غالبی:در شورای عالی اصلاح طلبان حضور خواهیم داشت اما اجاره اعمال رفتارهای غیر دموکراتیک را نمی دهیم
نسخه چاپی

دبیر حزب اراده ملت شعبه یزد گفت:اصلاحات باید از خود اصلاح طلبان شروع شود

احمد علی غالبی دبیر حزب اراده ملت یزد در گفتگو با سایت بشارت نو با اعلام تشکیل اولین ستاد انتخاباتی توسط اعضای حزب اراده ملت یزد، گفت: انتصاب افراد از بالا بدون اینکه نمایندگی تشکل یا حزبی را داشته باشند در شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‎طلبان مغایر دموکراسی است.

احمدعلی غالبی، دبیر حزب اراده ملت یزد و فعال سیاسی اراده ملت در جلسه رسمی این حزب با اعضا گفت: یکی از دلایل ناکامی احزاب در ایران، انتخاب افراد از بالا به پایین است. این درصورتی است که این انتخاب باید از پایین و از طرف مردم باشد تا احزاب، در بین مردم ریشه‎دار و مردمی باشند. با این کار، احزاب با اندک تندبادی از هم نمی‎پاشند.
غالبی با اشاره به اینکه فلسفه تشکیل احزاب انعکاس نظرات مردمی است، اضافه کرد: جای تأسف است برای اصلاح طلبانی که با شعار اصلاح طلبی زیرا دقیقا رفتارهایی را انجام می‎دهیم که خود برای جناح مقابل به آن معترض هستیم. یکی از هدف های اصلاح طلبی شفایت در دموکراسی و افزایش مشارکت مردم عادی در سرنوشت خودشان است. نمی شود کسانی که چنین هدفی دارند در درون خود محفلی، غیر شفاف و با سازکار غیر دموکراتیک و از بالا به پایین عمل کنند.
** مخالفت احزاب استان با تعیین تکلیف و دخالت در مسایل یزد از تهران 
دبیر حزب اراده ملت یزد با تأکید بر اینکه انتخاب افراد حقیقی و قرار دادن آنان در شورای اصلاح‎طلبان مخالف دموکراسی است، تصریح کرد: بسیاری از این نوع عملکرد که افراد حقیقی وارد شوراهای اصلاح‎طلبی شوند، مخالف هستد زیرا همه فعالان و احزاب باید از سهم مساوی برخوردار باشند. 
غالبی در ادامه با طرح این پرسش که چرا شورای عالی اصلاح‎طلبان نحوه انتخاب اشخاص حقیقی را بر عهده دبیران احزاب استان‎ها قرار نداده و این انتخاب را توسط کسانی است که هیچ‎گونه شناختی از فعالیت‎های استان ندارند، ادامه داد: حزب اراده ملت شعبه یزد اعتراض شدید خود را نسبت به این تصمیم و عملکرد اعلام می‎کند.
این فعال سیاسی اصلاح‎طلب همچنین بزرگ‎ترین نقش ایراد شورای عالی سیاستگذاری را پاسخگو نبودن و حاکمیت مناسبات محفلی و پنهان مطرح و تأکید کرد: حزب اراده ملت شعبه یزد، انتقاداتش به این شورا را به صورت مکتوب و شفاهی هم متذکر شده‎است. البته ما با آگاهی نسبت به انتقادات و حفظ استقلال تشکیلاتی، همچنان در این شورا حضور خواهیم داشت و چنانچه برخی دست از تصمیمات محفلی و پنهان خود بر ندارند به وی به هیچوجه اجازه موج سواری و منفعت طلبی نخواهیم داد و آنها را به مردم یزد معرفی خواهیم کرد و با این نوع اقدامات غیردموکراتیک، مخالفت خواهیم کرد. ما اصلاحات را از خود اصلاح طبان شروع میکنیم.
دبیر حزب اراده ملت شعبه یزد همچنین اعلام کرد که این حزب در راستای مشارکت حداکثری در انتخابات، ستاد انتخاباتی خود را تشکیل داده است و با برگزاری انتخابات درون حزبی، اعضای این ستاد به شرح زیر برگزیده شدند: محمود دهقان، محمدحسن میرشمسی، محمدحسین بوستاتی،عباسعلی خبری، محمدرضا راستی، محمدمعین دورایران، ارش بمانی نژاد،محمدمهدی لاله زاری، سیدابوالفضل خادمیان ، سعیده میرزائی ، شهرزادوزیری ، منیژه حکاکیان ، سارا درویش


 


نظرات بازدیدکنندگان محترم
هیچ نظری یافت نشد
 
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:    
آدرس ایمیل:    
متن نظر:    
   

 

کد امنیتی:  

 

 
 
جدیدترین عناوین خبری