تاریخ درج خبر: 1397/06/26

آوا 48-1: شورای اجتماعی محلات مشهد الگوئی برای همدان

کد خبر: 1916

روزنوشت هاي آرمان و اميد 48 - رضوان سلماسي - 17 شهریور تا 23 شهریور 97

 

 

با عرض سلام و ارادت خدمت تمام شهروندان عزیز همدانی و تمام دوستان عزیزی که این روزنوشت ها را مطالعه میکنند. سال 96 با تمام خوشی ها و ناخوشی هایش به پایان رسید و دفتری دیگر گشوده شد. امیدوارم که مجموعه روزنوشتهای من توانسته باشد بخشی از ابعاد کار خودم و سایر اعضا شورای شهر همدان را بر عموم شهروندان آشکار کند. مجموعه این روزنوشتها در سال 1396 بالغ بر 23 هفته شد و احتمالا در قالب کتابچه ای در آینده ای نزدیک تقدیم شما شهروندان نیز میگردد. در سال جدید نیز به تشویق دوستان به این کار ادامه خواهم داد به این امید که چراغ راه آیندگان باشد. تشکر میکنم از تمام کسانی که به این روزنوشتها توجه کردند و شفاها و کتبا بازخورد دادند.

 

شنبه 17 شهریور 97

امروز صبح همدان را به مقصد تهران و از آنجا به مقصد مشهد مقدس ترک کردیم. بعد از فراز و نشیب های فراوان برای انجام این سفر که بحث اصلی و اساسی آن آشنایی اعضای شورا و شهرداری با روند کار شورای اجتماعی محلات در مشهد و بررسی نقاط قوت و ضعف آن بود و در کنار آن قصد بازدید از فرهنگسراها و دیدار با اعضای شورا را نیز داشتیم. بالاخره روز شنبه با حضور 5 عضو شورا، 3 مشاور و کارشناس از شورا و 3 کارشناس از سازمان فرهنگی و اجتماعی سفر آغاز شد. معاونت خدمات شهری نیز به نیابت از شهردار همراه ما به مشهد سفر کرد. در بدو ورود از شهرداری ماشینی برای استقبال و رساندن اعضاء به محل اسکان در فرودگاه حاضر بود. در ابتدای سفر از کمپ اقامتی مسافرتی غدیر و کیوسک استقبال از مسافر مشهد بازدید داشتیم.

عصر و بعد از اندکی استراحت، از مجموعه کوهسنگی، بازارچه محصولات توانمندسازی بانوان مشهد، گالری شهر فرنگ، فرهنگسرای کودک و آینده و نیز محلی که برای انجام تئاترهای خیابانی و اجرای برنامه در فضای باز طراحی شده بود و دارای محل هایی برای نشستن بازدید کنندگان بود بازدیدی داشتیم و در انتها در محل ساختمان 4 طبقه مجموعه، جلسه ای با حضور معاونت اجتماعی سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد آقای نادری و رئیس اداره شورای اجتماعی محلات مشهد آقای منتظری داشتیم و در این جلسه به بحث و تبادل نظر در خصوص تجربیات این شورا در مشهد پرداختیم و از طرح استقبال از بهار که توسط یک مجموعه از فارغ التحصیلان معماری در سطح دو محله برای انجام خواسته های مطرح شده اهالی اجرا شده بود اطلاعات کسب کردیم.

 

یکشنبه 18 شهریور 97

امروز صبح از فرهنگسرای غدیر و خانه داروغه بازدیدی داشتیم. خانه داروغه در محل منطقه ثامن مشهد که بافت قدیمی و تاریخی مشهد است، قرار دارد و ضمن اینکه تبدیل به یک فضای قابل بازدید و موزه شده، جلسات شورای اجتماعی محل هم گاهاً در آنجا برگزار میشود و پس از آن از پارک زیارت هم بازدید کردیم.

درادامه جلسه ای با شهردار و معاون و مدیر عامل سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد در محل دفتر شهردار داشتیم. بعد از ظهر از نشست فصلی شورای اجتماعی محلات در یکی از مناطق شهرداری مشهد بازدیدی داشتیم که به نظر من ابعاد مختلفی از شورای اجتماعی را به نمایش می گذاشت. در ادامه از نشست شهر یاوران که توسط معاونت فرهنگی سازمان در محل سالن تالار شهر مشهد و به منظور بهره گیری از مشارکت سمنها و تشکلهای مدنی شهر مشهد برگزار میشد بازدید کردیم.

 

دوشنبه 19 شهریور 97

امروز جلسه ای با ریاست محترم شورای شهر مشهد در محل یکی از سالن های شورا و بخشی از جلسه در خصوص شورای اجتماعی محلات و تغییراتی که در دوره پنجم در دستورالعمل شورای اجتماعی صورت گرفته و قصد مصوب کردن آن را هم داشتند، داشتیم. در ادامه رئیس کمیسیون اقتصادی شورا گزارشی را از روند کاری کمیسیون در سال گذشته ارائه کردند. سپس از مرکز مطالعات و پژوهشهای شورا بازدید و جلسه ای هم در خصوص فعالیت های آنها داشتیم و در انتها از کتابخانه مجموعه شورا و شهرداری که در همان ساختمان بود بازدید داشتیم. آخرین جلسه با حضور معاونت گردشگری سازمان فرهنگی و اجتماعی و با حضور معاون گردشگری و کارشناسان حوزه مشهد در محل دفتر معاونت بود که در آن بحث و تبادل نظر درخصوص فعالیتهای مجموعه صورت پذیرفت.

 

سه شنبه 20 شهریور 97

امروز به همدان بازگشتیم.

 

چهارشنبه 21 شهریور 97

امروز به انجام کارهای شخصی پرداختم. ضمناً جلسه ای هم در دفتر حاما با دکتر ترابی در خصوص یک پرونده شهرداری داشتیم.

 

پنجشنبه 22 شهریور 97

امروز هم به انجام کارهای شخصی پرداختم. ضمناً درخصوص مسائل حقوقی هیات اسکواش جلسه ای با آقای افشین ابراهیمی داشتم.

 

جمعه 23 شهریور 97

امروز از ساعت 10 تا 30/12 جلسه فراکسیون امید در خصوص انتخابات هیات رئیسه و کمیسیون های شورا که فردا انجام خواهد شد داشتم. در این جلسه، اعضاء فراکسیون در خصوص هیات رئیسه و کمیسیون های مورد نظر خود صحبت کرده و نظر خود را ارائه کردند و مقرر شد روز بعد بر اساس همین موضوع کاندیداتوری صورت پذیرد.

امروز مصاحبه تصویری درخصوص ساختمان نورمهال (فرهنگسرای پرواز) و بیان دیدگاه خودم درخصوص ساخت برجهای کمیته امداد در پشت فرهنگسرا داشتم.

 

دوستان عزیز و همراهان گرامی

با این یادداشت یکسال از عمر کاری شورای شهر همدان به پایان رسید. فردا انتخابات هیات رئیسه برای سال دوم خواهد بود. از همه شما عزیزان که طی این مدت مشوق بنده بودید تشکر میکنم و امید دارم بتوانم این فرایند را در سال دوم نیز دنبال کنم.

سپاسگذارم