آوا 19-2: بودجه سال 98 شهرداری همدان توسط شهردار به شورا تقدیم شد
نسخه چاپی

روزنوشت هاي آرمان و اميد - سال دوم - هفته نوزدهم - رضوان سلماسي – 29 دی تا 6 بهمن 97

دوستان عزیز و همراهان گرامی

مجموعه روزنوشتهای سال دوم کارم در شورا را، هر هفته تقدیم شما میکنم تا بتوانید با اطلاع از وقایع داخل شورا راهنمائی برای بهبود عملکرد من و شورای شهر باشید.

شهروندان گرامی

من امیدوار هستم که مجموعه این نوشته ها بتواند ابعاد دقیق تری از عملکرد شوراها را نشان دهد و چراغ راهی باشد برای تمام فعالین عرصه مدیریت شهری. لذا از تمام صاحب نظران دعوت میکنم که در این راه ما را یاری کنند. من و مجموعه همراهم همواره پذیرای نظرات و پیشنهادات شما در رابطه با مدیریت شهر هستیم.

 

شنبه 29 دی 97

امروز جلسه کمیسیون نامگذاری در محل دفتر معاونت خدمات شهری برگزار گردید.

امروز در جلسه تعرفه کمیسیون بودجه شرکت کردم. در انتهای جلسه بررسی وضع میز خدمت شهرداری مطرح شد که برای اینکار آقایان حضرت زاده، درگاهی و خانم قراخانی بابت این موضوع در جلسه حاضر شدند.

امروز جلسه کمیته آموزش شهروندی در محل دفتر سازمان فرهنگی برگزار شد. همچنان جلسه تاثیر مثبتی نداشت.

 

یکشنبه 30 دی 97

امروز جلسه هیات رئیسه در محل دفتر آقای گردان برگزار شد ولی بدلیل عدم حضور آقای فتحی و آقای قراباغی بحث اصلی درخصوص سازمان فرهنگی و مشکلات بلا تکلیف ماند.

امروز آقای شاه نظری در دفتر کمیسیون حاضر شد و درخصوص فروش شهربازی صحبت کردم. ایشان اعتقاد داشت که حتما باید کار کارشناسی باشد و سرمایه گذار حاضر به تغییر قیمت زیاد نسبت به نظر کارشناسی نیست.

صحن شورا:

امروز نامه بنیاد جهانی شهر آرمانی بوعلی سینا و همینطور مرکز همکاری های بین المللی شهرداری توسط کمیسیون فرهنگی مطرح و پیشنهاد شهرداری در این زمینه مشروط بر تامین اعتبار توسط سازمان برنامه و بودجه مصوب شد (منظور اعتبارات مالی است). در ادامه بودجه سال 98 شهرداری توسط شهردار به شورا تقدیم شد. در بودجه سال آتی حدود 26 درصد افزایش نسبت به سال 97 در نظر گرفته شده است. در ادامه بررسی تعرفه در دستورکار قرار داشت.

امروز جلسه ای با اقای صادقی، وجدی و طهماسبیان درخصوص ردیف بودجه آموزش شهروندی سازمانها و مناطق در محل دفتر مرکز مطالعات داشتم.

امروز جلسه ای درخصوص مزایا و معایب الحاق چهار روستا به شهر همدان در محل دفتر آقای عراقی معاون استاندار و با حضور مدیرکل اداره راه و شهرسازی، مشاور طرح جامع و معاونین شهرداری و چهار نفر از اعضای شورای شهر تشکیل شد. به نظر میرسید علی رغم نظر منفی مشاور به الحاق روستاهای مذکور به همدان، ولی بعلت چسبیدگی بیش از اندازه این روستاها به شهر، مشاور تنها راه برون رفت را الحاق این روستاها می دانست. من، خانم نورالله زاده و آقای کاووسی نسبت به الحاق نظر مساعد نداشتیم، ولی آقای رحیمی فر به این کار معتقد بود.

امروز طی تماسی با آقای درگاهی درخصوص بنیاد شهر جهانی ابن سینا و نحوه ادامه کار در این زمینه صحبت کردم. همچنین با اقای علی ضمیر درخصوص برنامه های شهرداری در حوزه فرهنگی تماسی داشتم.

 

دوشنبه 1 بهمن 97

امروز صبح خواهرم در بیمارستان بستری بود و در ابتدای صیح پیش ایشان بودم. جالب توجه اینکه بنا به ضروررت با یکی از همکلاسی های دوران راهنمایی و یکی از اولین دانش اموزان خودم برخورد کردم که بسیار دلچسب بود.

امروز در جلسه کمیسیون معماری و شهرسازی با موضوع بررسی نامه ها شرکت کردم.

امروز جلسه ای با خانم ابهر درخصوص روند جلسات کمیته آموزش شهروندی داشتم. همینطور آقای مهری برنامه سازمان برای جشن دهه انقلاب را بیان کردند. آقای خوشبخت هم درخصوص مسائل اخیر فی ما بین ایشان، کمیسیون فرهنگی و برخی از اعضاء شورا صحبت کردند.  آقای قیاسوند هم در حدود ساعت 3 در رابطه با هیات اسکواش برنامه های خود را گفتند.

امروز در جلسه توان یابان همدان با آقای شهردار در محل سالن جلسات شهرداری ستاد شرکت کردم. در این جلسه نمایندگان سمن های توان یاب انتظارات خود را از شهردار بیان کردند که اهم ان مناسب سازی معابر و همینطور اتوبوس های شهری بود. پیشنهادی هم برای ایجاد یک فرهنگسرای ویژه توان یابان داشتیم.

 

سه شنبه 2 بهمن 97

امروز جلسه شورای راهبردی شورای اجتماعی محلات با دستورکار ویژه در محل سالن جلسات شهرداری ستاد و با حضور اعضای شورا برگزار شد.

 1. ارائه گزارش فعالیت دبیرخانه
 2. تعیین اعضای هیات اجرایی شامل دو نفر عضو شورای راهبردی، مسئول دبیرخانه و مدیران اجتماعی مناطق
 3. مشخص کردن تاریخ جلسه با معتمدین این چهار محله که بعلت برگزاری یک جلسه در قبل به آینده موکول شد
 4. تعیین تاریخ افتتاح دبیرخانه شورا (روز شنبه 13 بهمن ساعت 4 بعدازظهر)
 5. تعیین اعضای هیات نظارت شامل نمایندگان حراست، بازرسی و دو نفر شورای راهبردی
 6. بررسی بنرها و پوسترهای فراخوان

امروز در جلسه تعرفه با موضوع بررسی نهایی تعرفه عوارض سال 98 شرکت کردم. البته در ابتدای جلسه تعدادی از نامه های کمیسیون نیز مطرح شد.

امروز جلسه کمیسیون فرهنگی با موضوع گزارش آموزش شهروندی سازمان مدیریت پسماند و بررسی دستورالعمل اجرایی پیوست نگاری فرهنگی و اجتماعی برگزار شد. در ابتدا خانم خداکرمی، آقای مسیبی و آقای علی ضمیر درخصوص برنامه های آموزش شهروندی حوزه پسماند توضیحاتی دادند و در انتها از آقای مسیبی و خداکرمی تجلیل شد. برای این تجلیل از تابلوهای هنری هنرمندان نقاشی دانشگاه بوعلی سینا استفاده شد درخصوص موضوع پیوست نگاری نیز دستورالعمل قابل قبولی نبود.

امروز جلسه ای با آقای طهماسبی درخصوص تعرفه شهرداری در محل دفتر کمیسیون داشتم.

صحن شورا:

 • امروز نامه هزینه بهاء خدمات پیاده راهها مجدداً مطرح و مصوب شد.
 •  نامه بعدی درخصوص عوارض سابقه دار کردن املاک تجاری واقع در محدوده بود که مصوب شد مشابه ساختمان های مسکونی 5/2 طبقه معادل ps 5 اخذ گردد.
 • امروز مجدداً نامه شهربازی مطرح شد و آقای صوفی نیز توضیحاتی را در این زمینه مجدداً دادند و در نهایت رای گیری شد و با خرید شهربازی توسط شهرداری مخالفت شد.
 • نامه بعدی درخصوص ارزش محاسباتی املاک بود که با دوازده درصد افزایش نسبت به سال گذشته مصوب شد.
 • در این جلسه کلیات تعرفه پیشنهادی سال 98 شهرداری و سازمانهای وابسته رای گیری و مصوب شد.
 • نامه بعدی درخصوص درخواست مساعدت مالی معادل 20 میلیون تومان از محل اعتبار ماده 11 بودجه مصوب سال جاری در رابطه با هزینه کرد رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان حضرت محمد (ص) توسط سپاه انصار الحسین بود که مورد موافقت قرار گرفت.
 • نامه بعدی درخصوص قیمت پیشنهادی روکش آسفالت جدید حفاری در سطح شهر همدان بود که با پیشنهاد شهرداری موافقت شد.
 • نامه آخر نیز درخصوص فروش یک قطعه زمین ملکی شهرداری واقع در میدان فردوسی بلوار چیت سازیان بود که عواید آن در قالب ماده 16 به سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری پرداخت میگردد که مصوب شد.

 

چهارشنبه 3 بهمن 97

امروز جلسه کمیسیون خدمات شهری با موضوع ساماندهی دکل های مخابراتی و سایت BTS با حضور مسئولین ذیربط شهری و استانی برگزار شد.

امروز در جلسه دفتر امور بانوان و خانواده استانداری با موضوع زنان و سلامت شرکت کردم.

امروز جلسه کمیسیون نظارت و بازرسی با موضوع بررسی طرح شهاب که قبلاً با قید یک فوریت مورد قبول قرار گرفته بود و به کمیسیون نظارت ارجاع شده بود شرکت کردم. این طرح درخصوص شفافیت در تمام حوزه های شهرداری از جمله عوارض، درآمد و املاک و مستغلات و غیره است.

امروز جلسه کمیسیون حقوقی با موضوع رسیدگی به قوانین تهاتر تشکیل شد.

 

پنجشنبه 4 بهمن 97

امروز در دومین نشست فصلی اعضای کمیته های مرکز مطالعات شورا که از ساعت 30/9 تا 2 بعدازظهر در محل سالن جلسات صحن شورا برگزار شد شرکت کردم. در این جلسه رئیس کمیته های مختلف به ارائه گزارش عملکرد کمیته های خود پرداختند. در این جلسه معاونین شهردار و شهردار نیز حضور داشتند.

در ادامه با همراهی برخی از اساتید از یک کاروان سرای مخروبه حوالی مکان آهن فروشان که قصد تبدیل آنجا به یک فضای سنتی مثل اقامتگاه و رستوران را داشت بازدید کردیم.

 

جمعه 5 بهمن 97

امروز در سومین همایش سالانه انجمن خیریه پهشت پناه که از ساعت 9 صبح در محل هتل باباطاهر تشکیل میشد شرکت کردم. جلسه تا حدود ساعت 30/10 ادامه پیدا کرد.

امروز به همراه آقای خوشبخت و پناه آبادی بازدیدی از مسابقات فوتسال محلات که در محل سالن ورزشی مخابرات بلوار امام روبروی آتش نشانی برگزار میشد داشتم.


 


نظرات بازدیدکنندگان محترم
هیچ نظری یافت نشد
 
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:    
آدرس ایمیل:    
متن نظر:    
   

 

کد امنیتی:  

 

 
 
جدیدترین عناوین خبری