حذف چهارصفر از پول ملی بدون کاهش تورم هیچ سودی برای کشور ندارد/انتخابات در کشور باید حاصل داشته باشد
نسخه چاپی

جلسه شورای مرکزی حزب اراده ملت روز جمعه در دفتر مرکزی این حزب برگزار شد.

به گزارش حامانیوز جلسه شورای مرکزی حزب اراده ملت در دفتر مرکزی این حزب با حضور اکثریت اعضا دبیرکل و قائم مقام دبیرکل برگزار شد.
در این جلسه احمد حکیمی پور دبیرکل حزب اراده ملت با اشاره به برگزاری جلسه  برخى شخصيت هاودبیران کل احزاب اصلاح طلب با وزیر کشور درباره انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی گفت:در این جلسه برخی ها نگرانی ازمشارکت پايين مردم درانتخابات آتی داشتند.اما ما با بیان اینکه امروز مهمترين موضوعى كه باید مد نظر دولت و  نظام قرار گیرد آن است که انتخابات باید حاصل وثمرداشته باشد.مردم در چند دور اخیر مجلس با مشارکت خود عملا تغییری در زندگی خود ندیده اند و این نگاه برایشان ایجاد شده که شرکت در انتخابات حاصلی ندارد.به همین منظور ما مدل انتخاباتی با محوریت احزاب را مانند 
بیان کردیم ، مدلی که در آن نمایندگان علاوه بر ارگان های مختلف احزابی که آنها را معرفی کرده بر عملکرد آنها رصد می کنند و طبیعتا نیز احزاب پاسخگوی مردم هستند که چنین فردی را برای پارلمان معرفی کرده اند.
در این نشست مسائل دیگری مانند انتخابات لیستی و الکترونیکی هم مطرح شد که به نظر می رسد عملیاتی شدن این دو مورد دور از دسترس نیست.اکثر احزاب خواستار آن بودند که شورای نگهبان برای بررسی احرازصلاحیت کاندیداهادقت زمان بیشتری بگذارد.
حکیمی پور در بخشی دیگر از صحبت های خود تصریح کرد:شکایت جمعی از فعالان سیاسی از مجری هتاک برنامه حجاب نشان از آن داشت که این فعالان مطالبه مدنی خود را از مجرای حقوقی دنبال کردند و به حاصل رسیدن آن نشان داد که این یک مدل موفق است که نیاز به همت و توجه قوه قضاییه نیز دارد.

در ادامه جلسه اعضای شورای مرکزی حزب اراده ملت با بررسی موضوع همه پرسی که اخیرا از سوی برخی دولت مردان مطرح شده گفتند:همه پرسی و رفراندوم مسئله ای بود که ما در قطعنامه کنگره اخیر حزب بعنوان يك ظرفيت مناسب برای حل برخى مشکلات کشور بدان اشاره کرده بودیم و این امر اگر به تایید مقام رهبری برسد می تواند ضمن همدلی وحدت بيشتردرجامعه گره از برخی مشکلات کشور باز کند.
در ادامه اعضای شورای مرکزی موضوع حذف چهار صفر از پول ملی را بررسی کردند.متاسفانه حذف چهار صفر از پول ملی موضوعی است که تاکنون چندین بار مطرح شده مثل تغییر پایتخت،مطرح می شود ولی اراده جدى براى دنبال کردن آن ديده نمى شود.
حذف چهار صفر یکی از روش هایی است که با پایین آمدن ارزش پول ملی برای کنترل روانی جامعه صفرهایی را از پول واحد کشور کم می کنند.این روش مزایایی مانند بالا رفتن برخی اجناس خرد و در بعد دیگر آن سود رسانی به برخی کسبه کوچک دارد که این خود برخی مشاغل مانند تاکسی داران و امثال آن را مدیریت می کند و تنش های آن را جمع می کند.
اما این طرح بدون آن که بستری برای پایین آوردن تورم فراهم شود هیچ سودی برای کشور ندارد.
بنابراین توصیه می شود اگر دولت دکتر روحانی همزمان برنامه ای برای کنترل تورم ندارد نباید دست به این اقدام هزینه ساز بزند.البته باید گفت که کنترل تورم تقریبا هیچ ربطی به تحریم ها ندارد کشورهایی مانند سوریه و افغانستان هستند که با  وجودتحریم ها ويااقتصادضعيف اما تورم بالا ندارند.
همجنین مسوول دفتر سیاسی حزب دکتر اسماعیل مختاری شرح کاملی از وضعیت حقوقی دریای خزر و تنگه هرمز را برای حاضران تشریح کردند و آخرین مواضع دفتر سیاسی، در این موارد را بیان کردند.
در ادامه جلسه اعضای شورای مرکزی مجامع عمومی شعب حزب در شهرهای همدان،سنندج،بویر احمد،گچساران و سمنان بررسی و تایید کردند.همچنین نشست فوق العاده اعضای ارشد حزب که قرار است در شهریور ماه سال جاری برگزار شود را مورد بررسی قرار دادند و دستورات آن را مشخص نمودند.گفتنی است نشست فوق العاده اعضای ارشد برای اعلام آخرین مواضع حزب تشکیل می شود.
در پایان جلسه اعضای شورای مرکزی تصویب کردند که در بحث مبارزه با فساد که قوه قضاییه بشدت در حال پیگیری آن است در بیانیه ای مواضع ،پیشنهادات و رویکرد خود را اعلام کند
گفتنی است بحث های مرتبط با همه پرسی، حذف صفر از پول ملی و رژیمهای حقوقی دریای خزر در نشریه حزب بطور مبسوط مورد واشکافی قرار گرفته است و علاقمندان میتوانند به سایت دوهفته نامه اراده ملت مراجعه نمایند.


 


نظرات بازدیدکنندگان محترم
هیچ نظری یافت نشد
 
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:    
آدرس ایمیل:    
متن نظر:    
   

 

کد امنیتی:  

 

 
 
جدیدترین عناوین خبری