گزارش عضو حاما از روند کمک به سیل زدگان روستای شاهکندی/عملکرد بنیاد مسکن رضایت بخش بود
نسخه چاپی

حسن محمدی از روند رسیدگی به سیل زدگان روستای شاهکندی همدان گزارش می دهد.

حسن محمدی ، از اهالی روستای شاهکندی (از روستاهای شهرستان ملایر) و یکی از اعضای حزب اراده ملت ایران( حامای همدان) در گفتگوی اختصاصی با حاما نیوز با اشاره به عملکرد بنیاد مسکن در روستای شاهکندی، از چگونگی وضعیت ناشی از سیلاب اخیر در روستای شاهکندی تا ساخت و سازی که هم اکنون توسط بنیاد مسکن در حال انجام است، اظهار داشت:

روستای شاهکندی

از اوایل فرورین ماه، بارش های سنگینی ازبرف و باران در منطقه اتفاق افتاد؛ روستای شاهکندی نیز از این موضوع در امان نماند و سهم اش از سیلاب های اخیر، ویرانی و خرابیِ فراوان بود؛خانه های مسکونی روستائیان، که از ساختی کاه گلی برخوردار بودند به شدت از رطوبت حاصل، تاثیر پذیرفتند؛ دیری نپاید که با ویرانه هایی از منازل مسکونی روبرو شدیم.

این بارش ها به نحوی رخ داد که روستای شاهکندی قادر به برقراری هیچگونه ارتباطی با دنیای خارج نبود و در برخی نقاط ارتفاع برف به 1.5 متر می رسید، قطع شدن برق و آب روستا به مشکلات مردم افزوده شد.وبارش برف طوری بود که خودرو های ما قادر به حرکت نبودند تا بتوانیم از شهرستان حتی نان تهیه کنیم. با پیگیری هایی که توسط بنده و اعضای حزب حاما در این منطقه صورت گرفت، هلال احمر توسط خودروهای مخصوصی  که در اختیار داشت توانست به جهت کمک رسانی وارد روستا شود.

 

رضایت از عملکرد بنیاد مسکن در روستای شاهکندی

بعد از مدتی که بارش ها متوقف شد و اوضاع از این منظر روبه سکون گرائید، با پیگیری ها‌یی که در این راستا بر عهده داشتم با مراجعاتی مکرر و پی درپی به نهاد های مرتبط، برای هر یک از آسیب دیدگان روستای شاهکندی پرونده ای به جهت بهره از تسهیلات موجود، تشکیل دادم.

پس از گذشت بازه ای از زمان مهندسان بنیاد مسکن ملایر در محل حضور پیدا کردند و به ارزیابی خرابی های موجود پرداختند.

محمدی گفت: عملکرد بنیاد مسکن ملایر مورد رضایت اهالی روستای شاهکندی است و طی این مدت رئیس ستاد بازسازی، مهندسان عمرانی و مهندسان ناظری همچون، مهندس سوری، جلیلی ، رضایی مقدم، بیات، برخوردار و گودرزی وخصوصاً مهندس فریدونی که زحمات زیادی برای این روستا در خصوص پروژه ها، نقشه ها و تسهیلات به عهده داشته اند از آن ها کمال تشکر را داریم.

 

ناظرارشد بنیاد مسکن در خصوص پروژه های روستای شاهکندی در گفتگو با خبرنگار حاما نیوز:

 با بیان اینکه به جهت پیشبرد این پروژه ها در روستای شاهکندی به  آن ها تسهیلاتی تعلق گرفته است، اظهار داشت: به میزان مبلغ 40 میلیون تومان به واحدهای احداثی وامی 15 ساله تعلق گرفته است و 16 میلیون تومان هم وام بلاعوض به جهت تحقق هر پروژه و واحد مسکونی درنظرگرفته شده است که 10 میلیون تومان آن وام بلاعوض احداثی است و 6 میلیون هم به اسکان های موقت تعلق می گیرد که با پیشرفت مرحله به مرحله پروژه این وام، واگذار می شود.به هر واحد مسکونی در حال احداث تعداد 160 کیسه سیمان هدیه رهبری تعلق گرفته.

هر واحد مسکونی به متراژ 60 متر، از نقش پروانه و هزینه مهندسی رایگان برخوردار می شود و با درنظرگرفتن واحدی بیش از 60 متر تنها هزینه طراحی به دفتر مهندسی پرداخت می شود.

 

تسهیلات معیشت

اهالی بیان داشتند وقتی سیل و باران آمد اکثر خانه ها ویران شد وسایل و احشام زیر آوار ماند اولین کسی که به کمک ما آمد آقای محمدی بود.و بعد ازآن هم تنها کسی که به بنیاد مسکن مراجعه وپیگیر کارهای تشکیل پرونده واخذ مجوز و وام برای ساخت و ساز ها شد ایشان بود.هم اکنون هم در ساخت خانه ها اهالی را راهنمایی میکند. در خصوص ساخت و ساز و وام دهی ها دهیاری شاهکندی نقش چندان نداشت.آقای محمدی با پیگیری بی وقفه خود توانستند برای اهالی که وضعیت معیشت و مالی خوبی ندارند 15 میلیون تسهیلات  معیشت از بنیاد مسکن برای اهالی این روستا دریافت کرده.که همه تشکیل پرونده و به بانک ارجاع داده شده اند.
(تصویر تزیینی می باشد)

 


 


نظرات بازدیدکنندگان محترم
هیچ نظری یافت نشد
 
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:    
آدرس ایمیل:    
متن نظر:    
   

 

کد امنیتی:  

 

 
 
جدیدترین عناوین خبری