انتقاد رضوان سلماسی عضو شورای شهر همدان از شهردار/صوفی 10 روز مهلت دارد تا پاسخ دهد
نسخه چاپی

شهردار نمی تواند شخصا به کمیسیون ها وارد شود

به گزارش خبرگزاری موج همدان، رضوان سلماسی، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر همدان، در کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر همدان که با اشاره به تعریف نقطه مشترک بین شهرداری و شورای همدان برای انجام امور گفت: سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان در حد توان کارهایی را انجام داده است اما نقد وارد است.

 

نقطه مشترک برای انجام امور بین شهرداری و شورا تعریف شود

سلماسی با اشاره به اینکه بارها مطالب مطرح شده در کمیسیون فرهنگی از سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری مطالبه شده است، عنوان کرد: با این وجود امروز با حجم بسیار زیادی از نامه‌های بی‌پاسخ از سوی شهرداری روبه‌رو هستیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر با تاکید بر اینکه اگر در شهرداری اراده‌ای برای اجرای سیاست‌های شورا وجود ندارد، برنامه‌ها و سیاست‌های خود را ارائه دهند تا در صورت رسیدن به نقطه نظر مشترک، عملکرد شهرداری در آن راستا ارزیابی شود، اظهار کرد: نتایج حاصل از بررسی تفریغ بودجه نمایانگر عملکرد ضعیف سازمان فرهنگی اجتماعی به عنوان یکی از زیر مجموعه‌های شهرداری است.

سلماسی با اشاره به تعریف نقطه مشترک بین شهرداری و شورای همدان، ادامه داد: با توجه به سهم ۸۲ درصدی هزینه‌کرد ورزش از ردیف بودجه آموزش شهروندی در سازمان فرهنگی و خالی بودن پست معاونت ورزشی سازمان پس از گذشت ۶ ماه، این عملکرد توجیهی ندارد.

سلماسی افزود: در جلسات تصویب بودجه و نیز تأکیدات ذیل مصوبه مقرر شد برای تیم‌داری در سطح قهرمانی لیگ تا پایان اردیبهشت راهکاری قانونی هزینه‌کرد در این حوزه احصا و به شورا اعلام شود که این مهم در حالیست مطلع شدیم شهرداری بدون حل موانع قانونی فوق، اقدام به تشکیل لیگ فوتبال خود داشته است.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر  با اشاره به تعریف نقطه مشترک بین شهرداری و شورای همدان و تأکید بر اینکه برخلاف صحبت‌های انجام شده در فضای مجازی مخالفتی برای تیم‌داری شهرداری وجود ندارد؛ بلکه وجاهت قانونی و نیز نحوه مدیریت آن قابل نقد است، گفت: اگر بخواهیم در لیگ حرفه‌ای فعالیت کنیم باید شرایط آن را نیز به دست آوریم.

وی ادامه داد: در ورزش محلات نیز اقدامات صورت گرفته از سوی شهرداری مطلوب نبوده و در حد خرید چند دست لباس بی‌کیفیت است که این موضوع بیانگر آن بوده که برای این مجموعه، برنامه‌ریزی مناسبی صورت نپذیرفته است.

 

انحراف در بودجه 

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر همدان همچنین با تأکید بر انحراف یک میلیاردی در تفریغ بودجه سازمان فرهنگی شهرداری، بیان کرد: جای تعجب است سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری به جای افزایش تعامل برای رفع مشکلات، ارتباطش با کمیسیون فرهنگی را قطع می‌کند.

سلماسی همچنین در پاسخ به صحبت‌های معاون شهردار همدان مبنی بر اینکه اجازه دهید سازمان از خود دفاع کند، بیان کرد: زمان کافی برای دفاع از عملکرد و تصحیح اقدامات صورت گرفته از سوی کمیسیون به سازمان داده شده بود، اما متأسفانه بازخورد مناسبی را شاهد نبودیم از این رو وظیفه پاسخگویی بر عهده شهردار به عنوان منتخب شورا و مسئول مستقیم عملکرد مجموعه شهرداری است.

وی خطاب به معاون شهردار همدان گفت: شهرداری همدان، ۱۰ روز فرصت دارد تا پاسخ نامه‌های بی‌پاسخ خود را به صورت مستند برای شورا ارسال کند؛ زیرا برگزاری جلسات بی‌نتیجه، قابل قبول نیست.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان با ا اشاره به تعریف نقطه مشترک بین شهرداری و شورای همدان، تأکید کرد: اگرچه برنامه‌ها و سیاست‌های شورا با توجه به موضوع و حوزه تخصصی آن، به بخش‌های مختلف شهرداری ابلاغ می‌شود اما نخستین و آخرین فردی که باید در این زمینه پاسخگوی عملکرد مجموعه باشد، شخص شهردار است.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه نیروی انسانی شهردار همدان نیز با اشاره به اینکه پیگیری‌های کمیسیون فرهنگی در این عرصه برای ما مثال زدنی است، گفت: به‌رغم اینکه سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان در حد توان کارهایی را انجام داده اما نقد وارده بر عملکرد سازمان را قبول داریم.

 

شهردار نمی تواند شخصا به کمیسیون ها وارد شود/به عملکرد سازمان کلی نگاه شود

مرتضی حضرت زاده افزود: هر کدام از معاونت‌ها و سازمان‌ها بر اساس سیاست‌گذاری‌های تعریف شده خود باید پاسخگوی عملکردشان باشند و اگر شهردار بخواهد شخصاً به جلسات کمیسیون‌ها وارد شود، دیگر مجالی برای پیگیری دیگر وظایفشان نمی‌ماند.

حضرت‌زاده با تاکید بر اینکه از کمیسیون فرهنگی می‌خواهم اجازه دهد سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری در جلسه حاضر شده و خود از عملکرد و اقداماتشان دفاع کنند، عنوان کرد: باید به فعالیت سازمان کلی نگاه شود، زیرا بخشی از این فعالیت‌ها نتیجه سیاست‌گذاری شورای شهر است.

وی با تأکید بر اینکه متأسفانه با وجود تغییر معاونت فرهنگی به سازمان هنوز ساختارهای موجود با مشکل روبه‌رو است؛ اظهار کرد: با وجود گذشت ۲ سال هنوز بخش ساختاری شهرداری‌ها با چالش‌هایی روبروست که در وزارت کشور این مشکلات طرح شده است.

 

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر همدان، در کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر همدان که با اشاره به تعریف نقطه مشترک بین شهرداری و شورای همدان برای انجام امور گفت: سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان در حد توان کارهایی را انجام داده است اما نقد وارد است.


 


نظرات بازدیدکنندگان محترم
هیچ نظری یافت نشد
 
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:    
آدرس ایمیل:    
متن نظر:    
   

 

کد امنیتی:  

 

 
 
جدیدترین عناوین خبری