مراسم ضیافت افطاری حزب اراده ملت دفتر نظر آباد با حضور دبیرکل حاما و جمعی از مسئولین برگزار شد
نسخه چاپی

ضیافت افطار حامای نظر آباد با حضور دکتر حکیمی پور و حجت الاسلام رهامی برگزار شد.

به گزارش حامانیوز مراسم ضیافت افطار حزب اراده ملت دفتر نظر آباد شب گذشته برگزار شد.
در این مراسم دکتر احمد حکیمی پور دبیرکل حزب اراده ملت،دکتر محسن رهامی از فعالین سیاسی اصلاح طلب،دکتر ناجی معاون سیاسی امنیتی استانداری البرز ودکتر فلاح نژاد فرماندار نظر آباد به ایراد سخنرانی پرداختند.
‌معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز با تاکید بر لزوم بیان دیدگاه‌های مختلف سیاسی گفت: توجه به تدوین منشور گفت‌وگوی سیاسی در دولت آقای روحانی و موظف کردن استانداری‌ها و فرمانداری‌ها به تلاش در این مسیر بیانگر میزان اهمیت گفت‌وگو در حوزه‌ی سیاسی است.

دکتر سعید ناجی در مراسم افطاری حزب اراده ملت شعبه‌ی نظرآباد که روز جمعه با حضور دبیرکل حاما و جمعی از مسئولان کشوری و استانی برگزار شد با تاکید براینکه سیاست یکی از تاثیرگذارترین حوزه‌هاست گفت: امیدوارم تلاش‌های احزاب همراه با نیاتِ خیر به توسعه و پیشرفت کشور بیانجامد. 

او با بیان اینکه در حوزه سیاست نباید دچار رویاپردازی شد گفت: توجه به واقعیت نه به معنای پشت کردن به آرمان‌ها بلکه پیشگیری از درجا زدن، ما را در مسیر درست قرار خواهد داد. 

دکتر ناجی وظیفه‌ی احزاب را موشکافی مسائل مختلف دانست و گفت: احزاب باید با آگاهی‌بخشی به جامعه نشان دهند جمعی فرهیخته، خردمند، نخبه، اهل مطالعه و کاوشگر متوجه مسائل کشور هستند و مسئولان و حاکمیت را رصد می‌کنند و در راستای پیشرفت کشور هرجا نیاز است تذکرات لازم را ارائه می‌دهند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز در پایان ابراز امیدواری کرد که با تلاش‌های مستمر احزاب به‌خصوص در استان سرافراز البرز آینده‌ای درخشان برای کشور رقم بزنیم.‌

 

دکتر حکیمی‌پور سخنان خود را با خیرمقدم به مدعوین آغاز کرد و گفت: استان البرز از نظر سیاسی استان مهمی است. از این رو بر اساس تجربه‌ی سیاسی‌ام پیشنهاد می‌کنم البرز که دارای ظرفیت‌های بالا و سیاسیونی در مقیاس ملی است به عنوان پایلوتِ ایجاد وحدت میان اصلاح‌طلبان شناخته شود و با حرکت در این مسیر به هماهنگی، انسجام، دوستی و صمیمیتِ تمام اصلاح‌طلبان در عمل دست یابد.

دبیرکل حاما با تاکید بر اینکه صداقت، روحیه‌ی تحملِ هم‌دیگر، تنازل(خود را پایین آوردن نه خود را برتر انگاشتن) و داشتن روحیه‌ی تعامل رمز اتحاد و وحدت اصلاح‌طلبان است گفت: اگر این موارد در استان البرز مد نظر قرار گیرد مردم از اصلاح‌طلبی ناامید نمی‌شوند و این امر به کل کشور تسری خواهد یافت و به کشور مشق وحدت داد.

دکتر حکیمی‌پور در بخشی دیگر از سخنان خود تاکید کرد: زمزمه‌هایی شنیده می‌شود که انتخابات لیستی حزبی می‌شود‌ که نشان از جدی گرفتن کار سیاسی و حزبی از سوی مجلس شورای اسلامی دارد و دستاورد خوبی‌ست اما باز هم با آرمان‌های مطلوب فاصله بسیار است.

او ادامه داد: سیاست را نباید ساده انگاشت بلکه این حوزه مانند دیگر حوزه‌ها ساز و کار خود را دارد. خوش‌بختانه امروز با تلاش‌های سیاسیون این موضوع که سخت‌ترین کار در کشورداری سیاست است جا افتاده است. 

حکیمی پور با بیان اینکه سیاسیون سوختند و ساختند تا جایگاه سیاست در جامعه جا بیافتد گفت: ما اصلاح‌طلبان در این مسیر بسیار کار کردیم و زحمت کشیدیم. حال وقت آن رسیده از تاریخ درس بگیریم، خود را نقد کنیم نقدهایمان را به یکدیگر بگوییم به جای اینکه به اختلافات دامن بزنیم و یکدیگر را زیر سوال ببریم.

دبیر کل حاما در پایان تاکید کرد: مسیر توسعه و ترقی یک کشور از دل تشکل‌های سیاسی و احزاب می‌گذرد. امیدوارم اصلاح‌طلبان با هم‌دلی و وحدت کارگشا و راه‌گشای مشکلات کشور باشند.

 

فرماندار نظرآباد با بیان اینکه من خود را یک اصلاح‌طلب می‌دانم گفت: مهم‌ترین راهکار برای ارتقای عملکردِ احزاب این است که خود را نقد کنند و مشکلات و معایب را در قالب گفت‌وگو و تعامل از میان ببرند.

دکتر محمدرضا فلاح‌نژاد در مراسم افطاری حزب اراده ملت شعبه‌ی نظرآباد که روز جمعه با حضور مسئولان کشوری و استانی برگزار شد گزارشی کوتاه از عملکرد 16 ماهه‌ی خود در سمتِ فرمانداری نظرآباد ارائه داد.

تدوین سند توسعه‌ی شهرستان نظرآباد، تدوین طرح جامع گردشگری، تدوین طرح جامع فعالیت‌های حوزه‌ی بانوان و خانواده و تدوین طرح بزرگداشت مفاخر و به‌ویژه استفاده از ظرفیتِ بانوان در پُست‌های مدیریتی از جمله مواردی بود که در شهرستان نظرآباد از سوی فرمانداری به جد پیگیری می‌شود.

دکتر فلاح‌نژاد هم‌چنین با اشاره به اهمیت ساماندهی راه‌ها و محورهای مواصلاتی به نظرآباد گفت: در این مدت تلاش شده است شبکه‌های ورودی به شهرستان که مظهرِ پیشرفت و آبادانی هستند ساماندهی شود که نتایج خوبی به این ترتیب حاصل شده است.

او در ادامه به دوبانده کردن بلوار خلیج فارس و اصلاح تبادل شبکه در منطقه‌ی شهرک آزادگان و هیو اشاره کرد و گفت: پل راه‌آهن از حدود سه سال پیش ناقص مانده بود که با حضور استاندار توانستیم ظرف مدت کوتاهی از طریق مراجع قضایی این پل را تحویل بگیرم و به شهرداری نظرآباد جهتِ تکمیل بسپاریم که ان‌شاءالله ظرف چند روز آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

فلاح‌نژاد در پایان با اعلام این خبر که تامین زیرساخت‌های فرهنگی، ورزشی، آموزشی، بهداشتی و ... در دستور کار است گفت: تلاش کرده‌ایم میان مردم باشیم و مشکلاتِ آنان را بشنویم و در راستای رضایتمندیِ آنان گام برداریم که امیدوارم در این زمینه موفق بوده باشیم.
 


حجت الاسلام و المسلمین دکتر محسن رهامی با بیان اینکه سیاست‌ورزی در تمام جهان اصول و منطق خاص خود را دارد گفت: تمام رشته‌ها و حوزه‌ها اصول خود را دارد مثل پزشکی، صنعت و تمام حوزه‌های دیگر. می‌گویند صنایع اسلامی، پزشکیِ اسلامی، کشاورزی اسلامی! وقتی قواعدی که در کشاورزی وجود دارد اعم از فراهم آوردن شرایط مطلوب، خاک خوب، سم‌پاشی، رطوبت خاک و غیره که همه جا یکسان است. چه‌طور می‌توان برای این موضوع دسته‌بندی قرار داد. سیاست نیز همین است.

او ادامه داد: چندی پیش با مسئولان و وزیر صنعت جلساتی داشتم و به این تفاوت اشاره کردم. گفتم اسلامی و غیر اسلامی کجاست؟! چه‌طور است که وقتی فولاد و آهن و غیره را تحویل یک کمپانی آلمانی می‌دهی پورشه و بنز تحویل می‌دهد اما رئیس کارخانه‌ای به‌ظاهر اسلامی که بر اثر عبادت جای مهر روی پیشانی‌اش است و انگشتر عقیق دارد پراید تحویل می‌دهد؟  

رئیس بنیاد بین‌المللی صلح گفت: اصول مملکت‌داری نیز همین است. در تمام دنیا این اصول یکسان است. ماشین سازی را باید به متخصصِ آن بدهید. اگر قواعد را رعایت نکنید، علی‌رغم فراهم کردن مقدمات صدتا ماشین تولید می‌شود که یکی شان نیز به درد نمی‌خورد.

 رهامی در بخشی دیگر از سخنان خود به افرادی انتقاد کرد که بدون هیچ پیش‌زمینه و مطالعات و فعالیتِ مستمر حزبی در جایگاهی می‌نشینند که تخصصِ آن را ندارند.  کار حزبی یک فعالیت مهم است. افتخار نیست که برخی می‌گویند کار حزبی نمی‌کنند بلکه این نشان از بی‌عرضگی و ناتوانیِ آنان است. کار حزبی لازمه‌ی فعالیت در حوزه‌ی سیاست است. من خدمت مقام معظم رهبری که بودم عرض کردم که یکی از مشکلات کشور این است که آدم‌های متخصص به درجات بالا نمی‌رسند و رشد نمی‌کنند. همین موضوع نیز سبب می‌شود مشکلات مملکت به قوتِ خود باقی بماند.

او با تاکید بر لزوم تغییر دیدگاه‌های فعالان حزبی گفت: کار حزبی طولانی‌مدت است. بسیاری از فعالان حزبی به شرطی فعالیت می‌کنند که در کوتاه مدت به شورای اسلامی شهر یا مجلس شورای اسلامی راه یابند. این طرز فکر غلط است. عیب بزرگ ما ایرانی‌ها این است که نمی‌توانیم کار بلند مدت انجام دهیم. احزاب در بسیاری از کشورها سال‌هاست فعالیتِ ریشه‌ای می‌کنند و هنوز نتوانسته‌اند یک نماینده به پارلمان کشورشان بفرستند. 

او با تاکید بر اینکه باید از تجارب جهانی درس بگیریم گفت:  سیاست یعنی مشارکت در قدرت؛ یعنی آموزش افراد به‌طوری که بتوانند آرام آرام بتوانند به جایگاه‌های بالا برسند و تمام احزاب کنار هم کشور را اداره کنند و روحانیت نیز در بخشی که به تخصصش مربوط است نظر بدهد. 

او با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی متشکل از رهبری، دولت، مجلس و غیره یک بدنه است گفت: اگر دولت، مجلس یا سایر ارکان خوب عمل نکند کل بدنه آسیب می‌بیند و مردم همه را به یک چشم می‌بینند. ما تجربه‌ی جنگ تحمیلی نابرابر را داریم که یک سری زیرساخت‌های اساسی کشور را نابود کرد. در حال حاضر نیز پایگاه‌های قوی امریکا اطرفمان استقرار یافته و شرایط عادی نیست. در این اوضاع تمام تلاش ما حمایت از رهبری، نظام، مجلس و دولت و هم‌چنین باز شدن فضای بسته‌ای است که محدودیت‌هایی برای یک سری دوستان ما پدید آورده چرا که برخی شخصیت‌ها که برای سیاست کشور زحمت بسیار کشیده‌اند سرمایه‌های ملی ما هستند.

او به این موضوع تاکید کرد که رعایت اصول سیاست‌ورزی را باید از درون احزاب شروع کنیم و ادامه داد: اصول سیاست‌ورزی بین‌المللی و جهانی می‌گوید که همه‌ی مردم در حکومت به نسبت رای خود باید مشارکت داشته باشند. به این ترتیب توجه به بانوان، توجه به اهالی سنت و مواردی از این دست باید مد نظر احزاب نیز قرار بگیرد تا از پایه طبق اصول سیاست‌ورزی حرکت کنند.

رهامی در پایان گفت: باید برای آموزش کردن اعضای احزاب هزینه کرد. باید قانون اساسی کشور و کشورهای مختلف جهان را به مردم آموخت و مقایسه‌ی تطبیقی و نقاط قوت ما و آن‌ها را به مردم ارائه داد. باید اطلاعات جهانی را گرفت، جهانی فکر کرد و ایرانی عمل کرد.

 


 


نظرات بازدیدکنندگان محترم
هیچ نظری یافت نشد
 
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:    
آدرس ایمیل:    
متن نظر:    
   

 

کد امنیتی:  

 

 
 
جدیدترین عناوین خبری