حکیمی پور:حزب اراده ملت از کاندیدای غیر وابسته به احزاب اصلاح طلب حمایت نمی کند
نسخه چاپی

حاما از کاندیدایی حمایت می کند که شناسنامه حزبی داشته باشد.

احمد حکیمی‌پور دبیرکل حزب اراده ملت ایران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، با اشاره اعلام موجودیت جبهه هماهنگی اصلاحات که خبر آن از سوی دبیر کمیسیون ماده 10 احزاب رسانه‌ای شد، گفت: جبهه‌ای که توسط آقای ملانوری موجودیت‌ آن اعلام شد، در واقع همان  شورای هماهنگی جبهه اصلاحات است.

وی افزود: با توجه به تغییراتی که در قانون جدید احزاب اعمال شد، تعریف جدیدی برای  نهادهایی چون شورای هماهنگی جبهه اصلاحات که سابقه فعالیت‌ بیش از دو دهه‌ای داشتند، بیان شد و این شورا ملزم شد تا برای تطبیق فعالیت خود با قانون جدید احزاب، برخی  تغییرات از جمله تغییر نام را در دستور کار خود قرار دهد.

دبیرکل حزب اراده ملت ایران تصریح کرد: علی‌رغم اینکه تاکنون تذکری از سوی کمیسیون ماده 10 احزاب مبنی بر عدم انطباق فعالیت شورای هماهنگی جبهه اصلاحات با قانون جدید احزاب دریافت نکرده بودیم، ولی اعضای شورا ترجیح دادند که به منظور حفظ وجهه قانونی این شورا، به قانون جدید تمکین کرده و عبارت شورا را از روی آن بردارند.

حکیمی‌پور با اشاره به محوریت حرکت اصلاح‌طلبان برای حضور در انتخابات آتی مجلس گفت: فعالیت انتخاباتی شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان با موافقت اعضای شورای هماهنگی میسر می‌شود و این شورا است که نسبت به پابرجا ماندن شورای سیاست‌گذاری نظر نهایی را  صادر می‌کند. البته  هنوز در کمیته سیاسی شورای هماهنگی بحثی درباره انتخابات مجلس نشده ولی کلیت نگاه ما این است که  به انتخابات به شکل فرصتی برای پیگیری اهداف اصلاح‌طلبانه  و تامین منافع ملی بنگریم.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب درباره انتقاداتی که به ریاست عارف در شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان مطرح می‌شود، گفت‌: عزم اصلاح‌طلبان این است که فعالیت‌های سیاسی را از مجرای احزاب و تشکل‌های رسمی و ثبت شده پیگیری کنند. بنابراین دوستانی که کار سیاسی می‌کنند ولی هنوز عضو هیچ تشکلی نیستند بهتر است که هرچه زودتر یا تشکلی تاسیس کنند یا اینکه به احزاب و تشکل‌هایی که از نظر رویکرد سیاسی نزدیکی بیشتر دارند، بپیوندند.

دبیرکل حزب اراده ملت ایران تاکید کرد: حزب اراده ملت در انتخابات آتی مجلس  از کاندیدای اصلاح‌طلبی حمایت خواهد کرد که دارای شناسنامه حزبی مشخص باشد و بدانیم که نماینده کدام یک از احزاب اصلاح‌طلب است و دبیرکل آن حزب تایید کند که این فرد از اعضای مورد تایید تشکل متبوعش است تا فردا اگر سوال، نکته یا بحثی در ارتباط با عملکرد آن شخص مطرح شد، حزب او به شکل شفاف به دیگر احزاب اصلاح‌طلب پاسخگو باشد. در نتیجه حزب اراده ملت به هیچ وجه کاندیدای غیر وابسته به احزاب اصلاح‌طلب را مورد حمایت قرار نمی‌دهد. 

حکیمی‌پور درباره اظهارنظر فعالان اصلاح‌طلب که از عدم ائتلاف با دیگر گروه‌های سیاسی در انتخابات مجلس سخن می‌گویند، گفت: حزب اراده ملت همان سال 94 نیز با ائتلاف اصلاح‌ طلبان با دیگر جریان‌های سیاسی مخالف بود ولی به هر حال در آن سال نظر دوستان بر این شد که ائتلافی صورت گیرد. خوشبختانه برای انتخابات امسال اتفاق نظری خوبی درباره عدم ائتلاف با دیگر جریان‌های سیاسی وجود دارد که امیدواریم این اتفاق موجب عدم تکرار اشتباهات گذشته در بستن لیست‌ انتخاباتی شود.


 


نظرات بازدیدکنندگان محترم
هیچ نظری یافت نشد
 
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:    
آدرس ایمیل:    
متن نظر:    
   

 

کد امنیتی:  

 

 
 
جدیدترین عناوین خبری