جامعی:تحریم ظریف بدعتی خطرناک در نظام حقوق بین‌الملل است
نسخه چاپی

هدف آمریکا جلوگیری از تبلیغات گسترده و تاثیر دیپلماسی آرامش، بر افکار عمومی آمریکاست.

محمد هادی جامعی، سخنگوی حزب اراده ملت در گفتگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس با اشاره به تحریم وزیر امور خارجه کشورمان از سوی آمریکا گفت: بحث تحریم ظریف مدتی بود که توسط دولتمردان آمریکا مطرح شده بود و پس از مواضع محکم توام با عقلانیت ظریف و نگرانی تاثیر منفی دیپلماسی عمومی ظریف بر افکار عمومی، این امر انجام پذیرفت.

وی، تحریم ظریف را مغایر عرف بین‌المللی و بدعتی خطرناک در نظام حقوق بین‌المللی دانست و افزود: هدف آمریکا از تحریم ظریف جلوگیری از تبلیغات گسترده و تاثیر دیپلماسی آرامش، بر افکار عمومی آمریکاست. با توجه به نزدیکی انتخابات آمریکا، نگرانی و عصبانیت گروه «B» ، بیشتر از دیپلماسی منطقی ظریف، نمود پیدا می‌کند.

سخنگوی حزب اراده ملّت، منطق ظریف را مبتنی بر عقلانیت، خویشتنداری، تفاهم و مذاکره دانست و تصریح کرد: این منطق باعث نگرانی کاسبان تحریم و عوامل فساد داخلی و همچنین جنگ افروزان خارجی است.

جامعی افزود: تحریم ظریف، برای دولت آمریکا بیشتر شبیه یک جبهه گیری سیاسی است تا وادار کردن کشورمان به مذاکره ظالمانه. با توجه به اینکه دولتمردان آمریکا بارها ظریف را در سیاست خارجی کاره ای نمی‌دانستند، این تحریم بسیار بچه گانه و نابخردانه است.

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها باید با واقعیتهای موجود کنار بیایند، اظهار داشت: اقتصاد و قدرت، دیگر در دست ابرقدرت نیست و در حال حرکت است، بنابراین بهتر است هر چه زودتر با عقلانیت، کلیه تحریم‌ها علیه ایران کنار گذاشته شود و به برجام باز گردند.

سخنگوی حزب اراده ملّت گفت: دولتمردان آمریکا، شناخت و درک کافی از سیاست داخلی و ارتباط ارکان ایران ندارند، بنابراین مرتکب اشتباهات استراتژیک می‌شوند.


 


نظرات بازدیدکنندگان محترم
هیچ نظری یافت نشد
 
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:    
آدرس ایمیل:    
متن نظر:    
   

 

کد امنیتی:  

 

 
 
جدیدترین عناوین خبری