شریفی:به دنبال گسترش فرهنگ مطالبه گری درست هستیم
نسخه چاپی

دومین نشست آموزشی بررسی منشور حقوق شهروندی در دفتر حاما شعبه گلستان برگزار گردید.

به گزارش حامانیوز دومین نشست آموزشی بررسی منشور حقوق شهروندی در دفتر حزب اراده ملت ایران شعبه گلستان برگزار گردید.

مهندس امید شریفی دبیر حزب اراده ملت در استان گلستان در تحلیل منشور حقوق شهروندی ، آشنا نبودن مردم به حقوق شان را یکی از مهمترین مسایل کشور عنوان کرد. وقتی کسی به حقوق خود واقف نباشد بالطبع نمیتواند آنرا به درستی مطالبه نماید. گسترش فرهنگ مطالبه گری درست ، یکی از اهدافی است که ما به دنبال آن هستیم. 
وی افزود بعنوان مثال گاهاً وقتی مردم در اداره ای حاضر میشوند احساس میکنند اگر کارشان انجام میشود خیلی به آنها لطف شده است یا باید خیلی سپاسگزار باشند ، در حالی که کارمند حقوق میگیرد که کار مردم را انجام دهد ، اینها نشات گرفته از عدم آشنایی مردم به حقوقشان است.


دبیر حزب اراده ملت گلستان گفت : متاسفانه همواره منتظریم یک منجی بیاید و ما را از مشکلات ( که حاصل از نا آشنایی ما به حقوق مان است ) نجات دهد  و عده ای هم سوار بر موج نا آشنایی مردم شدند تا امروز که به این وضع فسادهای چند هزار میلیاردی و زمینخواری چندهکتاری و ... رسیدیم.


حسین قندهاری مسئول کمیته سلامت حزب اراده ملت گلستان، در بررسی  بندهای 15 تا 19 منشور ، گفت : 
مطالبه گری عمومی بسیار مهم است ، سمن ها و تشکل ها و احزاب نقش مهمی در این بین دارند که هم پیگیر حقوق مردم باشند هم مردم را همراه خود کنند.

مثلا سازمان مردم نهاد گلبانگ توسعه در ایجاد حس مطالبه گری پیرامون استاندارد سازی دوربرگردانها ، با ایجاد مطالبه گری عمومی و همراه کردن مردم و استفاده مناسب از فضای مجازی ، غوغایی در بین مردم بپا کرد که حقشان را مطالبه کنند و همه مسئولین را پای کار کشاند تا موفق شد این امر را به نتیجه برساند .

دانستن و مطالبه گری ، حق مردم است ، مثلا از جیب بیت المال و دولت در صداوسیما هزینه صرف تخریب همان دولت  میشود و صداوسیما هم اصلا به هیچکس پاسخگو نیست ، خوب این حق مردم است که بدانند بودجه مملکت چگونه هزینه میشود.


 یاسر سجادی فر .عضو حزب سازمان عدالت و آزادی گلستان گفت : مشکل ما در بهره بردن از قانون و حقوق شهروندی را ناشی از گذر از سنت به مدرنیته دانست.
گذر از سنت به مدرنیته که ممالک شرقی به خوبی از آن عبور کرده اند و ما از آنها الگو برداری کرده ایم اما همین را هم درست انجام ندادیم.
همینطور امدیم چیزی را که غرب انجام داده را با دین اداپته کنیم که خود موجب بروز اشکالاتی در این قوانین ما شده است.


 در ادامه این نشست آقایان دکتر حبیب لازمنی،  مهندس سعادت #رحیمی و حسین کلاسنگیانی به بیان دیدگاههای خود پرداختند.


 


نظرات بازدیدکنندگان محترم
هیچ نظری یافت نشد
 
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:    
آدرس ایمیل:    
متن نظر:    
   

 

کد امنیتی:  

 

 
 
جدیدترین عناوین خبری