محسن ابراهیمی: تخریب از سوی برخی جریانات جز نا امیدی مردم ثمره ای ندارد
نسخه چاپی

دبیر شاخه جوانان حاما: کاندیدای انتخابات مجلس می شوم

به گزارش حامانیوز محسن ابراهیمی دبیر شاخه جوانان حزب اراده ملت ایران (حاما) در گفتگو با “گذارخبر” درباره اجماع اصلاح طلبان گفت: از خود گذشتگی اصلاح طلبان برای نجات کشور از بحران و توجه این جریان به منافع ملی و حاکمیت عقلانیت عملاً در سال ۹۲ به اثبات رسیده است. در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شاهد این بودیم که اتحاد و اجماع اصلاح طلبان سرنوشت انتخابات را تعیین کرد و با از خود گذشتگی این جریان بود که اعتدال و عقل گرایی پیروز عرصه انتخابات شد و کشور از بحران نجات پیدا کرد.

لذا امروز نیز همین استراتژی اتحاد و اجماع است که می تواند ما را به پیروزی برساند. در حال حاضر با عنایت به تصمیماتی که اخیراً در جبهه اصلاحات گرفته شده به اجماع بر روی لیستی واحد بسیار امیدوار هستیم. ما به عنوان بخشی از بدنه جوانان اصلاح طلب تابع نظر بزرگان هستیم و تلاش خواهیم کرد که تمام توان خود را برای تجمیع پتانسیل های اصلاح طلبی و حمایت و پشتیبانی از لیست اجماعی اصلاح طلبان به کار ببندیم.

وی با اشاره به فضای انتخاباتی کشور درباره انگ و تهمت زنی برخی افراد به اصلاح طلبان افزود: تهمت زنی و عدم رعایت اخلاق سیاسی نوعی تندروی و برخلاف بیانات مقام معظم رهبریست. ما همواره خواهان برگزاری انتخاباتی عادلانه و اخلاق مدارانه و به دور از تخریب و تهمت زنی هستیم. زیرا بر این باوریم که مدعیان اداره کشور باید بیش از هر قشر دیگری پایبندی به قانون واخلاق داشته باشند تا دیگر شاهد بروز بحران و به خطر افتادن منافع ملی نباشیم. لذا امیدواریم دست اندرکاران برگزاری و نظارت بر انتخابات ضمن پذیرفتن این فرآیند دموکراتیک به عنوان رقابتی عادلانه، چه در بحث بررسی صلاحیت ها و چه در برگزاری انتخابات، با رعایت عدالت و انصاف و در نظر گرفتن منافع ملی زمینه را برای مشارکت همه دلسوزان کشور فراهم کنند تا شاهد حضور حداکثری باشیم.

وی ادامه داد:گرچه تلاش برای تخریب و حذف اصلاح طلبان به شیوه غیر اخلاقی از سوی برخی جریان های تندرو شروع شده اما این رفتار را موثر و برای کشور سازنده نمی دانیم و معتقدیم با تقویت روحیه انتقادپذیری و وجود تضارب آراست که کشور در مسیر پیشرفت حرکت خواهد کرد و بحران هایی که در برخی برهه ها دامن گیر کشور بوده را حاصل همین رویکرد حذفی برخی نهاد ها و جریان های سیاسی می دانیم که هزینه های زیادی را به مملکت تحمیل کرده است.

عدول از اخلاقیات از سوی جریان های سیاسی جز ناامیدی و بدبینی جامعه نسبت به نظام و دلسردی مردم از حضور پرشور در انتخابات، نتیجه دیگری در بر نخواهد داشت که بسیار خطرناک است. در این میان نقش نهادهای اجرایی و نظارتی در ایجاد فضای سالم رقابتی در انتخابات بسیار تعیین کننده است.

دبیر شاخه جوانان حاما درباره حضور جوانان اصلاح طلب به عنوان موتور محرک کشور گفت: در شرایط فعلی، گفتمانی که ما ذیل گفتمان اصلاح طلبی تبیین و تعریف می کنیم مبتنی بر حضور و مشارکت جوانان در عرصه های تصمیم گیری و مدیریت کشور است. ما تعالی کشور را در سال های آتی مستلزم حضور جوانان می دانیم. اگرچه با تحقق این امر فاصله داریم اما امروز خوشبختانه شاهد نگاهی نو از سوی بزرگان جریان اصلاحات به جوانان هستیم و این نگاه جدید را حاصل اتحاد و همصدایی جوانان در قالب شورای هماهنگی جوانان احزاب اصلاح طلب می دانیم که به خصوص در ماه های اخیر با برقراری ارتباط مستمر و همفکری در موضوعات مختلف توانسته ایم در حوزه جوانان این اتحاد و انسجام را محقق کنیم.

عضو شورای هماهنگی جوانان اصلاح طلب ادامه داد:در حال حاضر با نظر مثبت تعدادی از بزرگان احزاب، شورای هماهنگی جوانان در حال تبدیل شدن به یک کمیته دائمی در شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در آینده ای نزدیک است. ما این موضوع را نشانه تغییر اساسی نگاه ها به جوانان نسبت به دوره های گذشته می دانیم و همزمانی آن با موسم انتخابات را به فال نیک می گیریم. این اتفاق یقیناً بر حضور و مشارکت جوانان تأثیر قابل ملاحظه ای خواهد داشت.

ابراهیمی  افزود:عملکرد جوانان در انتخابات هر دو مجلس خبرگان و شورای اسلامی بسیار سرنوشت ساز خواهد بود؛ چه در راستای پیروزی جریان اصلاحات و چه در خصوص تحقق مشارکت جوانان در عرصه های مختلف مدیریتی در آینده. امروز به جرأت می توان گفت جوانان احزاب اصلاح طلب بیش از هر زمان دیگری اتحاد و انسجام دارند. به نوبه خود در قالب جوانان اصلاح طلب با همکاری و همفکری تمامی تلاشمان را برای حفظ وحدت اصلاح طلبان به کار گرفته ایم. باید از ظرفیت واقعی جوانان اصلاح طلب استفاده شود و مجلسی اصلاح طلب، خردگرا و با مشی اعتدالی بسازیم تا با یاری رساندن به دولت بتواند ضمن شکوفایی توان داخلی و حضور پرقدرت در عرصه بین المللی، عقب افتادگی سال های گذشته را جبران کند.

محسن ابراهیمی دبیر شاخه جوانان حاما در پایان گفت:با توجه به شرایط موجود و اعتقاد و ایمان به لزوم حضور جوانان در انتخابات پیش رو،بنده حضور خودم را در این انتخابات قطعی می دانم و به سهم خود از جوانان اصلاح طلب دعوت به مشارکت می کنم.


 


نظرات بازدیدکنندگان محترم
هیچ نظری یافت نشد
 
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:    
آدرس ایمیل:    
متن نظر:    
   

 

کد امنیتی:  

 

 
 
جدیدترین عناوین خبری