سید محمد خاتمی: از ميان اعضاي فعلي، عده اي در شورا حضور داشته باشند
نسخه چاپی

رییس دولت اصلاحات در دیدار با فعالان اصلاح طلب در مورد شوراها سخن گفت.

 

حامانیوز-رییس دولت اصلاحات در دیدار تعدادی از فعالان سیاسی اصلاح طلب و نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، بر اهمیت استفاده از تجارب و توانایی های اعضای فعلی و پیشین شوراها تأکید کرد. به گفته حجت الاسلام و المسلین محمد خاتمی، در تعیین لیست انتخابات شوراها باید از انقطاع تجربیات مدیریتی جلوگیری به عمل بیاید و علاوه بر این، از توانایی زنان و جوانان نیز به شکل گسترده استفاده شود.

خاتمی در ابتدای این دیدار گفت:«رويكرد همه باید بر تقويت شوراها استوار باشد. دولت نیز می تواند بسياري از امور را به شوراها واگذار نمايد و لذا بايد افرادي در شورا باشند كه بتوانند به تقويت اصل شوراها بپردازند. در همين راستا بايد بر روي ضابطه شورا و جايگاه آن در نسبت با دولت، مجلس و شهرداري بازنگري صورت گيرد و ملاك، نحوه عملكردي و شأن نظارتي شورا بازتعريف شود.»

 

کسانی در شورا باشند که کار به کار شورایی باور دارند

رییس جمهور دولت اصلاحات افزود:«شورا را بايد به افرادي توانا، متخصص و داراي تجربه در اين حوزه بسپاريم و نبايد آن را به پايگاهی سياسي تبديل كنيم بلكه اين مهم است كه اصلاح طلبان شورايي را تشكيل دهند كه بتواند براي بهبود اداره شهر كار كند. به همین جهت، بايد افرادي در شورا حضور داشته باشند كه به كار شورايي براي توسعه باور داشته باشند.»

 

شورای پنجم به تجارب قبلی نیاز دارد

خاتمی ادامه داد:«تجربه را نبايد ناديده گرفت و شورا به تجارب قبلي نياز دارد. از همین رو من معتقدم از ميان اعضاي فعلي شورا، چهره ها و مديران برجسته و داراي تجربه، عده اي در شورا حضور داشته باشند.»

 

رییس دولت اصلاحات بر اهمیت استفاده از توانایی زنان و جوانان هم تأکید کرد و افزود:«بايد به جوانان شايسته نوبت دهيم تا به ميدان بيايند، متاسفانه بين نسل اول انقلاب و نسل بعدي فاصله زيادي افتاده و بايد به نسل جوان فرصت دهيم تا به عرصه بيايند و در كنار افراد مجرب قرار گيرند. در شورا كه نهادي مردمي است باید از حضور زنان و جوانان استفاده كنيم. زنان نیز بايد بنا بر شايستگي هايشان در ليست قرار گيرند و حداقل نيمي از جمعيت شوراها در سراسر كشور را به زنان و جوانان بسپاريم.»


 


نظرات بازدیدکنندگان محترم
هیچ نظری یافت نشد
 
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:    
آدرس ایمیل:    
متن نظر:    
   

 

کد امنیتی:  

 

 
 
جدیدترین عناوین خبری