قصد شرکت در نشست کتابخوان[1] مفاخر شهر همدان را داشتم از صحن شورا اجازه گرفتم و خارج شدم.

امروز در نشست کتابخوان مفاخر شهر همدان که به همت مدیرکل امور کتابخانه ها و با همکاری سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری و در محل تالار قرآن برگزار شد شرکت کردم. این نشست به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی و کتابدار انجام شده بود. هدف از این نشست ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی بود. من نیز در معرفی کتاب "جایی برای زنان بر روی قله آنا پورنا" به قلم آران بلام و ترجمه آقای رحیم دانایی سهمی داشتم.

امروز به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی در دفتر سه تن از معاونین شهردار حاضر و ضمن تبریک هفته و خدا قوت از آنها درخواست کردم که در ارائه هدایای خود از کتاب بعنوان هدیه اصلی استفاده نمایند.

امروز تا ساعت 4 با آقای سهل البیع در دفتر به انجام امور عقب افتاده و برنامه ریزی برای کمیسیون پرداختیم.

امروز بعنوان مهمان در جلسه کمیسیون سرمایه گذاری با موضوع بررسی فرایند سرمایه گذاری در بوستان ولایت شرکت کردم.

 

دوشنبه 28 آبان 97

امروز جلسه ای در دفتر کمیسیون با آقای مایلی از دفتر مطالعات درخصوص کمیته فرهنگی و اجتماعی داشتم. درباره موضوع دکتر اذکایی و مشکلات پیش آمده هم صحبت کردیم. در ادامه با خانم روان بخش نیز صحبت کوتاهی در خصوص عملکرد رئیس سازمان داشتم و بعد با دکتر فرهانچی قرار ملاقات داشتم.

امروز رونمایی از المان جشنواره تئاتر کودک و نوجوان که توسط شهرداری همدان تهیه و در محل تالار فجر و با مشارکت اداره کل ارشاد بود صورت پذیرفت. در ادامه به اتفاق خانم زارعی مدیرکل امور کتابخانه ها و جناب اقای درویش نژاد و فروتن مدیرکل ارشاد و معاون ایشان در شادپیمایی کودکان در پیاده راه بوعلی شرکت کردم.

امروز به مراسم افتتاحیه جشنواره تئاتر کودک و نوجوان رفتم اما به علت شلوغی و ازدحام زیاد تنها توانستم مدت کوتاهی در مراسم شرکت کنم.

 

سه شنبه 29 آبان 97

امروز اولین جلسه هیات رئیسه برگزار شد و قرار شد برای برنامه های هیات رئیسه، هماهنگی بیشتری صورت پذیرد و حداقل هر دو هفته یکبار روزهای یکشنبه بعد از صحن این جلسه برگزار شود.

امروز مراسم تودیع و معارفه جناب آقای نیکبخت و جناب آقای شاهرخی در محل استانداری همدان برگزار شد.

امروز جلسه کمیسیون فرهنگی به ساعت 15/12 تا 2 تغییر کرد. در این جلسه علاوه بر نامه ها، دو طرح نیز مطرح شد. طرح اول درخصوص تصویب نامگذاری روز همدان در روز اول شهریورماه بود. البته این روز بصورت عرفی در روز یکم شهریور ماه در نظر گرفته شده ولی مصوب نشده است و قرار شد پیشنهاد تصویب روز همدان بعد از تایید توسط شورا از طریق شورای عالی استانها برای تصویب پیگیری شود. موضوع دوم طرح حفاظت از بناهای تاریخی همدان بود. ضمناً درخصوص درخواست بسیج برای حل مشکلات سالنهای ورزشی که درخواست خود را قبلاً داده بودند و بازدیدی هم توسط کمیسیون صورت پذیرفته بود، مقرر شد در این خصوص جلسه ای بین شهرداری و بسیج برگزار و یک تفاهم نامه دیگری در قبال حل مشکلات آنها فی ما بین شهرداری و بسیج منعقد شود. 

صحن شورا:

نامه اول درخصوص کمک مالی به یکی از کارکنان شرکتی اداری در خارج از محیط کار بود که به مرگ ناگهانی فوت کرده بود و مورد موافقت قرار گفت. نامه دوم که مصوب شد درخصوص کمیسیون نامگذاری بود که مجدداً اصلاح و در صحن تصویب و به کمیته انطباق ارسال خواهد شد.

در ادامه آقای شهردار در جلسه حاضر شدند و موارد زیر را مطرح کردند:

  1. موضوع هزینه آبهای سطحی که برای آن 6 میلیارد قبلاً جابجا شده بود که در حدود 10 میلیارد برآورد شده بود.
  2. پل شهید همدانی مجدداً فعال شده و در حال کار است.
  3. برای تکمیل پل غدیر پیمانکار دیده شده است.
  4. پرونده های شهرداری در دستگاه قضایی بجز پرونده های مسئله دار به حراست شهرداری عودت داده شده است.

در ادامه از مدال آوران آسیایی و پارآسیایی که به صحن شورا دعوت شده بودند تجلیل بعمل آمد.

جمعی از کودکان و نوجوانان مناطق زلزله زده کرمانشاه و سرپل ذهاب که به مناسبت جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در همدان بودند نیز با پیشنهاد آقای فتحی در صحن شورا حاضر شدند و توسط اعضاء به آنها خیر مقدم گفته شد.

در ادامه جلسه سازمان فن آوری و اطلاعات شهرداری گزارش بازدید خود را از شهر مشهد در صحن شورا اعلام کردند. موضوع گزارش نرم افزار یکپارچه مدیریت شهری و بحث برون سپاری خدمات شهرداری بود و پیشنهاد شد هزینه تهیه نرم افزار سیبتا در بودجه آتی شهرداری دیده شود.

 

چهارشنبه 30 آبان 97

جلسه کمیسیون حقوقی به بررسی سه مورد از پرونده های مطرح شده توسط شهروندان پرداخت. امروز جلسه کمیسیون حقوقی مجدداً و بنا به درخواست هیات اسکواش برای رفع مشکل قرارداد فی ما بین شهرداری و هیات اسکواش و نیز هیات اسکواش با سرمایه گذار کورت شهرداری برگزار شد.

کمیسیون نظارت با موضوع بازدید و بازرسی میدانی از خطوط اتوبوسرانی شهر برگزار شد که برای این کار به سرگذر رفتیم و با مسافران و رانندگان صحبت کردیم و مشکلات را بررسی کردیم. در ادامه در جلسه کمیسیون با حضور آقای پورخشنودی مشکلات برای رفع، به ایشان منتقل شد.

امروز در کمیسیون ماده 7 موضوع چند بازدید در دستورکار قرار گرفت.

امروز ساعت 6 تا 8 جلسه کمیته فرهنگی و اجتماعی دفتر مطالعات با موضوع بررسی طرح پایان نامه جامع گردشگری شهر همدان برگزار گردید. با توجه به موضوع که مورد اهمیت قرار دارد مقرر شد ضمن اینکه پیشنهاد دهنده طرح مشکلات را برطرف نماید در جلسه آتی نیز از اداره کل میراث فرهنگی  برای موضوع دعوت بعمل آید.

 

پنجشنبه 1 آذر 97

امروز جلسه کمیته آموزش شهروندی از ساعت 8 الی 10 در محل دفتر سازمان فرهنگی برگزار شد و مقرر شد بحث بررسی وضعیت موجود و احصاء مشکلات آموزش شهروندی شهر همدان و ارزیابی آن به فراخوان عمومی گذاشته شود. در ضمن بخشی از اعلام نیاز سازمانها و مناطق درخصوص آموزش شهروندی نیز بررسی شد.

امروز در مراسم جشنواره  قرآنی سدره المنتها  که در حقیقت تجلیل از حافظان مجموعه جامعه القرآن کریم در رده سنی خردسالان و نوجوانان استان بود و با مشارکت سازمان فرهنگی در محل تالار قرآن برگزار میشد شرکت کردم.

امروز در بخشی از مراسم تجلیل از خیرین سلامت استان که در محل دانشگاه علوم پزشکی همدان برگزار میشد شرکت کردم.

امروز با توجه به مشکلات ایجاد شده در خیابان فرهنگ در بحث تعریض خیابان و آسیب به درختان در محل حاضر شدم. در حدود سه تا چهار ساعت وقت امروز من به این کار اختصاص داده شد و در نهایت پس از حضور شهردار همدان، شهردار منطقه، معاون فنی منطقه، حراست شهرداری، معاونت خدمات شهری و ناظر فنی منطقه و خانم نورالله زاده و در باب حفظ خیابان بعنوان یک خیابان قدیمی و ارزشمند همدان، قرار شد پیاده راه شدن قسمت تعریضی در دستورکار قرار گرفته و موضوع ترافیکی خیابان نیز در کمیته ترافیک استان بررسی و برای آن راهکار مناسب انتخاب شود .

 

جمعه 2 آذر 97

امروز هم یک سر به پروژه خیابان فرهنگ زدم و در این خصوص با شهردار نیز صحبت کردم. و در ادامه در آئین اختتامیه مسابقات فوتبال محلات که در استادیوم قدس همدان و با حضور شهردار، معاونین، رئیس و اعضای شورا، مدیرکل تربیت بدنی و معاون ایشان و اعضای کمیته محلات برگزار شد شرکت کردم.

 

 

[1]  کتاب خوان عنوان نشست هایی است که به منظور به اشتراک گذاری کتاب های خوانده شده و با هدف ترویج و تبلیغ مطالعه در قالب معرفی کتاب برگزار میگردد. این جلسه در فضایی صمیمی تلاش دارد تجربیات مطالعاتی افراد کتابخوان را برای سایر علاقمندان کتاب و کتابخوانی به اشتراک گذارد.


 


نظرات بازدیدکنندگان محترم
هیچ نظری یافت نشد
 
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:    
آدرس ایمیل:    
متن نظر:    
   

 

کد امنیتی:  

 

 
 
جدیدترین عناوین خبری