بيانيه حزب اراده ملت ايران (حاما) به مناسبت آغاز سي و هفتمين سال پيروزي انقلاب اسلامي
نسخه چاپی

 

سي و هفتمين سال پيروزي انقلاب اسلامي، به عنوان میراث ماندگار امام عزیز، خونبهای شهدای گرانقدر و ایثارگری جانبازان، مقارن با يكی از حساس ترین مقاطع تاريخي هم از نظر بين المللي و هم از نظر تحولات داخلي می باشد؛ از اين رو لازم است با اشاره به شرايط موجود، بر اصول و آرمان هايي تاكيد گردد كه ماحصل مجاهدت ها و جانفشانی هایفرزندان رشید این مرز و بومدر يك صد سال اخير در راستای تحقق مطالبات خود بوده است.
تلاش هاي روشنفكران، سياستمداران، روحانيون نوانديش و سایر آحاد ملت ایران که با جنبش مشروطه آغاز و منجر به پیروزی شکوهمندانه انقلاب اسلامی گردید، با هدف تضمين حقوق مردم و تقويت بنيه هاي سياسي و اقتصادي كشور، چهار خواست ضروري و مطالبه‌ ي اساسی يعني محدوديت حكومت به قانون (رفع استبداد)، نوسازي اركان حاکمیت (كارآمدي)، مشاركت مردم در سرنوشت سياسي و اجتماعي (انتخابات آزاد) و حفظ تمامیت ارضی کشور و همبستگی ملی (استقلال ملي) را پي مي گرفتند تا در انطباق با تغييرات و تحولات دنیای جديد در مسیر مدنیت و پيشرفت، حياتی نوين براي ايران زمين رقم زده شود؛ اما طولی نکشید که علیرغم پیروزی جنبش مشروطه که در سایه اين تلاش ها اتفاق افتاد، به هرج و مرج و سرخوردگي و در نهايت برآمدن استبدادي ديگر انجاميد و آرمان هاي آزادي خواهانه، قانون گرايانه و … از سپهر سياست کشور رخت بربست و سركوب و خفقان جایگزین آن گردید و نهادهاي قانوني، ملي و مردمي چون مجلس شوراي ملي به ابزار دست و بازيچه مستبد جديد تبديل و هرگونه امكان اعمال اراده از مردم ستانده شد. امنيت ملي به امنيت شاه و دربار فروكاسته و نظاميان به جاي خدمت به ملت و كشور به عاملان سركوب و وحشت مبدل شدند. آزادي خواهان به تبعيد و محبس و حصر رفتند و مردم در انفعال و سكوت شاهد ناديده گرفتن حقوق خویش گشتند و مصادره قدرت و سياست به نام امنيت و در واقع براي اطفاي شهوت قدرت تنها با دخالت خارجي سرانجام يافت تا بار ديگر مردم در فروريختن کاخ استبداد شادمان گردند.
جنبش ملي شدن صنعت نفت در تداوم حركت ملي و مردمي ايرانيان صداي آزادي خواهي و حكومت ملي و مشاركت طلبي و تقاضاي تحقق اراده ملت در عرصه ي سياست و حكومت را بار ديگر طنین انداز ساخت كه متاسفانه بار ديگر با همكاري بيگانگان سركوب گرديد و سيطره و هيمنه ي استبداد و ديكتاتوري براي 25 سال دیگر برقرار ماند و حقوق مسلم مردم ناديده گرفته شد و با نام عظمت ايران منابع مادي و انساني به مسلخ منافع خانداني و درباريان فاسد رفت و تملق گويان و قدرت پرستان سرنوشت مردم را در دست گرفتند و فقر، نابرابری، تبعيض و سركوب را جانشين توسعه و ترقي و آزادي و برابري و برادری ساختند.
در اين شرايط بودکه ملت ايران بار ديگر با عزمي راسخ  مبارزه با  استبداد را با شعار استقلال خواهي و آزادي طلبي در چارچوب جمهوريتي كه در آن اخلاق حسنه ي اسلامي و برابري طلبي و پی جويي ارزش هاي ديني چهره غالب بود؛ در پیش گرفت و ميراث ناموجه و نامشروع طاغوت را نفی و در سايه همبستگي ملي با پيروزي در انقلاب عظيم و مردمي بهمن 57 ، ایران وارد عصر جدیدی از تاریخ خود گردید.
متاسفانه بنیان های نظم پوسیده و کهن استبدادی بر جای مانده از سنت 2500 ساله شاهنشاهی در دوره هایی از انقلاب باز تولید گردیده و در هیبت نظم کلان جامعه بروز و ظهور یافته است. البته واکاوی چگونگی استقرار این نظم بر چنین بنیان هائی و نقش متحجرین در این امر فرصت مستقلی را می طلبد، بدون پذیرفتن تقصیر هائی که متوجه ماست (ما به معنای فرد فرد جامعه) نه تنها این زنجیر تاریخی بر پای ملت باقی خواهد ماند، بلکه بار دیگر با بازتولید خود، زمینه های بیشتری را برای بروز و ظهور استبداد و استحمار و استعمار فراهم خواهد نمود. حاما ضمن پاسداشت سالگرد پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي كه مظهر تحقق اراده ملت، مشاركت مردمي، تكثر و اعتماد بين مردم و رهبران سياسي، ملي ومذهبي بود؛ بر عهد و ميثاق خود با ملت ايران در راستای تداوم، حفظ و پايبندي به اين اصول و آرمان ها تاكيد نموده و رکن رکین تحقق آنها را «صداقت دولت با ملت» می داند. از این رو شایسته است در مسیر اصلاح وضعیت اقتصادی کشور، به عنوان اصلی ترین مطالبه مردم، به موارد زیر توجه ویژه صورت پذیرد:
الف)مبارزه قاطع و عملی با فساد اقتصادی در تمامی حوزه های حاکمیتی و کارکردی و برخورد جدی با مفسدین بالاخص دانه درشت ها و جلوگیری از باز تولید آن .
ب) پی گیری جدی در خصوص عزم ایجاد شده در پاسخگوئی و شفافیت به منظور اخذ مالیات از کلیه نهاد هایی که فرار یا معافیت مالیاتی دارند، در جهت استقرار عدالت مالیاتی و نیز تقویت بخش خصوصی و پویائی اقتصاد کشور.
ج) تعیین تکلیف وضعیت بنگاه های اقتصادی شبه دولتی،که مغایر با اصل 44 قانون اساسی درهیچ  یک از سه بخش دولتی، خصوصی و یا تعاونی سازماندهی نشده اند.
د) کوچک شدن واقعی دولت و به حداقل رسیدن اعمال تصدی گری از طریق واگذاری به بخش خصوصی.
هـ)شفافیت دولت در اعلام برنامه های توسعه ای کلان و منطقه ای کشور  و تقویت نظارتهای همگانی از طریق احزاب و رسانه های مستقل و …
و) رشد و شکوفایی متوازن منطقه اي و عدم تمركز ثروت و قدرت در مناطق خاص و نیز محروميت زدائی از مناطق و استان هاي ديگر مبتني بر حفظ محيط زيست و منابع طبيعي و بسترهاي زيست- بوم.

در خاتمه، حزب اراده ملت ايران (حاما) اصل اساسي و راهبردي خود را اتكاي به آراء مردم که به تعبیر  مقام معظم رهبری حق الناس می باشد و نیز فراهم آوردن زمینه های تحقق مشاركت آزاد، رقابتي و عادلانه به عنوان تنها راه حل موجود و كم هزينه براي فائق آمدن بر مشكلات پیش رو و مسير مناسب براي ساختن ايراني آباد و آزاد مي داند و با تبريك ايام دهه ي پيروزي انقلاب اسلامي به آحاد ملت ايران از عموم مردم مي خواهد براي تاكيد مجدد بر آرمان های اولیه انقلاب: صلح، استقلال و آزادي و … در راهپيمايي بزرگداشت پيروزي انقلاب در روز 22 بهمن حضوری فعال داشته باشند.
روابط عمومی حاما


 


نظرات بازدیدکنندگان محترم
هیچ نظری یافت نشد
 
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:    
آدرس ایمیل:    
متن نظر:    
   

 

کد امنیتی:  

 

 
 
جدیدترین عناوین خبری