بیانیه حزب اراده ملت ایران (حاما) به مناسب روز جهانی قدس
نسخه چاپی

اول مرداد ماه سال 1393

حزب اراده ملت ایران به مناسبت جنایات اخیر رژیم صهیونیستی به نوار غزه و روز جهانی قدس بیانیه‌ای را صادر کرد.

متن این بیانیه بدین شرح است:

بسمه تعالی

در طول 70 سال گذشته، همه ساله جهانیان شاهد حملات وحشیانه و کشتار فجیع ملت فلسطین بویژه زنان و کودکان بی پناه این ملت بوده است. مردم بی دفاع و مظلومی که رنج و مصیبت ناشی از سال‌ها محاصره، محدویت، آوارگی از سرزمین آباء و اجدادی و از دست دادن عزیزانشان را بر دوش می‌کشند. بشریت سال‌هاست که نظاره‌گر این فجایع توسط رژیم صهیونیستی اسرائیل می‌باشد. رژیمی که با تکیه بر حمایت یا حداقل اغماض و سکوت منادیان مدنیت و احترام به کرامت انسانی و حقوق بشر هر ساله بر دامنه جنایات وحشیانه و غیر انسانی خود می‌افزاید. امسال نیز در آستانه روز جهانی قدس بار دیگر ددمنشی‌های این رژیم جنایتکار بر علیه مردم مظلوم غزه بار دیگر وجدان جهانیان را به چالش کشیده است.

در 70 سال گذشته، شورای امنیت و مجمع عمومی سازمان ملل متحد و سایر مجامع بین‌المللی همواره نسبت به نقض این حقوق اخطارهای فراوانی را به اسراییل داده‌اند، ولی این اخطارها نتوانسته است مانع از استمرار تجاوزات و اقدامات ناقض عرف و حقوق بین‌الملل توسط این رژیم بشود. جنگ‌های متعدد، اشغالگری و آواره کردن مردم بی‌پناه و ساخت شهرک‌های صهیونیست‌نشین و تصاحب و مصادره اراضی و قتل عام و کشتارهای بی‌رحمانه، ترور، شکنجه، زندانی کردن، ساخت دیوار، مجازات‌های دسته‌جمعی و عملکرد اسراییل در طول جنگ و دوران اشغال و … نمونه‌‌هایی از این گونه رفتار ضد حقوق بین‌الملل بویژه حقوق بین‌الملل بشر دوستانه توسط این رژیم در طول 70 سال گذشته است. این رژیم حتی کنوانسیون‌‌های لاهه که بر اساس دیدگاه اکثریت قریب به اتفاق حقوقدانان جهان به حقوق بین‌المللی عرفی تبدیل شده است را نادیده گرفته است.متأسفانه قواعد و مقررات حقوق بین‌الملل و معاهدات و کنوانسیون‌‌های بین‌المللی بشردوستانه و قطعنامه شورای امنیت و مجمع عمومی و دیگر مجامع بین‌المللی نتوانسته مانع از ادامه نقض فاحش حقوق بین‌الملل بشردوستانه توسط اسراییل بشود و حتی توافق‌نامه‌های امضاء شده بین دو طرف  فلسطینی و اسرائیلی نیز مانع استمرار این تجاوزات نشده است. نهاد های بین المللی و در رأس آنها شورای امنیت سازمان ملل متحد به عنوان مهم‌ترین نهاد بین‌المللی که وظیفه اصلی حفظ صلح و امنیت بین‌المللی را بر عهده دارد در انجام وظایف اصلی خود در این خصوص ناکام بوده و نتوانسته‌اند در چارچوب وظایف خود این رژیم را از ارتکاب این جرائم و جنایت علیه بشریت باز دارند.

از سال 2005 میلادی که تحت فشار افکار عمومی جهانی و همچنین مقاومت مردم فلسطین ، اسرائیل ناچار به عقب نشینی از نوار غزه شد ، از آن موقع به تکرار تمامی قواعد انسانی و حقوقی بین المللی بشردوستانه را در خصوص این ملت مظلوم نقض کرده است . این رژیم برای اینکه از عبارت دولت برای غزه  استفاده نکند و همچنین دست خود را در تجاوز به این سرزمین باز بگذارد ، نوار غزه را بعنوان «کیان دشمن» خطاب نمود. این عبارت مجعول هیچ سابقه ای در حقوق و روابط بین الملل ندارد . معنای این واژه آن است که فلسطینی های ساکن غزه دشمن اسرائیل هستند و این رژیم می‌تواند هر اقدام خصمانه‌ای را علیه آنها انجام دهد.متأسفانه تحولات نظام بین‌الملل بعد از پایان جنگ سرد و فروپاشی بلوک شرق نیز مزید بر علت شده و یکه تازی ایالات متحده آمریکا بعنوان تنها ابرقدرت برآمده از تحولات جدید نظام بین الملل بر ارکان نظام بین الملل بویژه شورای امنیت ناکارآمدی این نهاد مهم بین المللی را در انجام وظیفه اصلی حفظ صلح و امنیت بین المللی مضاعف کرده و رژیم اسرائیل را در ارتکاب جنایت علیه مردم بی دفاع غزه و در کل فلسطین گستاخ‌تر نموده است.

حزب اراده ملت ایران (حاما) بعنوان عضوی ازجامعه بزرگ اصلاح طلب کشور، درد و رنج همه ملتها و مردمان جهان را درد و رنج خویش دانسته و بر این باور است که همه ملت های جهان عضو یک پیکر واحد بوده و رنج و مهنت هر عضوی قرار از ما می‌گیرد و ما خود را در غم و اندوه همه انسان ها شریک می دانیم و بر علیه هر ظالمی فریاد می زنیم  و فرقی بین غزه ، لبنان، سوریه، عراق، قره باغ و سایر ممالک تحت ظلم و ستم برای ملت ایران به ویژه همفکران حاما وجود ندارد.

حاما ضمن اعلام تنفر از اقدامات تجاوزگرانه و نسل کشی صورت گرفته توسط اسرائیل در غزه مظلوم که مصداق بارز جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت در قاموس حقوق بین الملل می باشد ، و همچنین اعلام همبستگی با ملت مظلوم فلسطین، از همه انسان های آزاده و نوع دوست جهان می خواهد تا در مقابل این جنایات سکوت نکرده و عکس‌العمل مناسب نشان دهند. از مجامع بین‌المللی، خصوصاً شورای امنیت سازمان ملل می‌خواهد که به وظیفه اصلی خود در حفظ صلح و امنیت بین‌المللی در خصوص جنایات جنگی صورت گرفته در غزه و نقض آشکار قواعد و حقوق بین‌الملل بشر دوستانه عرفی و موضوعه و استفاده از حتی سلاح‌های غیر متعارف بر علیه غیر نظامیان غزه در طول چند روز گذشته،عمل نماید و ضمن اجرای قطعنامه‌های قبلی  خصوصاً قطعنامه 242 خود، همانطور که مرتکبان جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت در یوگسلاوی و رواندا را به دادگاه کیفری بین المللی لاهه معرفی نمود ، در این مورد نیز اقدام نماید و زمینه برقراری صلح واقعی و احقاق حقوق حقه فلسطینیان از جمله حق تعیین سرنوشت و برخورداری از یک زندگی آزاد و شرافتمندانه برای همه طرف‌های ساکن در سرزمین فلسطین را فراهم نماید.

حاما روز جهانی قدس را فرصت مناسبی برای اعلام انزجار جهانی بر علیه هرگونه ظلم و ستم بر انسان‌ها در هر گوشه از جهان به ویژه در فلسطین و غزه مظلوم دانسته و از همه انسان‌های با وجدان می‌خواهد هرچه فریاد دارند بر سر بیداد بیدادگران بکشند.

روابط عمومی حزب اراده ملت ایران (حاما)


 


نظرات بازدیدکنندگان محترم
هیچ نظری یافت نشد
 
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:    
آدرس ایمیل:    
متن نظر:    
   

 

کد امنیتی:  

 

 
 
جدیدترین عناوین خبری