بیانیه حزب اراده ملت شاخه همدان به مناسبت آغاز سال تحصیلی
نسخه چاپی

مهر ماه 1396

به نام خداوند جان و خرد

و ... از خدا جوییم توفیق ادب

بیانیه حزب اراده ملت شاخه همدان به مناسبت آغاز سال تحصیلی

پاییز بهار آموزش است.از نگاه طبیعت گرایی آغاز فصل رویش جوانه های زندگی، و از نگاه انتقادی بازنمایی نابرابری های اجتماعی است. نابرابری هایی که در نوروز و بازگشایی مدارس چنان جلوه می کند که تا مغز استخوان را می سوزاند.

نابرابری هایی که از تفاوتهای اقتصادی و اجتماعی خانواده ها آغاز می گردد گرچه پدیده ای جهانی و برخی محافظه کاران آنرا طبیعی و گاه لازم می پندارند در حالیکه قابل کنترل و کاهش هستند اما در ساختار مدیریتی _ آموزشی ما رنگ رسمی تر گرفته و نابرابری های ژرف تر دیگری از جمله نابرابری آموزش را ایجاد یا تشدید می نماید.

حزب اراده ملت ایران (حاما) شاخه همدان با تبریک سالِ نو تحصیلی به تمامی دانش آموزان، دانشجویان، آموزگاران، دبیران و اساتید نکاتی را حسب وظیفه ی  اجتماعی و سیاسی خود یادآور می شود:

1)  خانواده کوچکترین واحد اجتماعی است که با همّت خود و پرهیز از تجمّل گرایی و هزینه های فانتزی می تواند در مقابل تجلّی نابرابری های اجتماعی که آثار مخرّب خود را بر پیکره ی اجتماعی دارد ، بایستد واز گسترش مصرف گرایی جلوگیری نماید.

  1. جایگاه و شاُن معلّم و استاد جایگاهی است که توجّه و تقویت آن می تواند شرایط عمومی جامعه را رو به بهبودی رهنمون شود لذا بر تک تک افراد جامعه از دانش آموزان و اولیا و دانشجویان تا مدیران خرد و کلان بایسته و شایسته است که به تعالی این جایگاه از لحاظ مادی و معنوی کوشش نمایند.
  2. بر دولتمردان واجب است که با تکیه بر خرد جمعی و تجارب دیگر جوامع از تشدید نابرابری های آموزشی شامل مواردی چون گوناگونی مدارس و نحوه پذیرش دانش آموز در آنها و محدویتهای وضع شده برای انتخاب رشته که برای یک دانش آموز سرنوشت ساز است در پرهیز و به کاهش فاصله میان کیفیتهای آموزشی و تلاش برای برابری آموزشی مبادرت نمایند./.

    حزب اراده ملت ایران شاخه همدان – 1396/6/31


 


نظرات بازدیدکنندگان محترم
هیچ نظری یافت نشد
 
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:    
آدرس ایمیل:    
متن نظر:    
   

 

کد امنیتی:  

 

 
 
جدیدترین عناوین خبری