تاریخ درج خبر: 1397/03/07

فرماندار شهرستان مرودشت: به دنبال انحلال شورای شهر مرودشت نیستیم

کد خبر: 1865

در دیدار شورای مزکزی حامای مرودشت با ایشان بیان شد

 

فرماندار شهرستان مرودشت: به دنبال انحلال شورای شهر مرودشت نیستیم

 

دبیر و اعضای شورای مرکزی حزب اراده ملت ایران (حاما) شعبه مرودشت همراه با بازرسین، شاخه جوانان و شاخه بانوان این حزب باحضور در فرمانداری با مهندس پیکری فرماندار شهرستان دیدار و گفتگو نمودند.

رهام پیکری فرماندار مرودشت با تاکید بر لزوم ایجاد فضای نقد در جامعه گفت: نقد منصفانه خوب است و باعث شناخت نقاط ضعف و قدرت میشود. پیکری هدف از تشکیل شوراهای اسلامی شهر و روستا را استفاده از ظرفیت مردم، مردم سالاری و مدیریت و مردم توسط خودشان خواند و افزود: شوراهای اسلامی یادگار ماندگاری است که در دولتهای هفتم و هشتم (اصلاحات) بنیان  گذاشته شد.

نماینده عالی دولت در شهرستان با تاکید بر اینکه به دنبال انحلال شورا نیستیم گفت: انحلال شورا، تعیین سرپرست و برگزاری انتخابات میان دوره ای قطعا گرفتاری های بسیاری را در پی خواهد داشت.

وی افزود: مسائل و مستندات مربوط به شورای شهر مرودشت را به شورای حل اختلاف استان منعکس کرده و آن هیات که ریاست آن برعهده استاندار محترم است در خصوص انحلال یا ادامه کار شورا بر اساس ضوابط و قوانین تصمیم گیری خواهند نمود.

رئیس شورای تامین شهرستان اذعان داشت: ما به دنبال انحلال شورا نیستیم اما اگر مراجع قانونی حکم به انحلال شورا بدهند باید تمکین کنیم.

فرماندار شهرستان مرودشت با تاکید بر اینکه باید به مرودشت جهانی نگاه کرده و آن را به دنیا معرفی کنیم گفت: دغدغه ما توسعه و پیشرفت مرودشت است چرا که اعتقاد داریم مرودشت ظرفیت ها و پتانسل های بالایی دارد و میتواند در جهان مطرح شود.

پیش از فرماندار شهرستان اسفندیار دهقان ناصرآبادی دبیر حزب اراده ملت ایران شعبه مرودشت اظهار داشت: پس از چهار سال حضور دولت تدبیر و امید و آزمون و خطاهای بسیار در خصوص انتخاب فرماندار، حضور شخصی مطلع و کاردان مانند شما در سمت فرماندار مرودشت مغتنم و باعث خرسندی است و ما به عنوان حزب سیاسی فعال در شهرستان  توانسته ایم دو نفر از اعضای خود را با رای مردم در جایگاه اعضای علی البدل شورای شهر مرودشت داشته باشیم از جنابعالی تقاضا داریم بر اساس قانون شوراها با دعوت از اعضای علی البدل شورا نسبت به احیای شورای شهر در راستای حل مشکلات شهروندان اقدام نمایید و نباید بابت اقدامات اشتباه برخی افراد فرصت خدمتگذاری خالصانه به مردم از سایر منتخبین سلب شود.

در ادامه این نشست، آقای حاج امان اله رحیمی رئیس شورای مرکزی حزب اراده ملت ایران شعبه مرودشت نیز در سخنانی خواستار حمایت فرمانداری از ادامه فعالیت شورا با ترکیب اعضای علی البدل شد.

سپس حاج حسین زارع و دکتر محمدرضا خوشبخت از اعضای علی البدل شورای شهر مرودشت که عضو حزب اراده ملت ایران میباشند نیز در سخنانی خواستار اعمال قانون در خصوص فعالیت شورای شهر شدند.

 دیگر حاضرین در جلسه نیز نقطه نظرات خود در خصوص مسائل شهرستان را بیان نمودند.