مسئولین راه صداقت را با مردم در پیش بگیرند/تنها مجازات عاملین حوادث اخیر می تواند آلام خانواده های داغدار را تسکین دهد
نسخه چاپی

کمیته دانشجویی شاخه جوانان حزب اراده ملت درباره حوادث اخیر کشور بیانیه صادر کرد.

به گزاش حامانیوز کمیته دانشجویی شاخه جوانان حزب اراده ملت در واکنش به حوادث اندوه بار اخیر کشور بیانیه ای صادر کرد که شرح آن در ذیل می آید:

و لمن انتصر بعدظلمه فاولئک ما علیهم من سبیل(سوره شوری،ایه۴۳)
و کسی که بعداز ظلم شدن یاری طلبید ایرادی بر او نیست.

در شرایطی که کشور غرق در غم از دست دادن سپهبد شهید قاسم سلیمانی و همراهانشان بود،خبر بی تدبیری مسئولین کرمانی در برگزاری مراسم تشییع پیکر این عزیزان داغ دیگری بردلها نهاد و۶۰ نفر از هموطنانمان به دلیل عدم رعایت نظم که از اولین آموزه های اسلام است کشته شدند. بامردمانمان چه کرده ایم و به انها چه اموخته ایم و بردوش مسئولینمان چه بار امانتی نهادیم که اینچنین با جان انسان ها بازی میکنند.
اما تنها کمتر از ۷۲ ساعت اینبار در صف اخبارهای ناگوار، نوبت به  تهران میرسد، اری دوباره کام تلخ ایران تلخ تر شد با سقوط هواپیمای اوکراینی با بیش از176  سرنشین که  جمعی از نخبگان علمی کشورمان نیز در میان آنها به چشم میخورند ؛ جوانانی با هزار امید و ارزو.
افکار عمومی متحیر از خبرهای رسانه های معاند  که علت این سقوط را در همان لحظات اولیه اصابت موشک میدانستند، اما رسما توسط سازمان هواپیمایی کشور و رسانه های داخلی اعلام شد علت حادثه نقص فنی یکی از موتورهای هواپیما بوده است . تکذیبیه ای که باوجود فشار رسانه های خارجی چندان مورد قبول قرارنگرفت زیرا که مردم به مسئولین اعتماد داشتند و دشمن را دروغگو میپنداشتند.

اما پس از گذشت ۳روز ، بااعزام گروه های بازرسی ازکشورهایی که به نوعی در این حادثه آسیب دیده بودند و پس از تکمیل تحقیقات آنان ، در بیانیه ای ستاد کل نیروهای مسلح ، دلیل سقوط را خطای انسانی و تشخیص هواپیمای دشمن اعلام کردند.

این نتیجه بعد از چند روز عادی جلوه دادن ماجرا گویا آب سردی بود بر پیکره ی جامعه ، و انچیزی که داغ  بردل خانواده ها و هموطنانمان سنگین تر کرد ، عدم صداقت مسئولین کشور با مردم در اعلام واقعیت ماجرایی بود که از ساعات اولیه وقوع آن ، مسئولین نظامی وامنیتی از اصل موضوع مطلع بودند.
زیرا حاکمیت در هر شرایطی باید مردم را امین خود بدانند ؛ آنچه را که میگوییم شعارشان هست اما باید به بعضی از مقامات دیکته شب از روی کلمه صداقت داد تا ملکه ذهنشان شود. صداقت آن هم برای مردم همیشه در صحنه و انقلابی ایران چیز زیادی نخواهد بود.
بُعد دیگر ماجرا، پوشش و عملکرد رسانه ها که با مصلحت اندیشی خود دهان فرو بستند و در این مسیر پوشالی دروغ با مسئولین همراه شدند.
و عجیب تر از همه اینها انکه بعد از اعلام رسمی دلیل حادثه ، صداوسیمای ملی با پخش مصاحبه هایی از مردم سعی کرد تا این را تلقین کند که مردم هم این اشتباه سهوی انسانی را پذیرفته اند و از آن گذرکرده اند.
طبق سنوات گذشته که شاهد آن بودیم که هر حادثه پرخبری درکشورمان با حادثه های بعدی پوشش داده شود همچون رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی و حادثه پلاسکو ترور ،  شهید سلیمانی هم با فاجعه کرمان و سقوط هواپیمای اوکراینی، همچنان توقع داریم مردم با حاکمیت همراه باشند.
بنظر توقع بیجایی می آید، تاجایی که مسئولین با مردم راه صداقت در پیش نگیرند.
 خواستار آنیم که با مجازات عاملین ماجراهای اخیر از جمله کشته شدن جمعی از هموطنانمان در کرمان و همچنین سقوط هواپیمای اوکراینی ، کمی از آلام مردم دردکشیده سرزمینمان کاسته شود...
اوفو بالعهد ان العهد مسئولا(اسرا،۳۴)
به عهد و پیمان خود وفا کنید ،زیرا که از وفای به عهد قطعا سوال خواهد شد.


 


نظرات بازدیدکنندگان محترم
هیچ نظری یافت نشد
 
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:    
آدرس ایمیل:    
متن نظر:    
   

 

کد امنیتی:  

 

 
 
جدیدترین عناوین خبری